Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden ve nasıl kendi fişeğimizi kendimiz doldurmalıyız?...
(18-06-2017, 08:31 PM)harun demiş ki: Kendi fişeklerini doldurma başlıca iki nedenden yapılır:
  • Yüksek performanslı fişek elde etmek
  • Ucuz fişek elde etmek
 şimdilik ucuza mal edip hiç olmazsa antremanı sağlam tutmak mümkün.

Alliant barut çeşitleri yıl sonuna doğru gelebilir (Federal testlerini halledebilirsek). 
Kapsüller ihraç müsadesine tabi, ama CCI ve Federal kapsül de getirebiliriz belki.
Tapa (wad) arayan pek yok anladığım kadarıyla ama o zaten en kolayı.

Sayın harun,

Yukarıdaki saydığınız maddeler doğru. Kalitesiz fişeklerle sorunlarımız çok. Performanstan vazgeçtik, doğru dürüst iş gören fişek yapmaya razıyız. Artan fiyatlarla şu anda ucuz fişek imal etmek temel amaç olabilir ama, birim maliyeti çok da aşağı çekemiyoruz maalesef. Mevcut kovanlarla 3 e kadar mükerrer dolum yapabileceğimizi düşünürsek, eh biraz ucuz oluyor.

İçinde bulunduğumuz coğrafyanın sorunları malumunuz. Saydığınız iki maddeye ek olarak: Yokluk dönemlerine hazırlık da sayılabilir mi?

Tapa arayan yok demişsiniz ama  barut ve kapsül halledilirse şu anda mevcut tapalarla zaten düzgün bir şey elde etmek zor, düzgün tapalara ihtiyaç kesinlikle var. Mevcut tapalara arada nuh-nebiden kalma keçe tapa (ama hala iş görüyor) takviyesi gerekiyor. 
 
Barut getirirseniz Ankara dışına ne şekilde taşıyabiliriz veya taşıtabiliriz? Bizim için en büyük sorunlardan biri bu. Ancak Ankara'ya karayolundan kendi aracımızla gelip, bizzat taşırsak belki mümkün görünüyor. Dilerim bana kırgınlığınız geçmiştir, soruma cevap verirsiniz.

Saygılar
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
blueokkes, lupus
Sayın Sabri,
Elinizdeki kapsüller yavaş ateşleyen değil üzerinde yazdığı gibi fiocchi'nin 616 kapsülleri. Ancak üretim tarihi olarak eskiden kalmış olabilir. Fiocchi'nin 616 modeli daha sonraları kapsül gövdesi de nikelle kaplı olarak üretildi. Sizin elinizdeki kapsülden bende de var. 200 adet kadar. Kapsül gövdesi bakır rengi. İçiniz rahat olsun 616 kapsülü o....
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
gaul, Ahmet Özalp
Sabri bey ,

Aldığınız kapsüller fiocchi 616 bundan kuşkunuz olmasın. Eski üretim sadece. Yenileri tamamen nikel kaplama. Eskilerin gövde kısmı bakır rengiydi.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
gaul, Ahmet Özalp
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi