Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İZMİR 3 KASIM Pazar atış etkinliği
Değerli arkadaşlarım.

İzmir ve çevresinde birçok arkadaşımız yeni tüfeklerini edindi, eskiler ise uzun zamandır bir araya gelemedi.

Uygun olan arkadaşlarımız ile kurban bayramını takip eden ilk hafta sonu olan 20 Ekim Pazar günü bir etkinlik düzenliyoruz.

Daha önceki etkinliklere katıl(a)mayan dostlarımız ile topluca tanışma, bilgi alışverişi ve bol sohbet için güzel bir bir fırsat olacaktır.

Etkinlikte güvenlik ön planda olacaktır.
Elinde fazla aksesuar ve ve kıyafet olanlar takas veya makul bedel karşılığı ile degiş tokuş yapabilir. (EoTech'im için pazarlık söz konusu değildir sayın XIII Big Grin )

Organizasyon için tekliflere açığız.
1- Kahvaltı mekanlarında köy kahvaltısı ve sohbet
2- Mangal başı sohbet ve mangalcıya acıktık çemkirmesi.
Konusu oylamaya açıktır.

Atışlar öncesi silahlar açılmadan misafirler dahil güvenlik brifingi verilecektir. Güvenlik kurallarına uymayan kişi derhal uyarılacak ve kenara alınacaktır. Gerekirse uzaklaşması istenecektir.

Zorunlu malzeme ve ihtiyaçlarımız :
-Herkeste sarı ya da turuncu trafik yeleği
-Bant güvenlik şeridi ihtiyaç
-Portatif masa ve sandalye ihtiyaç
-Hedef kağıdı, sehpa ve metal hedefler ihtiyaç
-Hareketli hedefler için makara ve 100 metre ip ihtiyaç
-Sıcak su veya portatif ısıtıcı ihtiyaç
-Krono, kağıt, kalem ihtiyaç
-Yaklaşık 200 atış yapıldığı için yeterli sayıda fişek.
-Ruhsatları unutmayınız
-Beklenmedik misafirler için 1-2 kilo tatlı Big Grin

Aklıma ilk gelenler bunlar. İlerleyen zamanda gerekli malzemeyi getirebilecek arkadaşlar bildirirse sevinirim.

Toplanma yeri atış alanına göre değişebilir.

Atış alanı için şimdilik iki seçenek var. Tekliflere açığız.
1-Sarnıç terk edilmiş askeri alan. 115 metre tüfek, 25 metre tabanca için arkası toprak yükseltili alan mevcut. Bayram ertesi piknikçi ihtimali ve olası riskleri sahayı bilen arkadaslar ile değerlendirilecektir. Taktik çalışma yapmak isteyenler için uygun harabeler var.
2-Kaynaklar atış alanı. Oldukça geniş bir alan. Atış için gitmediğim için güvenlik ve diğer şartları bilen arkadaşlar yazabilir.
3- Teklif edeceğiniz uygun yerler değerlendirilebilir.

PCP'ci arkadaşlarımız da davetlidir.
Saygılarımla.

Alıntı

Atış yapacak arkadaşların mutlaka (en az) kulak ve göz koruyucu kullanmaları şarttır.

Alıntı

Hiç kaçırılmaması gereken bir etkinlik aslında. Ertesi gün okul açılmasaydı taaa Afyonkarahisar'dan gelirdim. Ama malesef mesai var.
Katılamayacağım için üzgünüm. Sad Ama gönlüm sizlerle. Bu güzel etkinliği dolu dolu geçireceğinize inanıyorum.
Mangalcıya çemkirmek bahanesi ile gidip arada malzemeden çalmayı unutmayın. Tongue
Katılacak tüm üyelere başarılı ve keyifli atışlar diliyorum.
Saygı ve selamlar.

Alıntı

Wink 
Sn , Alperka pazarlık yapacağımıda nerden çıkardınız . Benim hiç Abi'm olmadı biliyormusunnn !!! Big Grin . Umarım bir aksilik çıkmazda ağız tadınla bir gün geçiririz. Sarnıç'taki atış alanı piknikçilerden dolayı çok sağlıklı olmayacağı kanaatindeyim , etini alan soluğu orda alacaktır.

Alıntı

Mutlumesut bir gün geçirmeniz dilgi ile. Umarim bu Izmir toplanmalari bir gün temmuz, agustos gibi denk gelirse bende katilmak isterim. Simdiden hepinize iyi atislar dilerim.

Alıntı

(10-10-2013, 08:14 PM)Naz demiş ki: Hiç kaçırılmaması gereken bir etkinlik aslında. Ertesi gün okul açılmasaydı taaa Afyonkarahisar'dan gelirdim. Ama malesef mesai var.
Katılamayacağım için üzgünüm. Sad Ama gönlüm sizlerle. Bu güzel etkinliği dolu dolu geçireceğinize inanıyorum.
Mangalcıya çemkirmek bahanesi ile gidip arada malzemeden çalmayı unutmayın. Tongue
Katılacak tüm üyelere başarılı ve keyifli atışlar diliyorum.
Saygı ve selamlar.

+1 Aynı durumdayım maalesef..

Bir an gözümü karartıp Bursa'dan Kütahya'ya geçmeden gelsem mi diye düşündüm ama pazartesi mesaisi aklıma gelince vazgeçmek durumunda kaldım. Keşke daha yakınımda olsaydı bu organizasyon Smile
Bizim gibi aklı sizde kalacaklar için bol bol resim rica ediyoruz Smile
Saygılar.

Alıntı

(10-10-2013, 08:17 PM)Xlll demiş ki: Sn , Alperka pazarlık yapacağımıda nerden çıkardınız . Benim hiç Abi'm olmadı biliyormusunnn !!! Big Grin . Umarım bir aksilik çıkmazda ağız tadınla bir gün geçiririz. Sarnıç'taki atış alanı piknikçilerden dolayı çok sağlıklı olmayacağı kanaatindeyim , etini alan soluğu orda alacaktır.

Sarnıcdaki piknik alanını biraz yukarısında 100 m askeri poligon var sanırım Alper in bahsettiği yer orası, orada o kadar piknikçi olmuyor

Alıntı

Sn ,dede147 , silah sesi rahatsız ederse tatlı ihtiyacı artacaktır . Sn , Alperka evde yapılan baklavalarında getirelim anca yetecek.

Alıntı

Sn. Alperka,

Koçtaş'tan bulabilirsem portatif masa ve sandalye getireceğim. Diğer ihtiyaçlardan henüz temin edemedikleriniz varsa, onları da tedarik edip getirebilirim. Güncel ihtiyaç listesi ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Alıntı

Sayın Kanuni, sadece etkinlik için almanıza gerek yok. Mevcutta varsa getirin. Ben iki balistik gözlük, yelekler, güvenlik şeridini ayarladım. Cumartesi hedef kağıtlarını ayarlayacağım. Hareketli hedef işini de çözmek üzereyim. Sadece sabit hedeflerin standlarıacil ihtiyaç kaldı. Onu da Koçtaş ya da Baumax'dan plastik tesisat borusu, T bağlantı ve dirseklerle halledebiliriz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi