Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARMSAN - ARMTAC
Koli olarak alıyorum. Çok keyifli bir gramaj.

Alıntı

Belki buradan bir ses çıkar diye bir başka konuda yazdığım mesajımı buraya da yazmak istedim.

Yerliler konusunda teknik detaylarında önünde zihniyetin en önemli hususlardan biri olduğunu düşünüyorum. Hasbelkader amaca yönelik iş görecek sağlamlıkta ürünler ortaya çıkarsalar da yerli üretcilerimizde mevcut zihniyet gerçekten problemli.

Geçtiğimiz perşembe günü fuarda Armsan standına büyük bir umutla gittim. Çünkü ne yazık ki biri forumdaşımız 3 arkadaşıma Armsan phenoma carbo modeli almalarına vesile olmuştum. Niyetim yeni çıkardıkları 9 fişek alabilen modelinin magazin tüpünün uzatma olup olmadığını incelemek ve phenoma nın kendimce önemli bir eksiği olarak gördüğüm fişek kapasite arttırma imkanının olup olmayacağı idi. Gördüm ki yekpare bir tüp ve uzatma imkanı yok. Aklıma phenoma daki kısa magazin tüpünün fabrikaya gönderilip sökülmesi bu uzun magazin tüpünün takılması fikri geldi. Standdaki yetkililere danıştım bir şey diyemediler ve daha deneyimli veya yetkili olduğunu anladığım birini çağırdılar. Meramımı anlattım,hatta yanımdaki arkadaşlarımın da phenoma sahibi olduğunu belirttim ve benim kafamdan kaynar sular döken El cevap: " Sen o tüfeği bana yollasan da öyle bişey yapmam, yoksa ben yeni tüfeği nasıl satacam" ???????

Yahu bu nasıl bir cevap? Tamam her ticari işletme kar amaçlı kurulur eyvallah ama zaten halihazırda senden 3 tane tüfek almış insanlar orada. Takoz muhabbeti desen o zaten avda gerekli ve takozile teslim ettiğin ürünü kurala uygun kullanmak benim sorumluluğumda. Eğer ki canın yapmak mı istemiyor işine mi gelmiyor dersin ki "beyefendi şirketimiz böyle bir durumdan doğacak sorumluluğu almak istemez vs de vs ..." Bari kibarca reddedildiğimi anlarım.

Eee ben yabancı tüfek alınca fabrikası dışarda parçası gelmez gelse de dert muhabbeti yapıyorsunuz bana da sizin yaptığınız ne ? Basit bir modifiye işini yapmıyorsunuz ve kaba bir şekilde reddediliyorum. Demek ki neymiş adam gibi malın aslını alıcakmışız çakmalarıyla uğraşmadan ve istediğimiz parçayı en fazla iki ay bekleyip getirticekmişiiiizzz. Daha önce Akkar dan aldığım dersi bir kez de bana Armsan hatırlattı ama afedersiniz eşşeklik bende aynı hatayı tekrarladım adam sandım.

Bu konuda bu markanın silahını almasına olumlu fikir belirtmiş olduğum arkadaşlarım için çok üzgünüm. İçlerinden biri sıkı bir kullanıcı ve başka yedekleri de mevcut umarım silahın işleyişi ile ilgili bir sıkıntı yaşamazlar. Yoksa neler ile karşılaşıcaz kimbilir.

Saygılar.

Alıntı

Bir kaç ay önce Armsan dan Phenoma Carbo modelini satın aldım.
Sn. cnrabt'in armsan aldırdığı 3 muhteremden birisi de benim.
61 slug namlu ile beraber şoklu ve şeritli 71 namlusunu edindim.
Silahı yeni aldığım zaman eve götürüp söküp parçaları tanımaya çalışırken şarjör tüpünün plastik kilit parçasının iki kulağından bir tanesi çıt diye kırılıverdi. Tek kulak ile idare ediyorum şu an için o da giderse fabrikadan bir şekilde edineceğiz haliyle. Smile
Atış testlerinden bahsedecek olursak piyasada trap fişeği olarak satılan 24 gramlar ile kesinlikle çalışmadı.
Kendi dolumlarımda tek kurşun olarak sadece 28 gram sluglarda 1.60 mke tip 1 barutunda -5 derece kış şartlarında tutukluk gördüm.
Fabrikasyonlarda Meca nın tek kurşunlarında nadiren tutukluk oldu.
Genel olarak çalışması iyi ama domuz avı gibi tehlikeli avlarda Benell Supernova'm çok daha fazla güven veriyor.
Kuş tüfeği (kuş tüfuuu) olarak tarafımca tescillendi. Kuş avlarında hizmet verecek. Smile

Alıntı

(13-09-2015, 01:20 AM)Fruktoz23 demiş ki:
(12-09-2015, 11:59 PM)Fruktoz23 demiş ki: Armsan Paragon model slug namlulu tüfeğimle bir atış videosu çekmeye çalıştım.Yerli fişekleri kullandım.Umarım beğenirisiniz. Blush

Buda ikinci kısmı.

Sayın Fruktoz23 sayenizde hiç akılımda olmayan bir modele kanım ısındı

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi