Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Tamir Yeri Açma Ruhsatı Sınavı
Sn. topraxxx bu şekilde anlaşılmak üzere paylaşım yapmadım, içinde bulunulan durum hakkında kendi durumumu belirtip, halime şükrediyorum demek istedim. Silah tutkunu olanların bu tutkuları için sınav, tamir ruhsatı vs. gibi işlemler ile sabırla arayış içinde olmaları durumunu ayrıca değerlendirdim. Kaale alınmadığını düşündüğünüz herhangi bir kısım var ise açıkça yazabilirsiniz. Saygılarımla.

Sn. Karagoz; Yasa ile harçtan muaf olduğum mesleğimle alakalı bir bilgi düştüm. Bahsettiğiniz gibi silah tamir ruhsatı alıp harçtan muaf olma konusunda herhangi bir beyanım olmadı, kıymetli geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Alıntı

(21-10-2018, 10:32 PM)topraxxx demiş ki: Sayın bullarika,bir sene beklemeniz gerekiyor malesef.En erken yeni sınav tarihi  2019 ekim ayı civarında yapılacak.Yılda bir kez yapılıyor. Forumun bu başlığını takip edin.

Sn. tanerzorlu01  keşke bu forumu güzelce okuyup o şekilde yorum yapsaydınız da yazılanları hiç kaale almadığınızı gözlerimizle görmeseydik. Böyle mesajlar gördükçe çok ama çok üzülüyorum.

Saygılar.
Ben yapılan son sınavdan sonra verilebilecek tiyoları sormustum daha önce bu konuyu okumustum zaten. İnsanlar ilk defa gördüğümüz tabancaları sökmemizi istediler falan demişlerdi.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
topraxxx
Mülakat sonuçları hala açıklanmadı, acaba farklı bir platformdan mı açıklandı bilgisi olan var mı acaba?

Alıntı

(19-10-2018, 02:54 PM)tanerzorlu01 demiş ki: Forumda yazılanlara baktığımda silah tutkunu birinin silah sahibi olmak için başvurmayacağı seçenek yok gibi düşündüm ve harçsız taşıma ruhsatlı silah alabiliyor olmam beni daha da heyecanlandırdı Smile , iyi forumlar dilerim saygılarımla.

Sn tanerzorlu01,

Forumdaki silahseverler yasalar çerçevesinde işlem yapıyorlar ve bunu size övünç kaynağı olan "harçsız alabildiğiniz" ruhsatı hakkını veren aynı mevzuatla yapmaya çalışıyorlar. Öncelikle size aferin ve tebrikler; harçsız, istediğiniz an  silah alabiliyorsunuz: Halk: 0 siz: 1.

Ama neyi anlatmak istediğinizi, yazdıklarınızın neyi amaçladığını, okuyan silahseverlere ne katacağını inanın anlayamadım. (Harçsız silah alma hakkını veren bir meziyetim ve mesleğim olmadığı için olabilir, bağışlayın). Ne olur ne olmaz, yazınıza bir de teşekkür bıraktım.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Carbon12, tanerzorlu01, mehmetstar
(23-10-2018, 06:58 PM)lenduha demiş ki: Sn tanerzorlu01,

Forumdaki silahseverler yasalar çerçevesinde işlem yapıyorlar ve bunu size övünç kaynağı olan "harçsız alabildiğiniz" ruhsatı hakkını veren aynı mevzuatla yapmaya çalışıyorlar. Öncelikle size aferin ve tebrikler; harçsız, istediğiniz an  silah alabiliyorsunuz: Halk: 0 siz: 1.

Ama neyi anlatmak istediğinizi, yazdıklarınızın neyi amaçladığını, okuyan silahseverlere ne katacağını inanın anlayamadım. (Harçsız silah alma hakkını veren bir meziyetim ve mesleğim olmadığı için olabilir, bağışlayın). Ne olur ne olmaz, yazınıza bir de teşekkür bıraktım.

Saygılarımla.

Sn. lenduha; forumda aynı başlık altına yazılanların her bir satırının konuyla ilgili olmadığını siz benden daha iyi biliyorsunuz. Yazdığım yazının neden bu kadar rahatsızlık verdiğini anlamış değilim, burada ben sistemi eleştiriyorum ve insanların tutkularına olan bağlılığının bende uyandırdığı şaşkınlık ve şükrü sizlerle paylaşıyorum. Sizin ''aferin ve tebrikler'' gibi kelimeler kullanarak halk ile beni bir yarış içerisinde göstermeniz ve başlık altına benim en azından ilişkilendirdiğim bir kaç yer olduğu yazıma konu başlığından alakasız  bir cevap verdiğiniz için bende sizi tebrik ediyorum. Fakat kimseyle sizi yarışa sokmadan, söylediklerinizin; ''kardeşim böyle deme insanlar alınır ayıp'' diyerek tercümesini yapıp kendi adıma kusura bakmayın diyorum. İyi forumlar, saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mvx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi