Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ev Savunması Köpek Seçimi
(19-04-2016, 10:39 PM)Sabri demiş ki: "Köpek size üstünlük ilan etmiş, krallık ilan etmek üzere, bu şartlarda zapt edemezsiniz". "Yapılacak şey ona kral olmadığını öğretmeniz, zincirle bağlayıp eşşek sudan gelinceye kadar döveceksiniz, kralın kim olduğunu, size itaat etmesi gerektiğini anlayana kadar".

Sn Sabri,

Alpha konumda olmanın belli bazı kuralları vardır. Bunlardan bazıları yemek sırasında öncelik, bir alana girerken öncelik ve oyuncak/eşya/vb kullanımda önceliktir.

Kısaca köpeğinizden önce siz yemeğinizi yerseniz, bir yere giderken sizi çekiştirmesine izin vermez ve kapı/eşik vb yerlerden önce siz çıkarsanız/girerseniz ve tüm eşyaların sizin olduğunu onun ise ancak onunla oynamaya/kullanmaya izin verildiğini kabul ettirirseniz üstünlük çekişmesi olmaz ve bu tarz sorunlar meydana gelmez. Köpek eğitiminde "old school" dedikleri ve neredeyse tamamen ceza üzerine kurulu sistemden uzaklaşılıyor ve artık yavaş yavaş ceza/ödül ve hatta sadece ödül sistemi ile eğitim uygulanıyor ve de derece de başarılı oluyor. Ancak sistem ne olursa olsun dayak hem etkili hem de insancıl değil. Sizin bu hikayede payınızın olmadığını biliyorum ancak forumu okuyan üyelerimizin de bu yönde yanlış bilgilenmesini istemem. Kusuruma bakmayın.

Diğer konulara ise tamamen katılıyorum. Yaşanılan ortama uygun bir cins seçilmesi ve karşılaşılan tehdide göre eğitim vermesi gereklidir. Kangal türü "bağımsız" köpeklerde bu doğal içgüdü şeklinde gelişir diğerlerinde ise uzun ve meşakkatli eğitim süreci gerekir.

Saygılar.

Alıntı

Şimdilik biz onu koruyoruz Smile
[Resim: image_zpsgjrz4ucz.png]

Alıntı

Sn tsotsi01,
Eğer yanılmıyorsam bu ufaklık bir belçika kurdu. Güle güle büyütün...

Alıntı

Evet Sn. zucchero Teşekkür ederim, Şila'ya arkadaş geliyor Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi