Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARTIK BENİM DE BİR HS9 TABANCAM VAR!...
İyi akşamlar değerli forum üyeleri ve yöneticileri...

Dün akşam saat 16;50 itibari ile kavuştuğum HS tabancamın hikayesini kısaca sizlere anlatayım.

Uzun zamandır forumu takip ediyor, elimden geldiğince tüm konuları okumaya çalışıyorum. Sonunda tabanca almaya karar verdim. Lakin önümde engeller olduğunu biliyordum. İlk başta renk körüydüm. İkinci olarak evdeki içişleri bakanından izin gerekiyordu. İlk tüfeğimi ben aldım, ikincisini yarışmada kazandım. Üçüncüsü de arkadaşların her zaman bakım için bıraktığı tüfeklerdi. Buraya kadar sorunsuzca idare ettik .Şimdi sıra tabanca almaya gelince iş değişecekti. Neyse, uzatmadan devam edeyim. İçişleri bakanının yaz tatilinde Trabzon' da kalmasına bir hafta daha fazladan tatil yapmasına karar verilince tabancaya onay çıktı. Uzun araştırmalarım sonucunda HS 9 almaya karar verdim. Sağlık raporu alırken yaşadıklarımı aşağıdaki linkte anlatmıştım;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...4%9F%C3%BC

Sağlık raporunu hallettikten sonra ruhsat bürosundan sorunsuzca satın alma belgesini çıkardım. HS 9' ların gelmesini beklemeye koyuldum. Bu arada da Sayın Hasso1 ile görüşüyor, silahların ne zaman geleceği hakkında bilgi alıyordum. 02.10.2013 günü MKEK silah satış sayfasında HS9 'un satış ilanını görünce şaşırdım. Önce neden tek modeli olduğunu araştırmaya başladım. Bu konudada yine Sn Hasso1 gerekli bilgiyi verdi. HS' lerin ertesi gün, yani perşembe günü sabah MKEK' de hala satışta olduğunu öğrendikten sonra satın alma belgesi hazır iki arkadaş ve bize eşlik eden üçüncü arkadaşımızla birlikte saat 11' de İzmir' den hareket ettik. Hiç mola vermeden saat 15:50' de MKEK' ye vardık. Arkadaşımız arabayı park ederken biz koşarak silah satış bölümüne gittik. İşlemlerimiz halledilmeye başlandı. Fotokopi çektirmek için yan binaya gittiğimizde yine gereksiz sorular başladı. Fotokopi çeken memur, '' Yerli mi, yabancı mı, nereden geldiniz, neden alıyorsunuz?...'' gibi sorular sordu...Acelemiz olmasa, ben onu orada çoktan eşşeğin kuyruğuna sokup çıkarırdım ama işimiz aceleydi. Aldık fotokopilerimizi, işlemler halledildi, paralar ödendi, faturalar alındı, ambar bölümüne geçtik. Cam kapanırken elimi uzattım '' Biz geldik...'' dedim. Orada da sorunsuz bir şekilde silahlarımızı ve istihaklarımızı aldık. Seri numaralarımızı kontrol ettikten sonra dışarı çıktık.

Saat 16:55 olmuştu. Tekrar Sn Hasso1' i aradım . '' Hayırlı olsun diyelim mi?..'' dedi.Ben de '' Diyelim..'' dedim. '' Atış yaptınız mı?..'' dedi. Yapmadığımızı, saatin geç olduğunu, mesai bitimine beş dakika kaldığını söyledim. '' Siz gidin bir rica edin...'' dedi. Poligona gittik . Uğur Bey ilgilendi, atışlarmızı yaptık. Dışarı çıktık...Gelmişken bir de yerli silah satış bölümüne bakalım dedik. Bir tanesi hariç tüm standlar kapalıydı. Sadece Girsan standı açıktı. Kapıya yaklaştık '' Açık mısınız?..'' diye sorduk...İçeride dört beş kişi vardı. Aldığımız cevap bizi şoka uğrattı; '' Sizin burada ne işiniz var bu saatte, buraya nasıl girdiniz?...''...Bir an ne oluyor dedik. Görevli elimizdeki poşetleri görünce, çok geç olduğunu, zaten silah aldığımızı anladı ve diğer tarafa döndü. İşte çok sevdiğimiz, hep destek olmak istediğimiz, ama böyle şahsiyetlerin yüzünden bir adım bile ileriye gidemeyen, daha insana nasıl davranacağını bilmeyen insanların ürettiği silahları alıp, nasıl canımızı emanet edelim. Sonra yabancı hayranlığı ithamı, yerli silah sanayini desteklemek gibi nasihat dolu söylemler... Ben de isterim yerli silah almayı, yerli sanayiye katkıda bulunmayı. Bu tip hödükler olduğu müddetçe kesinlikle yerli silah almam. İnsan gibi konuşmasını beceremeyen şahsiyetler bir de silah üretiyorlar. Bırakın kalsın. Almayalım.Girsan fabrikasına da olayı detaylı şekilde anlatan mail attım.

Ben HS 9' umla mutluyum. Biraz kafanızı ağrıttım ama silahı alana kadar çok uğraştım. Bayağı dolmuşum. Sn Hasso1' e bize yardımlarından dolayı, bitmek tükenmek bilmeyen, anlamlı, anlamsız sorularımıza bıkmadan, usanmadan cevap vermiş, bize yol göstermiş, yardımcı olmaya çalıştığı için gönülden teşekkür ediyorum. Bu akşam yol yorgunluğu ve aceleyle çekilmiş bir kaç fotoğraf ekliyorum. Daha sonraki zamanlarda grupman fotoğraf ve videoları ile detaylı atış testlerini sizinle paylaşmayı düşünüyorum.

Hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

[Resim: 20131004_222941_zps710fb5be.jpg]

[Resim: 20131004_223014_zpsd9740eee.jpg]

[Resim: 20131004_223044_zpsa0fab550.jpg]

[Resim: 20131004_223114_zpsf9213afe.jpg]

[Resim: 20131004_223627_zps90fd4f9a.jpg]

[Resim: 20131004_223637_zpsa72c2c84.jpg]

[Resim: 20131004_223724_zps1fe0ebd1.jpg]

Alıntı

Çok güzel bir tercih .Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.
Saygılar.

Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun ALLAH kaza bela vermesin.
Güzel tercih Smile
Saygılarımla

Alıntı

Sn.yasin1210, hayırlı, uğurlu ve mühimmatınız bol olsun. Saygılar.

Alıntı

Güzel bir silah, güzel günlerde kullanın...

Alıntı

Sn. yasin1210

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Çok hoş bir silah.

Saygılar.

Alıntı

Sevgili ortak, yeni silahın hayırlı olsun.

Yerli silah sanayini kalkındıralım diye vicdani ve milliyetçi düşünceler ile hareket ederken, "saat 16, sizi buraya kim aldı?, burada ne işiniz var?, nasıl girdiniz?" diye müşteri karşılayan, mesai saatinin bitmesine yakın müşteri ile uğraşmak istemeyen satıcılara ve onların firmalarına benimde paramın gitmesine gönlüm razı değil...

HS; değerli ve işi bilen arkadaşların geri bildirimlerine de bakarak alınabilecek en iyi fiyat/performans oranına sahip silah olarak görülüyor. Kısmet olursa bende tercihimi son yaşanan olaydan sonra TP9 dan yana değil, HS 9 MOD TR den yana kullanacağım kesin olarak.

Bu şekilde müşteri karşılayan firma temsilcilerine, aklımı başıma getirdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Yeni silahın hayırlı olsun, kazasız, belasız, keyifle kullanman dileği ile....

Alıntı

Hayırlı olsun sn yasin 1210. Bir silahseverin silahına kavuşması babanın evladına kavuşması, sevgilinin sevgiliye kavuşması, yağmurun toprağa kavuşması gibi bir şey. Tekrar hayırlı olsun. ( Çok mu abartım acaba Smile )

saygılar..

Alıntı

Sn. yasin1210, hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle keyifli atışlar dilerim...

Alıntı

Sn.Yasin1210, benimde gönlümden geçen ama maalesef bürokrasi sebebiyle bir türlü denk getirip alamadığım güzel bir tabanca edinmişsiniz.Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.Kısmet olursa yine birgün sizin dükkana geliriz, siz benim 686' mı severken bende sizin HS9' unuzu bağrıma basarım.Big Grin
Görüşmek dileğiyle, 73...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi