Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 75 Compact ve GLOCK 19 Gen4.
#21
Sn Lupus ve sn Ortaç'a bir soru;

bir tabanca alacak olsaydiniz CZ 75 Compact mi, yoksa Glock 31 mi tercih ederdiniz?
 
Alıntı

#22
Şahsım adına öncelikle şunu belirtmeliyim, tabanca kalibrelerinde şahsi tercihim her zaman milli tabanca kalibremiz olan 9x19 mm' den yanadır.

Diğer yandan, tercih seçenekleriniz son derece tutarsız Sn.Karakoc. Kompakt, komple çelik, horozlu, çift / tek hareketli tetiği olan bir tabanca ile, hizmet sınıfı tam boy, polimer gövdeli, sadece iğne ateşlemeli iki tabanca birbirlerinin alternatifi olamaz.
 
Alıntı

#23
Sn Lupus,

Aslında ben Glockla CZ arasında gidip gelmiyorum, CZ alacağım. '' 9 mm olsun, sağlıklı olsun..'' diyen birisiyim. Ancak MKEK bu yıl .357 SIG kalibrede G31 getiriyor, o yüzden tercih listeme koydum.

Boyutlara gelince, elim küçük, bu nedenle kompakt silah seçiyorum. Polimer gövdeli oldugu için Glock her ele sağlıklı bir şekilde oturan silah diye düşünmustum. Boyu CZ 75 Compact' a gore büyük olmasına rağmen Glock 17 gelse tercih ederdim. Benim düşüncem o ki, silah her hangi bir şekilde fisek seçmesin, saglam olsun yeterli.
 
Alıntı

#24
Eğer eliniz küçük ise bir fırsat bulup bu silahları bizzat elinize alıp denemeden karar vermeyin. CZ' lerin kabzalarının ince alüminyum kabza kapakları ile inanılmaz derecede incelebileceğini göz ardı etmeyin.

Bu arada, MKEK artık Glock 17 de ithal ediyor.
 
Alıntı

#25
Sn lupus ilginiz için teşekkür ederim.Sizden ricam sağlamlık açısından nasıl değerlenmeniz her ikiside alanında kendini kanıtlamış aletler. taşıma ruhsatlı alacağım herhangi bir pürüz çıkmazsa. Verdiğim paranın hakkını alirmiyim yoksa nerden aldım almaz olaydım diye hayiflanir miyim ?
 
Alıntı

#26
Şansınıza Sn.Karakoc... Silah işi biraz da şans meselesi. Eğer bu iki marka ve modelleri ile ilgili tereddütleriniz varsa rüştünü isbat etmiş başka marka ve modelleri de değerlendirin, tercihinizi size ve çevrenizdekilere en fazla güven ve tatmin hissi veren marka ve modelden yana kullanın ki, sonradan hayıflanmayasanız.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
FatihKafka
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi