Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Düğünlerde havaya ateş etmek...
Sanki daha önceden serbestti de bu genelgeyle mi yasaklandı?

Yaptırım hakkında ciddi konuşulmazsa bir şey değişmez, hele ki işin denetimi muhtara bırakılırsa hiç ümitlenmeyelim. O da havaya sıkıyor çünkü düğünde Smile

Bize düğünden bir gün önce köyün/mahallenin gençleri arasında atıcılık yarışması tertip edip gençleri buna yönlendirecek muhtarlar, belediye başkanları lazım.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
sem, aseyhan, lenduha
Kültürel olarak normal görülmeye devam edildiği sürece, karakola gidecek bir tepsi baklava-düğün pilavı ve muhtara ilk atışı yapma şerefi ve bir kutu mermi hediyesi ile aşılmaya devam eder bence aynen şu an olduğu gibi.

Eğitimle çözülür bu sorunlar ancak.

Alıntı

Yorumsuz...

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/tur...vurdu.html

Alıntı

Sonra insanların canı yanıyor. Ateş düştüğü yeri yakar. Yeni yasa ile artık kimse kimsenin canını yakamayacak.

Alıntı

Bu genelgenin yayımlanmasının ardından okuduğum bir haberde, düğün sahibinin emniyet yetkililerine düğününde ya da toplantısında silah atılmayacağını taahhüt edeceğinden bahsediliyordu. İlk aklıma gelen, düğüne katılan 500 kişinin düğün sahibi tarafından tek tek aranıp "Aman diyeyim. Ben böyle bir imza attım. Kendinizi de beni de yakarsınız." demesi gerektiği. Yoksa ben silah atacak olsam nereden bileceğim bu vatandaşın imza verdiğini ve sorumluluk aldığını? Yasak olduğundan herkesin haberi var. Bir kişinin sorumsuzluğu bu genelgenin çiğnenmesine yeter. Cezayı düğün sahibi yerine silah atan çekmeli. Önceki sayfada paylaşılan resmi yazıyı okuduğumda ise haberde aktarılan ile ilgili bir yaptırıma yer vermiyor olduğunu gördüm. Ayrıca bana göre şu ana kadar düğünlerde havaya ateş etmenin en büyük caydırıcısı, düğün alanında bekleyen bir adet çakar lambalı ekip otosu. Ancak meskun mahallin içerisindeki asayişin sağlanmasında kullanılan sınırlı sayıdaki ekip otosundan birer tane düğünlere sabitlerseniz, aynı saatlerde işlenecek başka suçlara yetişmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyarsınız. Biraz yavan kalmış diyebilirim özetle.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi