Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Desert Eagle 357
Arkadaşlar
Desert Eagle lar ile ilgili bi sorun gözüme çarptı bi kaç yerde 50 ea lar dışındaki kalibrelerde, müteakip atışlarda namluya mermi sürülürken sorun çıktığı çünkü küçük kalibre mermilerin mekanizmayı kuracak basıncı sağlayamadığı söyleniyor (özellikle 357 ler)
Bu konuda sizlerin görüşlerini alabilirmiyim

Alıntı

Arkadaşlar DE aşağıda resimlerini gördüğünüz mekanik yatakların, mekanizmaları hareket ettiren fişek basınçları ve yayların tam bir uyum içinde çalışmasına bağımlı olarak üretilmiş bir tabancadır. Bu nedenle düşük kalibrelerde sorun çıkarması muhtemeldir. Şimdiye kadar sadece .44 kalibre bir DE deneme imkanım oldu, o da iki şarjörü boşalttıktan sonra üçüncü de kovanı sıkıştırdı.

[Resim: p1010593ii5.th.jpg]

[Resim: p1010588kk9.th.jpg]

Revolvera kapasite, ayrıca top kenarlarından olan basınç ve güç kaybını önleme üstünlüğü sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak burada top kenarından kaçmayan basınç, kızak kilitlerini korumak amacı ile namlu altına konmuş gaz tahliye deliğinden kaybedilmektedir.
Revolvera nazaran kapalı bir sistem olma avantajını kullanarak poligon profilli namlu ile daha iyi çıkış hızı değerleri sağlanmaya çalışılmıştır. Zaten tek işe yarar tarafı da poligon profilli namlusudur. Diğer bir avantajı da, çekirdeğin revolverda farklı olarak, ortam değiştirmeden hareket etmesidir.

Kişisel görüşümü soracak olursanız, DE kişisel savunmada kullanılamayacak kadar hantal, büyük hayvan avlarında canınızı emanet edemeyeceğiniz kadar tutukluk yapma riski olan, saçma sapan bir silahtır. Zaten ABD gibi bir ülkede bile belirli bir satış rakamının üzerine çıkamamış olması, işin ilginci bizdeki kullanıcı profili ile bire bir örtüşen bir alıcı kitlesi olması, bu görüşümü destekler mahiyettedir.

Benim asıl garibime giden ise 4-5 şarjör mermide tutukluk yaptığında yerli üretim silahlarımızı yerin dibine sokarken, ki bunda yerden göğe haklıyız, bu kadar çok sorunlu, bir şarjör mermiyi bile ard arda boşaltacağı şaibeli olan ve son derece kullanışsız bir silahın, sırf görüntüsünden dolayı yere göğe sığdırılamamasıdır.
Eğer fonksiyonla ilgili hassasiyetleri aramadan, sadece görüntü ve kalibreye bakacaksak, Gümüşay gibi yerli silahlarımızı bu kadar eleştirmekle büyük haksızlık etmiş olmuyor muyuz?
Eğer magnum kapasitesine sahip bir silah istiyorsanız, bence Gümüşay bile bir DE dan daha güvenle taşınacak bir silahtır. En azından her zaman çalışacağını bilirek taşırsınız.

Ülkemizde koşullarında ise .44 magnum ve .50 AE'in ne amaçla kullanılacağı ise gerçekten ayrı bir tartışma konusudur, çünkü bu kalibrelerle, yakın mesafelerden yapılabilecek ayı vs. gibi avlar zaten yasaktır. Teke vs gibi avlar ise zaten menzil erişiminizden uzak olacağından burada da işinize yaramayacaktır.
Belki domuz avında kullanılabilir, ama bu işinizi görecek daha güvenilir, daha ucuz, mühimmatı daha bol olan tabancalar varken, DE gene de saçma sapan bir tercih olur.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mertguvercin
Teşekkürler sayın Lupus

Alıntı

İlksurfer
Siz bu silahın en çok satıldığı ülkedesiniz,küçük kalibre konusunda sizin tecrübelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyorum

Alıntı

ülkemizde mermi çeşitleri kısıtlı olduğu için bu tip problemlerin yaşanması normal.
ama genel olararak bu silah sacma sapan bir gaz pistonu sayesinde sürekli tutukluk yapması, gaz pistonlarının delikleri ham kurşunlu mermiler sayesinde tıkanması, suya camura toza karşı mukavemetinin az olması münasebetiyle sadece oyunlarda filmlerde ve memleketimiz sınırları içinde bulunan kahvelerde kullanılır.

Alıntı

Bu silahin en cok satildigi yerin Amerika oldugunu sanmiyorum, Bence Turkiyede cok daha populer. Bu silah hakkindaki sahsi dusuncem gercek bir sohbet araci olabilecegidir. Bunun haricinde cok agir, tasimasi imkansiz, tepmesi cok, pratik olmayan bir silah bence. Tek ozelligi buyuk delikler acmasi olan bu silahda bir de dusuk kalibreye gectiginizde bence hic bir anlami kalmiyor. 357 Magnum istiyorsaniz cok daha iyi secenekler var bence...
Saygilar,

Alıntı

ahh ah.bu silah icin neler yazmadimki.düsünüyorumda ülkemizde kuruskisi bile bu kadar satilan bu silahin gercegini mkek getirtse varya bazi DE hayrani millet sirf miroglu silahi diye arabasini evini satar gider bu silahi alir.sonrada kahvedeki arkadaslarina yastigin altinda nasilda güzel durdugunu anlatir durur.arabasinin arkasinada "desert eagleci deli yürek" diye yazdirirdi galiba.diger forumda bu silaha laf etim diye az daha linc edeceklerdi bani.Allah`tan abd deki bir kac anketten örnek verdimde hic birinde ses bile cikmadi.

Alıntı

sigmund freud un bir sözü var;
erkekler silahlarını cinsel organlarına benzetirler. ne kadar büyük olursa o kadar işe yarayacağını düşünürler demiştir.
desert tisaş ve benzerleriBig Grin
fazla söze gerek varmıBig Grin

Alıntı

TÖVBE,TÖVBE...TAMDA SAYIN EMHASUYA'NIN KEVIN'INA ÖZENMİŞTİM ALMAK ÜZEREYDİM.BÜTÜN HEVESİMİ KIRDIN BU SÖZÜ BİLMİYORDUM Smile Smile Smile

Alıntı

hahaha... bu arada Avatar sahane olmus...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi