Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Fotolarımız 4...
Sn Vefasız;

Hayırlı uğurlu olsun. Çok sevindim sizin adınıza. Herdaim sizinle kalsın.

Madem yeniler ile devam ediyoruz. Ben de fakirhanemin son iki misafirini tanıtayım..
BHP demirbaşımız oldu, ülke şartları malum Smile

Tek bir kez ateş edilmemiş halde aldığım 20 kadar yılı geride bırakmış made in usa winchester 1300 defender. Gerçi kendisini hızla eskitmeye çalışıyorum ama pek eskiyecek gibi görünmüyor Smile

[Resim: IMG_1034_zpsa89a206d.jpg]

[Resim: IMG_1035_zpsda5a3003.jpg]

Yine bir kutu fişek atmamış halde, çiziksiz teslim aldığım maverick 88.

[Resim: IMG_1037_zpsa56145e0.jpg]

Winchester'i almamı sağlayan eskiden bana ait baikal çiftem..

[Resim: fotograf3_zpsb6a1ae5c.jpg]

Saygılarımla

En son aldigim Tikka T3 Hunter, 30-06;

[Resim: photo1.jpg]

Cok net degil kusura bakmayin.

Savage 116, 300 Win Mag, 100 yard atisi;

Sn. Türkmenoğlu iyi günlerde kullanın. Biz yerli owinchester'i eskitemedik sizinkine hiç bir şey olmaz.

(15-10-2013, 07:25 AM)ecorotti demiş ki: Biz yerli Winchester'i eskitemedik sizinkine hiç bir şey olmaz.

Üstüne üstlük yerlisi '' alemyon '' kasa...Smile

Her derde deva, ömürlük ikili...Thumbs Up

(15-10-2013, 12:50 AM)turkmenoglu demiş ki: [Resim: IMG_1035_zpsda5a3003.jpg]

(15-10-2013, 12:39 PM)lupus demiş ki: Üstüne üstlük yerlisi '' alemyon '' kasa...Smile

Biz zaten layloncuyuz alemyon bize fazla bile geliyor. Big Grin

Kışa doğru kalaylattıracam.

Bir süre önce önden ben hemen akabinde sayın ustamla beraber Hans ve van der Waals diyarlarına iki koldan sefere çıkmıştık. Yukarıdan ve aşağıdan sıkıştırarak ortada toplanacak parabelli carürlerini torbaya koymaktı niyetimiz.

Ancak bugün sayın ustam tokoglu ile yapmış olduğum telli muhabere neticesinde; vatan için böylesine mühim iki şahsiyetin aynı anda küffar vilayetlerinde olmasının ulusal güvenlik ve parabelli hastaları açısından son derece sakıncalı olduğuna karar verdik.

İkimizin aynı uçağa binmesi, yine son derece tehlikeli olduğundan dolayı, önden ustam dönecek akabinde ben vatana geleceğim.

İşbu vilayetlerde her hangi bir şekilde parabelli carcürü falan bırakılmayıp, hepsi vatandaşlarımız tarafından toplandığından dolayı, yakında tersine bir ihraç akımı beklemekteyiz. İlgililere duyrulur!

Sayın Vefasiz, parabelliniz hayırlı olsun. Kapağın üzerindeki yazılar Almanya'da yazılmışa benziyor (aynı yazı karakterini, ne hikmetse, çok gördüm) ve fiyat etiketi yerine yapılmış gibi geldi bana. Muhtemelen 70 li yıllarda bagajda gelip, bir sonrai ruhsat affında ruhsatlandırılmış bir tabanca.

Ben bunların sadece kolleksiyon değerinden biraz anladığımdan dolayı, iğne, yay, carcür konularında tamamen sayın ustam tokoglu'nun bilgi ve tecrübesine teslim oluyorum.
Bakayım eğer üzerinde "70" yazan bir kapak varsa bizde size hediye edeyim.

Siyah şarjör Mec-Gar a benziyor. Krom olan ise 1933~35 sonrası yapılan oyma (delme) şarjörlerine benziyor. Her oyma şarjörün yayı merdiven yay olmaz. İlk üretimler spiral yaylıdır ve şarjör tabanı yandan bir pim ile şarjör gövdesine tutturulur.

Not: Sayın Pinus; sizin mavi dosyanız yok. Mavi dosya franchise şartları için bana başvurabilirsiniz Big Grin .

(17-10-2013, 12:14 AM)evrenay demiş ki: İşbu vilayetlerde her hangi bir şekilde parabelli carcürü falan bırakılmayıp, hepsi vatandaşlarımız tarafından toplandığından dolayı, yakında tersine bir ihraç akımı beklemekteyiz. İlgililere duyrulur!

Yakında "boğazda lüfer akını" gibi haberler gelmeye başlar. Smile

(17-10-2013, 12:14 AM)evrenay demiş ki: Ancak bugün sayın ustam tokoglu ile yapmış olduğum telli muhabere neticesinde; vatan için böylesine mühim iki şahsiyetin aynı anda küffar vilayetlerinde olmasının ulusal güvenlik ve parabelli hastaları açısından son derece sakıncalı olduğuna karar verdik.

İkimizin aynı uçağa binmesi, yine son derece tehlikeli olduğundan dolayı, önden ustam dönecek akabinde ben vatana geleceğim.

İsabet buyurmuşsunuz. Memlekete en az bir nöbetçi eskici bırakmalıydınız...

(17-10-2013, 12:14 AM)evrenay demiş ki: Sayın Vefasiz, parabelliniz hayırlı olsun. Kapağın üzerindeki yazılar Almanya'da yazılmışa benziyor (aynı yazı karakterini, ne hikmetse, çok gördüm) ve fiyat etiketi yerine yapılmış gibi geldi bana. Muhtemelen 70 li yıllarda bagajda gelip, bir sonrai ruhsat affında ruhsatlandırılmış bir tabanca.

Kapaktaki yazılar silindi ve kapak boyandı. Artık üstünde sadece 24 damgası var. Geçen süre zarfında silahın 70 yazan kendi kapağını buldum ama takmıyorum çünkü manivela çalışa çalışa kapağı delmiş.

[Resim: DSC01436_zps8e9b180f.jpg]

Silahın menşeini ancak bayram tatilinden sonra dosyasını karıştırmak suretiyle öğrenebileceğim. Cuma günü mesai bitimine doğru ruhsatımı alabildiğim için dosya kurcalamaya fırsatım olmadı ama sözünü aldım...

(17-10-2013, 12:14 AM)evrenay demiş ki: ...................................
Bakayım eğer üzerinde "70" yazan bir kapak varsa bizde size hediye edeyim.

O vakit biz de linkteki başlıkta 26. mesajımızdaki vaadimizi yerine getiririz...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...=85904&

(17-10-2013, 12:14 AM)evrenay demiş ki: Siyah şarjör Mec-Gar a benziyor. Krom olan ise 1933~35 sonrası yapılan oyma (delme) şarjörlerine benziyor. Her oyma şarjörün yayı merdiven yay olmaz. İlk üretimler spiral yaylıdır ve şarjör tabanı yandan bir pim ile şarjör gövdesine tutturulur.

Sn. Tokoğlu bu silahla epeyce haşır neşir olmasına rağmen, bu şarjörleri bulduğumuzda memleketimizi terketmiş olduğu için inceleme imkanı olmadı. Lakin en kısa zamanda silahı şarjörleriyle birlikte ustasına teslim ederek bilgilerinden istifade etmeyi istiyorum...

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi