Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VI
Sevgili TT,

Kazasız belasız kullanmanı dilerim. Bu arada resim çok güzel. Sanki katalog çekimi için kullanılmış...

"Baaddin Reis" diyor ki Cool

[Resim: 1377990_1451613641731326_1646434791_n.jpg]

Evet saygıdeğer abilerim sonunda bir karar verip hatta son dakka o kararıda değiştirip tek çakı yerine iki farklı model çakı aldım.Öncelikle ak47 çok çok hoşuma gitti,poşetinden çıkartmaya kıyamıyorum.Onun dışında Cat g10da gündelik kullanıma uygun ama bana kalsa(belkide daha farklı modelde çakım olmadığı içindir bu duygular)iki tane ak47 alır ve önüme bakardım.Sizler kadar çeliklerle haşır neşir değilim,gördüğüm en kaliteli çelik şu ana kadar işte bu byrd modelinin 8cr diye devam eden çeliğiydi.Ondan öncesi Çin malı.Bu yüzden aus8 bugünki deneyimlerim sonrasında bana ultra lüks geldi.Ayrıca tasarım olarak çok cezbedici bir şekli var.Kabza g10,spyderconunda g10 ama ak47'ninki daha çok tutuyor eli sanki.Ayrıca kabzanın alt kısmında çeliğin devamı çıkıntı olarak göze çarpıyor.Orasınıda muşta olarak kullanmamızda bir sıkıntı olmaz sanırım Smile Spyderco'ya gelirsek cat g10 modeli byrdden biraz daha büyük yani büyük dediysemde o kadar fazla değil az birşey.Onun çelikte 440C,şekil olarak ak47'nin yanına yaklaşamasada kendini kurtaran yanları var.Ele tam oturuyor mesela.Başparmak ve işaret parmağınızla altta ve üstte bulunan pürüzlerden tutup avcunuzlada sıktığınız zaman,çakıyla bir bütün oluyorsunuz.Yanlız şöyle bir kötü yanı var,cep klipsi biraz gevşek ürün sıfır olmasına rağmen yalpalama yapıyor.Şimdilik deneyimlerim bu kadar,ilerleyen zamanlarda daha ayrıntılı bilgiler vericem inşallah.Ak47'yi pek kullanıcak gibi değilim bu aralar aşık oldum cünkü ona ama Cat g10'nun benden biraz çekiceği var gibi Smile Teşekkür ediyorum herkeze,hayırlı geceler diliyorum.Buyrun resimler;
[Resim: tud78.jpg]
[Resim: tud97.jpg]
[Resim: tud9p.jpg]
[Resim: tudbb.jpg]
[Resim: tudbp.jpg]
[Resim: tudc7.jpg]

Aaa, Spyderco 440C den pıçak yapıyormuymuş, daha çok onun muadili AUS8 kullanıyorlar diye biliyordum.

(23-10-2013, 12:00 AM)evrenay demiş ki: Aaa, Spyderco 440C den pıçak yapıyormuymuş, daha çok onun muadili AUS8 kullanıyorlar diye biliyordum.
spyderco aus 8 kullanmıyor muadili 8Cr13MoV kullanıyor.

440c çeliğide aus 10 un muadili .Aus 8 den biraz daha kenar dayanımı yüksek.

Saygılarımla.

(22-10-2013, 07:29 PM)victorinox demiş ki: Sayın Turan Bey
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın çakıyı edc olarak hep taşıyacak mısınız?
İzlenimleriniz nelerdir?
Saygılarımla

Sn.Victorinox,
Yeni bir proje kapsamında, bundan sonra elimize geçen tüm ürünlerin testlerini ve değerlendirmelerini içeren bir Türkçe video hazırlayacağım. Buna da Heiho ile başlamayı uygun görmüştüm.
Tabi ki herkesin görüşü, değerlendirmesi, zevki söz konusu ve benimkiler de şahsi görüşler olacak. Videoyu yetiştirebilirsem, bu haftasonu ilgili konu başlığı altında forumumuzda da paylaşacağım.

(22-10-2013, 08:04 PM)1905sss demiş ki: Sevgili TT,

Kazasız belasız kullanmanı dilerim. Bu arada resim çok güzel. Sanki katalog çekimi için kullanılmış...

Çok teşekkür ederim Sn.1905sss,
Kameram olmadığı için istediğim gibi olmadı ancak yine de bıçak fotoğrafı çekmeyi çok sevdiğim için düşük ışıklı bir ortam da olsa, geldiği gün fotoğraflamazsam çatlarım korkusuyla hemen çektim fotoğrafını.
Saygılarımla,
TT

turan tactical vs NutnfancySmile.
Sn. turan tactical; projeniz de başarılar dilerim.
Saygılarımla.

Sayın turan tactical, umarım strider proje kapsamında değildir... Smile

Saygılar.

Merhabalar,

Bir önceki konuda bıçaklarım hakkında sorulan sorulara cevap vermek istiyorum..

Sn. aTabYz
Cold Steel recon 1 bıçagımdan oldukca memnunum, ancak ben yer yer kullanıyorum bıçak siyah oldugu için çeliginde ister istemez izler oluyor ama onlarda rahatsız etmıyor.

Sn. victorinox

Kullanmış oldugum SW bıçagım marka ve modelli hatırlamıyorum kutusunuda atmışım nedense..
Üretim yeri Çin üzerinde lazer ile yazılmıs SW Swat yazıyor. ayrıca logoda lazer ile işlenmiş.
Ortalama 3 4 senedir kullanıyorum her hangi bir yıpranma veya keskinligi kaybetme olmadı.

Teşekkür ederim..

[Resim: 1f99668107d3c627d2750a445fec5d0c_zps5b9bd457.jpg]

[Resim: 9f6069b1eedb937ae353ced5fce71662_zps46c64674.jpg]

[Resim: a63381d63211c5d9fd19b1104833f98b_zpsb2ec339f.jpg]

[Resim: df3a31bd72d43f0ac7dfdda6ed464b8f_zpsf2a01d27.jpg]

[Resim: 6112eaef67daf94fb18bd1046d838bf3_zps532e5bd9.jpg]

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi