Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir'de Atış Yapılabilecek Alanlar
Bende hazırım... Bu organizasyonu gerçekleştirirsek her yönü ile harika olacağına eminim. Beklemedeyiz haber bekliyoruz İzmirli arkadaşlar. Bayram gibi bir organizasyon yapalım...
Sayın : ozanozay
Tüfeğiniz hayırlı uğurlu ve fişeğiniz bol olsun . . .

Saygılar . . .

Alıntı

İzmir ve ve çevresinden katılmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantıdan ilgili organizasyon konusuna katılım isteklerini lütfen bildirsin.

Duymayanlara iletiniz.
Tecrübeli misafirlere misafirlere açığız.

20 Ekim Pazar günü İzmir Atış Organizasyonu

Alıntı

Arkadaşlar, bilmeyenler için Sarnıç, Otokent ve Buca Kaynaklar civarında olan yerlerin koordinatlarını yazabilir misiniz? Tek bir konuda, atış yapılabilecek alanlar toplu olarak bulunabilirse İzmirli silahseverler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Bu arada Pazar günkü buluşmayı iple çekiyorum.

(06-10-2013, 07:15 PM)Tolgaseku demiş ki: Sayin kanuni,
Manisa`ya gelebilirim derseniz, sizinle bol aksiyonlu ve barut kokulu bir gün yaşayabiliriz. Hatta biraz abartıp, yanında mangal ve salata bile yaparız. :-) Manisa`da uygun yerler bol miktarda var.

Çok teşekkürler Sn. Tolgaseku. Manisa'ya yolum düşerse mutlaka aklımda olacak. Sizin de Güzelbahçe - Urla taraflarına yolunuz düşerse meze, kalamar ve taze balık yapabiliriz. Smile Aslında eminim buralarda da uygun yerler vardır, ancak tüfek ile atış konusunda yeni olduğum ve çevremde atış yapan kimse olmadığı için bilmiyorum.

Alıntı

Herkese merhaba , yaklaşık 3 ay önce yivsiz av tüfeğimi aldım , atıcılık konusunda yeniyim , kendimi geliştirmek istiyorum.
Bornova'da yaşadığımdan dolayı atış için uygun yer bulamadığım için tüfeği çok fazla kullanma imkanı bulamadım.
İzmir - Manisa civarlarında yasal olarak problem yaşamadan atış yapabileceğim yerler var mıdır ? (Yakaköy Trap-Skeet Poligonu hariç).
Hatta bu civarlarda birlikte çıkabileceğimiz , atış , mangal vb yapabileceğimiz kişiler varsa çok daha güzel olur Smile
Yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı

(31-07-2018, 10:55 AM)NBurak demiş ki: Herkese merhaba , yaklaşık 3 ay önce yivsiz av tüfeğimi aldım , atıcılık konusunda yeniyim , kendimi geliştirmek istiyorum.
Bornova'da yaşadığımdan dolayı atış için uygun yer bulamadığım için tüfeği çok fazla kullanma imkanı bulamadım.
İzmir - Manisa civarlarında yasal olarak problem yaşamadan atış yapabileceğim yerler var mıdır ?  (Yakaköy Trap-Skeet Poligonu hariç).
Hatta bu civarlarda birlikte çıkabileceğimiz , atış , mangal vb yapabileceğimiz kişiler varsa çok daha güzel olur Smile

Merhabalar; ben de Bornova'da ikamet ediyorum. Yer konusunda ben de çok zorlandım ama sanırım şu an gittiğim yer sorun yaratmıyor. (3-4 haftasonu gittim, Jandarma vs gelmedi) 
Yakaköy poligonuna çok yakın ama yolu çok kötü olduğu için araçla gidiş biraz meşakkatli. (Çamur ve aracın altına vurabilecek taşlar sebebi ile) Ben oradayken hiç kimse gelmedi ama önceden atılmış fişekler mevcuttu. Trap poligonundaki yetkiliye "tüfeğimi nerede sıfırlayabilirim" diye sorduğumda bana anlattığı yer bu. 

https://www.google.com/maps/place/38%C2%...d27.298411

Poligona yakın olduğu için ses olarak da kimseyi rahatsız edeceğini düşünmüyorum zira poligondan atış sesleri geliyor. Yalnız akşam 8-9 gibi tilki veya çakal görmek mümkün, 7'den sonra ulumalar başlıyor zaten, hatta bir keresinde çok meraklı bir tilki ben eşyalarımı toplarken uzaktan uzağa yarım saat kadar izledi beni Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
NBurak
(31-07-2018, 01:45 PM)AsilCan demiş ki:
(31-07-2018, 10:55 AM)NBurak demiş ki: Herkese merhaba , yaklaşık 3 ay önce yivsiz av tüfeğimi aldım , atıcılık konusunda yeniyim , kendimi geliştirmek istiyorum.
İzmir - Manisa civarlarında yasal olarak problem yaşamadan atış yapabileceğim yerler var mıdır ?  (Yakaköy Trap-Skeet Poligonu hariç).

Merhabalar; ben de Bornova'da ikamet ediyorum. Yer konusunda ben de çok zorlandım ama sanırım şu an gittiğim yer sorun yaratmıyor. (3-4 haftasonu gittim, Jandarma vs gelmedi) 
Yakaköy poligonuna çok yakın ama yolu çok kötü olduğu için araçla gidiş biraz meşakkatli. (Çamur ve aracın altına vurabilecek taşlar sebebi ile) Ben oradayken hiç kimse gelmedi ama önceden atılmış fişekler mevcuttu. Trap poligonundaki yetkiliye "tüfeğimi nerede sıfırlayabilirim" diye sorduğumda bana anlattığı yer bu. 

https://www.google.com/maps/place/38%C2%...d27.298411

Poligona yakın olduğu için ses olarak da kimseyi rahatsız edeceğini düşünmüyorum zira poligondan atış sesleri geliyor. Yalnız akşam 8-9 gibi tilki veya çakal görmek mümkün, 7'den sonra ulumalar başlıyor zaten, hatta bir keresinde çok meraklı bir tilki ben eşyalarımı toplarken uzaktan uzağa yarım saat kadar izledi beni Smile

Evet o tarafı biliyorum , pazar günü arkadaşımla birlikte ormanda kahvaltı yapmıştık , dediğiniz gibiyse aracımın altı yüksek değil bırakıp devam etmem gerekebilir. 

Şimdiye kadar gelen olmadı demişsiniz ama gelip problem yaratabilirler mi acaba ? 

Alternatif bulamazsam orayı değerlendirebilirim , fikir için çok teşekkür ederim Smile

Alıntı

[Resim: AW651038-03.jpg]

Manisa Salihli de belediye tarafından bir atış poligonu yapılmıştır. Atış sever üyelere duyurulur.

Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Carbon12, karabasan, al-me, AsilCan, topraxxx, Militia_747, alone61
İzmir Kemalpaşa da, Poligon İzmir isimli yeni açılan kapalı ve 6 kulvarlı yeri tavsiye ederim. Akşam saat 22:00 ye kadar açıklar. Oldukça güzel hazırlanmış, sakin gerekli ilgi ve alakayı gördüğünüz bir yer. Tüfek atışıda mevcut.

Saygılar

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
karabasan, al-me, AsilCan, 1905sss, Ercan 45, alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi