Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Fotolarımız 4...
lupus demiş ki:Sn.Vefasız, o Luger'i kendiniz için çarpma imkanınız yok mu? Big Grin
Tetik irtibat aksamının üzerindeki o yazılar olmasaymış, gerçekten hiç de fena bir durumda olmayan bir Luger'e benziyor.

[Resim: d5c8530f-95eb-4723-a113-edbfc080219a_zpsa44f3a07.jpg]

Sn. Üstadım,
Beş yıl öncesinden öngördüğünüz gün, bu gündür... Amcamdan oğluna da aynı şekilde intikal etmiş olan Parabellum P08 benim envanterime de devir tebligatı süresinin bitimine 20 gün kala, yani 11 Ekim 2013 Cuma günü girmiş bulunuyor. Üstelik tetik irtibat kapağındaki yazılar yok edilmiş ve arpacığı değiştirilmiş olarak... Arpacığı beğenmeyerek yenisini yapan ve kapaktaki yazıları silen Ustamız üyelerimizden Sn. Aybulut'un babasıdır...

[Resim: DSC01428_zps57f419c6.jpg]

[Resim: DSC01425_zps44a5769f.jpg]

[Resim: ad2d9320-240d-4558-8d81-e6f0bc0bbf3b_zps17ffa33c.jpg]

[Resim: DSC01431_zpsf4b8651d.jpg]

[Resim: DSC01433_zps3bd045b2.jpg]

Aşağıdaki linkte silahın eski fotoğrafları ve bir miktar bilgi mevcut:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...d=6261&

Hayırlı uğurlu olsun Sn.Vefasız...Avluya bir hışır daha girmiş oldu...
Üç vakte eskiciler üşüşür konuya, '' Bize bu işten bir kabza yayı, çatal, delme şarjör çıkar mı?..'' diye...Smile

P30 boşa çıktısa talibim. Smile

(13-10-2013, 07:51 PM)lupus demiş ki: Hayırlı uğurlu olsun Sn.Vefasız...Avluya bir hışır daha girmiş oldu...
Üç vakte eskiciler üşüşür konuya, '' Bize bu işten bir kabza yayı, çatal, delme şarjör çıkar mı?..'' diye...Smile

Efendim aslında eskiciler üşüşeli 2 yıldan fazla oluyor... Bu hışır bir atar bir diker vaziyetteyken esas eskici arızayı teşhis etmiş, kendi tabiri ve sizin de buyurduğunuz gibi "kabza yayı"nın ve iğne tutucunun derhal değişmesine; akabinde istikrar olmazsa şarjörün de değişmesi gerektiğine hükmetmişti. Sn Aybulut'un tamirhanesinden edindiğimiz irca yayı ve iğne tutucuyu taktığımızda sorun devam etti. Sn. Eskici'nin şarjörüyle denediğimizde silah takılmadan çalıştı. Tabi resimde görünen beyaz şarjör evin bir yerlerinden çıkmasaydı Manavından Pomağına, Hurdacısından Çerkezine kadar pek çok etnik gruba ekmek yedirecektik...
Hali hazırda elimde üç şarjör var. Biri bozuk, biri çoğunlukla sorunsuz, biri de tamamen sorunsuz olan beyaz şarjör.

(13-10-2013, 08:24 PM)Vefasiz demiş ki: Tabi resimde görünen beyaz şarjör evin bir yerlerinden çıkmasaydı Manavından Pomağına, Hurdacısından Çerkezine kadar pek çok etnik gruba ekmek yedirecektik...

Zaten halihazırda Manav Efendi ve Çakma Çerkez küffar diyarlarında seferi hümayundalar...Smile

(13-10-2013, 08:34 PM)lupus demiş ki:
(13-10-2013, 08:24 PM)Vefasiz demiş ki: Tabi resimde görünen beyaz şarjör evin bir yerlerinden çıkmasaydı Manavından Pomağına, Hurdacısından Çerkezine kadar pek çok etnik gruba ekmek yedirecektik...

Zaten halihazırda Manav Efendi ve Çakma Çerkez küffar diyarlarında seferi hümayundalar...Smile

Olsun ben buralardayım. Smile Kabza yayı anlaşılan gevşekmiş de iğne tutucunun nesi vardı ki? Şarjör bu arkadaşların zaten en önde gelen hastalığıdır. Sn. Vefasız, öyle iflah olmaz bir hastalığa yakalandınız ki. Bunun hastalığı berbattır berbat. Smile

[Resim: null_zpse2cf14b3.jpg]
[Resim: null_zps19aae7ce.jpg]
[Resim: null_zps92104974.jpg]
[Resim: null_zps01edfb8f.jpg]
[Resim: null_zpsceded697.jpg]

Sayın TT üyesi Arkadaşlarım;
Hırsızlardan uzak duralım yay horoz vs 2 dakikada uçar gider.

(13-10-2013, 09:06 PM)Pinus demiş ki: ............................Kabza yayı anlaşılan gevşekmiş de iğne tutucunun nesi vardı ki? ..................

Sn. Pinus esasen yay gevşek değil bilakis aşırı sertti. Turları 19'u ziyade geçiyordu ve yerine oturması devenin hendeği atlamasından daha uzun zaman alıyordu...
İğne tutucu ise beni az daha katil yapıyordu. İlk kez denemeye götürdüğümüzde fişeği sürmemle beraber silah ateş aldı. İşaret parmağımı kontrol ettim, tetikte değildi. Neyse ki manevrayı ateş hattında yapmıştım. Sn. Yakuzz gibi evde de yapabilirdim... İğne tutucu görevini yapmamış ve fişeğin peşinden iğneyi fişek yatağına yollamıştı. Sn. Tokoğlu iğne tutucuyu beğenediğini zaten daha önceden söylemişti. Bu olayla beraber Sn Tokoğlu'nun dediği herşeye itibar edilmesi gerektiğini ve bunun yanısıra deden yaşındaki silaha güvenilmemesi gerektiğini öğrendim.

(13-10-2013, 09:06 PM)Pinus demiş ki: ........Şarjör bu arkadaşların zaten en önde gelen hastalığıdır. ....................

Neyse ki çaresi var... Olmayaydı neylerdik? Ya da "gavur oymayaydı neylerdik?"

(13-10-2013, 09:06 PM)Pinus demiş ki: Sn. Vefasız, öyle iflah olmaz bir hastalığa yakalandınız ki. Bunun hastalığı berbattır berbat. Smile

Sn. Hocam ne melun bir dert olduğunu epeydir biliyorum. Sn. Tokoğlu'nu tanımasaydım derdime derman bulduğumu zannederdim, ama maalesef...

Sn Vefasız, "oyyy içim gitti" diyeyim gerisini siz anlayın. Güle güle birlikte kullanalım. Tongue Bu arada eskinin yanında yeni olmaz bilmem anlatabildim mi?.Big Grin Saygılarımla....

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi