Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Fotolarımız 4...
Babalar ve oğullar.
[Resim: tq27z.jpg]

Aileyi yeni katilan bireylerle bir araya toplayayim dedim:

[Resim: DSC_0034_zpsd6753119.jpg]

Bicaklar: Ustte uzun pala, Cold Steel 2 handed Latin Machete, yaninda kisa olan Ka-Bar, ve ortada Ka-Bar USMC

Usteki tabancalar soldan saga: Colt 1911 Special Combat Government, BHP World War 2 Commemorative, Glock 17 gen 4, Glock 26 gen 3

En alttaki, Smith & Wesson M&P 15 Sport ve hormonlu pompali da seyyar dipcikli Mossberg 500.

Güle güle kullanın sn. musketeer. Acaba Glock 17'nin kabze modifikasyonunu yakından görme şansımız var mıdır?

"Artık benim de bir SIG SAUER P228'im var." Smile
Diye bir konu başlığı açmayı çok isterdim. Sad İnşallah bu başlığı orjinal bir Sig Sauer'ım olduğunda açarım.
Evet havalı da olsa bir Sig Sauer P228'im var. İlginçtir ama küçüklüğümde ilk adını öğrendiğim ve hayranı olduğum silah markası bu. (Tüfek olarakta M16 idi) Smile
Ne kadar doğru bilmiyorum ama tabancayı aldığım silah markette Cumhurbaşkanlığı muhafızlarının bu havalı tabanca ile eğitim yaptıklarını söylediler.
Henüz bir çalışma yapabildim. Sanırım gez ayarı bozuk ve malesef gez ayarı yok. Gez sabit.

Özellikleri:
WE F228 Sig Sauer TIPI, GBB, FULL METAL, OTOMATIK AIRSOFT TABANCA
Ürün Adı: WE F228 GBB Airsoft Tabanca
Ürün Kodu / Kategori: WE-F228 / Airsoft Tabanca & GBB
Üretici Firma: WE-Tech http://www.weairsoft.com/
Güç (Namlu çıkış hızı): ~ 300.0 FPS = 94m/sn
Hop-up: Ayarlanabilir (Atış açısı için ince ayar yapılabilir)
Atış Tipi: Otomatik
Blow Back: Evet, Üst namlu hareketli, daha gerçekçi atış hissi.
Emniyet: Emniyet Mandalı
Güç Kaynağı: Top Gas / Green Gas (HFC22), Şarjöre Doldurulur
Mermi Tipi: 6mm BB (Plastik/Alüminyum)
Şarjör Kapasitesi: 24+1 Full Metal Şarjör
Ürün Rengi / Ağırlık: Siyah / 794gr
Boyu / Namlu boyu: 183mm / 80mm

Profesyonel Dart Tahtası ve okları ile SIG SAUER P228'in fotoğrafları. (Atışın her çeşidini seviyorum.)

[Resim: 1_zps68f6f09c.jpg]

[Resim: 2_zps7528c6f2.jpg]

[Resim: 3_zps805b965d.jpg]

[Resim: 4_zpsfea793ef.jpg]

[Resim: 5_zpsa444b64d.jpg]

[Resim: 6_zps3993ad30.jpg]

Saygılar. Selamlar.

Sayın Naz Hanım,

Emin olunuz Ss' lerin hepsi çok Havalı silahlardır. Havasız Ss bence yoktur yani.

Saygılarımla.

(25-10-2013, 10:17 PM)Naz demiş ki: "Artık benim de bir SIG SAUER P228'im var." Smile
Diye bir konu başlığı açmayı çok isterdim. Sad İnşallah bu başlığı orjinal bir Sig Sauer'ım olduğunda açarım.
Evet havalı da olsa bir Sig Sauer P228'im var. İlginçtir ama küçüklüğümde ilk adını öğrendiğim ve hayranı olduğum silah markası bu. (Tüfek olarakta M16 idi) Smile
Ne kadar doğru bilmiyorum ama tabancayı aldığım silah markette Cumhurbaşkanlığı muhafızlarının bu havalı tabanca ile eğitim yaptıklarını söylediler.
Henüz bir çalışma yapabildim. Sanırım gez ayarı bozuk ve malesef gez ayarı yok. Gez sabit.
...

Hayırlısı olsun, da tesadüfün böylesi ancak bu kadar olur, sayın Kararsız ile buluşmamızda ona elimdeki WE marka antrenman tabancamı göstermiştim. Tam o sırada sizi arayıp tavsiye edeceğimi söylemiştim, kendisi iletmiştir hatırlarsanız.
Kolay dolum olması ve şarjörün 25 boncuk alması büyük avantaj. Bendeki ile gaz ayarını açarak 10 metrede gayet güzel grupman yapabiliyorum. Ama çalışmalarım hep 0-5 metrelerde.

Gelelim sıkıntınıza, gez ayarı ortalandığı için sağa sola oynatamazsınız ancak silahın sürgüsünü söktüğünüzde ancak yarısı görülebilen bir çark göreceksiniz. dişli gibi çıkıntıları var. İşte o çarkı tırnağınızla çevirin (zaten 10-12 tık yani bir tur ancak döner), böylece atışlarınızı aşağı ya da yukarı alabilirsiniz.

Tamir kiti edinin 7-8 dolar bir şey. Lazım olacak bendeki kısa sürede kırıma uğradı. WE oldukça güzel ve kaliteli ürün yapmasına rağmen aynı kırımın bir başka tabancada da olduğunu söylediler. Sağolsun İşgören'den Eser ertesi gün parça değişimi yapıp egzersizlerime kesintisiz devam etmemde yardımcı oldu.

Tabi yeni antrenman tabancanızı 3 Kasım'daki atış etkinliğine getirmenizi de temenni ediyoruz Thumbs Up

Sayın Alperka, sayın Naz,

WE markasının green gas (çakmak gazı) ile çalışan modeli de bende mevcut. Ancak bu tabancayı bir türlü doğru düzgün çalıştıramadık. hatta sağolsun sayın serdaraktas İstanbul'da Crossman veya ona benzer meşhur bir markanın temsilcisine gönderdi yine de bir sonuç alamadık.

Burada silahçı bir arkadaş tüpdeki gazın basıncının yetersiz olduğunu o yüzden şarjörün içindeki gaz haznesinin yeterince dolmadığından bahsetti.

Sizden ricam; bana WE markasını nereden satın aldığınızı ve bu markaya ait servis hizmeti alabileceğimiz bir noktanın olup olmadığını yazmanız. Ayrıca bu tip blowback tabancalarda hangi gazı kullanmalıyım ve bunu nereden alabilirim?

Bu arada P228 in hayırlı olsun sayın Naz.

Her ne kadar genel olarak Sig Sauer marka tabancalardan çok hazetmesem de, kendisiyle iki veya üç şarjörlük bir mesaimiz oldu.

Grupman yapmak için güzel, taşımak için bana uymayan bir tabanca. Bir de yanlış bilmiyorsam artık üretimi bitti, elinizdekinin kıymetini bilin Wink .

(26-10-2013, 09:43 PM)evrenay demiş ki: ..
WE markasının green gas (çakmak gazı) ile çalışan modeli de bende mevcut. Ancak bu tabancayı bir türlü doğru düzgün çalıştıramadık. hatta sağolsun sayın serdaraktas İstanbul'da Crossman veya ona benzer meşhur bir markanın temsilcisine gönderdi yine de bir sonuç alamadık.

Burada silahçı bir arkadaş tüpdeki gazın basıncının yetersiz olduğunu o yüzden şarjörün içindeki gaz haznesinin yeterince dolmadığından bahsetti.
..
Sn. Evrenay,

Size haddim olmayarak bir hurdacı hilesi vereyim o zaman.

Ben blowback airsoftlarda, şarjörü bildiğiniz çakmak gazı ile dolduruyorum. Ama sizin aldığınız çakma tezgah malı değil, pipo dükkanlarından alıyorum gazı. Smile
Çevrede kimse sigara içmediği için daha alev alan olmadı, ama ev içinde kullanılmıyor doğal olarak.
Ama çok ucuz, green gastan da yüksek basınçlı kendisi, Tokyo Maruiye de bir zarar vermedi henüz...

Ben bir bakayım sayın baris. Peki, servis veya bu işlerden anlayan bir yer konusunda yardımcı olabilir misiniz?

(26-10-2013, 04:45 AM)Alperka demiş ki:
(25-10-2013, 10:17 PM)Naz demiş ki: "Artık benim de bir SIG SAUER P228'im var." Smile
...

Hayırlısı olsun, da tesadüfün böylesi ancak bu kadar olur, sayın Kararsız ile buluşmamızda ona elimdeki WE marka antrenman tabancamı göstermiştim. Tam o sırada sizi arayıp tavsiye edeceğimi söylemiştim, kendisi iletmiştir hatırlarsanız.
Kolay dolum olması ve şarjörün 25 boncuk alması büyük avantaj. Bendeki ile gaz ayarını açarak 10 metrede gayet güzel grupman yapabiliyorum. Ama çalışmalarım hep 0-5 metrelerde.

Gelelim sıkıntınıza, gez ayarı ortalandığı için sağa sola oynatamazsınız ancak silahın sürgüsünü söktüğünüzde ancak yarısı görülebilen bir çark göreceksiniz. dişli gibi çıkıntıları var. İşte o çarkı tırnağınızla çevirin (zaten 10-12 tık yani bir tur ancak döner), böylece atışlarınızı aşağı ya da yukarı alabilirsiniz.

Tamir kiti edinin 7-8 dolar bir şey. Lazım olacak bendeki kısa sürede kırıma uğradı. WE oldukça güzel ve kaliteli ürün yapmasına rağmen aynı kırımın bir başka tabancada da olduğunu söylediler. Sağolsun İşgören'den Eser ertesi gün parça değişimi yapıp egzersizlerime kesintisiz devam etmemde yardımcı oldu.

Tabi yeni antrenman tabancanızı 3 Kasım'daki atış etkinliğine getirmenizi de temenni ediyoruz Thumbs Up

Evet Sayın Alperka, Sayın Kararsız mesajınızı iletti.
3 Kasım'daki etkinliğe Sig Sauer'ımı ve Gama Af-10 'umu getireceğim. Ancak sizde Glock'unuzu getirin. Bahsettiğiniz ayarları artık İzmir'e geldiğimde öğreterek gösterirsiniz.
Bugün söylemeyi unuttum. Benim de şarjörümün üst kısmı üsstten BB takarken kırıma uğradı. (BB'nin üstten takıldığını göstermişlerdi, ancak alttan daha kolay dolum oluyor sonradan öğrendim.) Bana da sağolsun Özgen Bey yardımcı oldu. Şarjörü gönderdim. Şimdi yurt dışından gelmesini bekliyoruz. Etkinliğe geldiğimde inşallah birlikte uğrarız.
Saygılar.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi