Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Tamir Yeri Açma Ruhsatı Sınavı
Belgeyi almak, taşıma ruhsatı için yeterli değil. Fiilen o iş ile iştigal etmeniz gerekiyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
topraxxx, ufuk1990
Sayın Murata'nın da cevapladığı üzere silah tamir yeri açmanız,içine makine ve alet edavat almanız,patlayıcı madde kasası,vergiye tabi olmanız,gerekli ruhsatları çıkartmanız,patlayıcı madde sigortası,iş yerinde bağımsız bir odada atış kazanı ve ses yalıtımı,noterden tahahütname ve silah tamir yeri defterlerini yine noterden onaylatmanız gerekli.Ardından itfaiye raporunu alıp Valilikler kanalı ile silah tamir yeri açılışına başvuruyorsunuz.İş yerinizin sürekli olarak açık olması gerekmektedir.Sık sık polis denetimi yapılmakta aylık beyanları vermeniz gerekmektedir.Sadece bu işi yapabileceğiniz bir dükkan,

Taşıma ruhsatı için,bu işi yaptığınıza dair oda kaydı,şirketseniz belgeleri,belediye ruhsatı,vergi levhası,kira sözleşmeniz,hali hazırda ki silah tamir yeri ruhsatınız,sağlık raporunuz,taşıma bedeli için ruhsat harcınızı ödeyip makbuz ve dilekçe ile o şekilde silah ruhsata başvurabiliyorsunuz.

Tüm işyeri açılış masrafları,bekleyeceğiniz 2-3 ay periyot sonrası hala elinizde silah alacak, ruhsat harcını yatıracak paranız kaldı ise taşıma ruhsatını rahatlıkla alabilirsiniz. Big Grin Bu arada kişisel olarak silah tamir yeri izniniz ömür boyu geçerli ama valilikten sadece 3 sene için bu ruhsatı alabiliyorsunuz.Yani her 3 senede bir iş yeri ruhsatınız yenilenmek zorunda.Sadece silah taşıma ruhsatı almak için en kolay yol sanan arkadaşlara buradan bilgi vermiş olalım. Benim 2 sene oldu sınav verip işyerini açalı neredeyse ve hala taşıma ruhsatlı bir tabanca alamadım kendime. O 5.000 TL ruhsat harcı + tabanca ücreti+mermi ücretini bir türlü denk getiremiyorum Big Grin Önceliklerimden çoktan çıktı kısacası. Sad
Saygılarımla.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
Carbon12, Guven Guven, sirflayer, husrev, ufuk1990, mimaslan, efe1753, rainman, bilhan, Murata, ducak
Değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
topraxxx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi