Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VI
(15-10-2013, 04:55 PM)tugberk_06 demiş ki:
[Resim: Tu11F0berk0664_zps677a2740.jpg]

Üstteki fotoğraftaki çakım , her türlü ağır işte kullandığım ve üzerinde bin bir çeşit biley denemesi yaptığım , maddi değeri düşük bir çakımdı. Üzerindeki siyah renkli kaplamada çeşitli kullanımlardan ve yanlış bilemeden kaynaklı oluşan çizikler gözüme çirkin gözüktü ve bu bahane ile zımpara kağıdı ile elimin uyumunu ölçmek için bir deneme yapmaya karar verdim. bu sayede gün olur da kendi bıçağımı kendim yapmaya karar verirsem en azından zımpara konusunda aklımda bir fikir oluşmuş olur dedim. hırdavat dükkanından 100 , 120 , 180 , 220 numara zımpara kağıdı aldım.

Sonuç olarak bu işin videolarda göründüğü kadar kolay olmadığını anladım... Blush
[Resim: CIMG3231_zps679ea426.jpg]

Çakıyı ve açma pimini söküp sadece namlu üzerinde çalışacaksınız.

(18-10-2013, 11:31 PM)ecorotti demiş ki: Çakıyı ve açma pimini söküp sadece namlu üzerinde çalışacaksınız.

Efendim biliyorum öyle çalışmam gerektiğini ancak dediğinizin gerçekleşmesi için gerekli tornavida takımına ve namluyu sabitlemek için işkence diye tabir edilen alete ihtiyacım olduğu için o işe girişmedim.

Zaten amacım sadece ufak bir denemeydi.

Bu işlere meraklı arkadaşlara öncelikle gerekli takımları edinmelerini tavsiye ederim. Yıllarca kullanırsınız. Işkence şart değil.

Forum üyelerine selamlar ayağımın tozuyla sn.ecorotti nin de paylaşırmısın dediği çakılarımı paylaşıyorum.

http://s1303.photobucket.com/user/unalku...b.png.html

Bende 10 yıldır kullandığım emektar gerber mini covert imi yenilemek istedim ama zımpara kullanmak yerine arkadaşıma ait olan yatlar için crom aksesuarlar üreten atölye ye uğradım ve polisaj ustasına verdim sadece 5 dakikada teslim etti bana.(hiç özenmedi Smile )
Bundan sonraki adım tik yada yılan agacı kabze olacak.Tik leride bu atölyeden temin ettim .
Saygılarımla.

[Resim: tqcf8.jpg]

[Resim: tqcfk.jpg]

[Resim: tqcg8.jpg]

Tik ağacından yaptığım endura kabze daha tamamlanmadı.

[Resim: tqcfr.jpg]

[Resim: IMG_20131022_173722_zpse2795778.jpg]

O heihodaki yazıların içi markerla boyanmış gibi geldi bana. Smile

Bendekilere iki damla yağ damlatıp, frezeden harflerin içinde kalan kısımlara diş fırçasıyla yedirdim, gayet yakışıklı oldular. Smile

Bu arada rivayete göre orada Japonca "ani vefat" tarzı birşeyler yazıyormuş...

(22-10-2013, 06:13 PM)baris demiş ki: O heihodaki yazıların içi markerla boyanmış gibi geldi bana. Smile

Bendekilere iki damla yağ damlatıp, frezeden harflerin içinde kalan kısımlara diş fırçasıyla yedirdim, gayet yakışıklı oldular. Smile

Bu arada rivayete göre orada Japonca "ani vefat" tarzı birşeyler yazıyormuş...

Sn.Barış,
Ölümü bilmem ama çakının pek "ani" olduğunu farkettim bugün. Kargo paketinden çıkarır çıkarmaz az kalsın imzasını atıyordu bana Big Grin
Ben fotoğrafta kontrast ile ayar yaptım sadece ama yağ tavsiyesini hemen not alıyorum Smile
Bu arada yukarıdaki mesajı mobilken atmıştım, yazı yazamamıştım. Sn.1905sss'e teşekkürlerimi iletiyorum bu vesile ile.
Saygılarımla,
TT

Sayın Turan Bey
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın çakıyı edc olarak hep taşıyacak mısınız?
İzlenimleriniz nelerdir?
Saygılarımla

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi