Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Tamir Yeri Açma Ruhsatı Sınavı
Teşekkürler cevaplar için insan düşünmeden edemiyor acaba yasak olmasa ne yerli markalar ortaya çıkardı diye.

Alıntı

(28-11-2019, 04:07 AM)California demiş ki: Teşekkürler cevaplar için insan düşünmeden edemiyor acaba yasak olmasa ne yerli markalar ortaya çıkardı diye.

Yasak olmayan alanlarda ne çıkardıysak yine o çıkardı Smile

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
harun, Ahmet Efe, lenduha, 1905sss, alone61, mimaslan, tirendaz, marlinspike, waltherslv, alpercuhaci
Özgün olamıyoruz. Hep bir Batı özentiliği Wink

[Resim: 20190926-212402.jpg]

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
Red Kit, 1905sss, m16a2, tirendaz, Xlll, lenduha, marlinspike, waltherslv, Ceyhun90, byfortius, wubıh
(25-11-2019, 08:57 AM)efe01 demiş ki:
(20-11-2019, 02:39 PM)citronium demiş ki: An itibariyle hatasız bir şekilde hem tüfek hem de tabancayı takıp sökebildiğim ve sözel sorulardan yalnızca bir tanesine hatalı cevap verdiğim,ayrıca yazılısından 92 aldığım sınavda, başarısız olduğum sınavdır kendisi.

Tesadüfen sınav öncesi tanıştığım ve aynı anda mülakata alındığım arkadaşın, yan masada elini direk tetik korkuluğuna götürüp hiç sandalyeye dahi oturmadan,"seninle işimiz yok" denip gönderildiğine şahit olduğum ve kendisinin başarılı olduğu sınavdır ayrıca. 

Başarısız olmamdan ziyade diğer konu beni bir hayli rahatsız etti açıkçası.
Sağlık olsun.

@Citronium,

Benzer şeyleri bende duydum. Silah tamiri ile ilgisi alakası olmayan ama sınavdan başarılı olan, sana ne sordular ne cevab verdin sorusuna '' yaa kurcalama işte bi şekilde hallettik '' cevabı vereni tanıyorum.

Bizim dönemimizde sınav komisyonunu ima ederek "bi şekilde hallettik" deme cüreti güsterebilecek ahmağın totosunu kılıf olarak kullanırlardı emin olun. 

Yazılı sınavda 1 soruda hata vardı bir diğerini de bir anlık dikkatsizlik nedeniyle yanlış işaretlemiştim. O dönem çok iddialı girdiğim sınavda 96 almak en azından kısa süreli olarak üzücüydü.

Mülakat olayı ise bambaşka. Gösterilebilecek 1916 Berthier'i söküp takarken bir yandan nasıl envantere girip ne aşamalardan geçtikten sonra ormancı tüfeği olduğunu tıkır tıkır anlatıp, 7,65 Franz Stock'u şık diye , Webley Scott 1905'i gözü bağlı söküp takabilirken en tırt haliyle bir canik modeline denk gelmek hayal kırıklığı idi. Üstelik sorulanın fazlasını yapıp monte ederken önceden deforme olmuş bir sürgü kılavuzu yüzünden de puanım kırılmıştı. 

Asıl nokta samimiyetle niyetinizi belli etmek. Zaten konu dışı olarak arada sorulan soruların amacı niyeti öğrenmek/sezinlemek. (elbette bugünlerde sınav nasıldır bilemiyorum.)

Balistik parçalar aslında genel kanı olarak bilinenlerden fazlasıdır. Sınavda bu soruya verdiğim yanıt oldukça beğenilmişti ama sormayın söylemem. Mesajda yazılanlar yüzünden birçok parça daha balistik parça olarak etiketlendirilip dokunulmazlık kazanırsa tamircilere neredeyse iş düşmez bu durumda.  Forumu araştırırsanız 3-5 ini daha kısa sürede bulursunuz.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
marlinspike, tirendaz, Kıraç Ata, harun, Ceyhun90, mimaslan, waltherslv, alpercuhaci, byfortius, Koca
Kayıt dışı bir silahla işlenen bir suç neticesinde elde çekirdek ve kovan olduğunu düşünelim. Suçu işleyen kişi ivedilikle ya silahtan kurtulur ya da çok seviyorsa silahını yakalandığında ruhsatsız silah bulundurmanın cezasına razı gelip tedbiren namlu, iğne ve kovan çıkarıcı tırnağını değiştirdiğini düşünelim. Kendince üç balistik parçadan kurtulduğunu düşünecektir. Fakat şarjör dudaklarının kovan üzerinde bıraktığı izler bile balistik muayenede fayda verebilir. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
byfortius
2021 yılı sınavı 05 Haziran 2021 tarihinde yapılacakmış.

Bu yıl ki sınava katılmayı düşünüyorum. Bir önceki yıl katılan ve elenen arkadaşları görünce üzüldüm. Sanırım daha somut bilgilerle neden elendiklerinin tebliğ edilmesi gerekiyor. 'Kılıfına uydurma' durumları yaşanmamalı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 4 Ziyaretçi