Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10.000 atım gören HS :)
(25-06-2016, 06:27 PM)usame demiş ki: Sayın KaradenizArif;

Maşallah, nice nice atışlar dilerim. Benim için oldukça ciddi bir atım gerçekten. Allah sadece hayırda kullanmayı nasib etsin.
İskanı aldık mı taşıma belgesi için başvuru yapma imkanı doğacak hayırlısı ile. GLOCK ve HS arasındayım. Siz her ikisiyle de atış yaptıysanız eğer drill yaparken nişangahı hangisiyle daha kolay tekrar yerine toparlayabiliyorsunuz?

Hayırla kalın.

Merhaba Sayın Usame;

belediyeden alacağınız % 80 seviye iş durum belgesi ile de başvurabilirsiniz.

Saygılar

Alıntı

(25-06-2016, 06:27 PM)usame demiş ki: Sayın KaradenizArif;

Maşallah, nice nice atışlar dilerim. Benim için oldukça ciddi bir atım gerçekten. Allah sadece hayırda kullanmayı nasib etsin.
İskanı aldık mı taşıma belgesi için başvuru yapma imkanı doğacak hayırlısı ile. GLOCK ve HS arasındayım. Siz her ikisiyle de atış yaptıysanız eğer drill yaparken nişangahı hangisiyle daha kolay tekrar yerine toparlayabiliyorsunuz?

Hayırla kalın.

Sn.Usame;her ikisiyle de atış yaptım tabiki ama Glock ile Hs'nin belki onda biri kadar
atış yapmışımdır.Her cm'ne alışık olduğum artık vücudumun bir parçası haline gelen HS'ile tabiki daha hızlı ulaşıyorum hedefe ama bu Glock ile daha zordur demek değil.
Bir tabancayla hedefe hızlı ulaşma ve keyifle,isabetli atış yapmamız o tabanca ile geçirdiğiniz zamana bakar tabancanızın markasından çok.
Şahsi fikrim HS'nin tetiği daha uzun ama daha keyifli ve net bir tetik.
Glock'un kurulma mesafesi de ikinci atışa hızlıca dönmemizi sağlayarak işimizin kolaylaştırıyor.
Sonuç olarak her ikisi de güzel,kaliteli ve alınası tabancalar.Hangisini tercih ederseniz edin pişman olmayacağınıza eminim.
Saygılar

Alıntı

HS 2000 tetik emniyeti beni cok rahatsız etmişti, sırf bu sebepden satmıştım. Her ikisini de deneyip karar vermekte fayda var. Glock iyi bir silah ama size uymayabilir, en iyi kullanacağınız silah size en uygun olan ve kafanızın en rahat olduğu silahtır. Sonuçta iki marka da rüştünü ispatlamış markalar.

Alıntı

Bir sikaha alışmak,ısınmak,başarı sağlamak hiçte kolay bir iş değil.Bunun çabucak olmasını beklemekte doğru değil.
Dediğimiz gibi buda bir zevk ve alışkanlıklar,fiziksel yapınız,hatta ruhsal yapınız bile bu silahla bütünleşme Zaman'ını etkiliyor.
Sn.Sem'in verdiği örnekte olduğu gibi kişiden,kişiye değişebiliyor;mesela Kabze emniyeti beni hiç mi hiç rahatsız etmedi ilk günden bu yana,
Hattatek hareketli bir tetik sistemine sahip olan HS'yi manuel emniyet manivalesını kullanmayı tercih etmeyen biri olarak atım yatağı dolu rahatça taşımama olanak sağladığı için seviyorum diyebilirim.

Alıntı

Sayın Ahmet Efe, %80 ile alabileceğimi bilmiyordum. SmileSmile Teşekkür ederim. Mevzuatı okurken atlamış olmalıyım.

Sayın Sem, aslında her iki silahıda teferruatlı inceleyemedim. Gerçi ne kadar bilgiyle inceleyeceğim o da ayrı bir mesele. Smile
Sadece elime alıp sökme şansı elde ettim. Hatta atış dahi yapamadım.
Açıkçası her ikisininde tetiği beni rahatsız etti. Ne zaman düşeceğini tahmin edemiyorum. Bu da doğal olarak rahatsız ediyor.
Polimer olarak GLOCK, HS'den daha kaliteli izlenimi verdi. Ama hissiyatı en güzel bana göre SIG pro idi.
Emniyet mevzusunda ise malesef çevremde ki arkadaşlarım atım yatağı boş ve emniyeti kapalı taşıyorlar. SmileSmile Yani tetik emniyeti ve kabza emniyeti, benim için alışmam gereken farklı bir sınıf.

Saygılar.
Hayırla kalın

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi