Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ev Savunması Köpek Seçimi
Sayın evrenay açıkçası uzun süre bir alman kurduna baktığımdan dolayı yer sorununuz yoksa şiddetle tavsiye edebileceğim bir köpektir...

İnanılmaz akıllı ve sahibinin gözlerinin içine bakıyor...dur otur kalk komutlarını çok kısa sürede öğrenmişti benimki...
Bunun yanında bazen onun söylediğimiz herşeyi tamamiyle anladığını düşünüp bir anda yorum yapmasından da kortuğum olmadı değil...Smile

Birkeresin de arkadaşım bu nasıl kurt hiç ulumuyor demesinden yalnızca saniyeler sonra ulumayla karışık havlaması üzerine acaba okula da yazdırsam mı diye düşünmedim değil...Smile

Onun harici gerçekten çok hisli bir köpek mahallenin köpekleri ile yaptığı kavga tarzı boğuşmalarda ayağı yaralı olan köpeğe hiç dokunmayıp sonrasında köpeğin yarasını yalarken gördüğümde buna karar verdim
Ev için uygun değil ne yazık kı tüy sorunu var..Buarada sheper tipi olanlar çok daha zeki oluyorlar bilginiz olsun..

Kararım amerikan buldog veya ingiliz buldog üzerinde yoğunlaştı amerikan buldog ev için azda olsa iri kalabiliyor aslında ingiliz buldog un savunma görevini üstlenebileceğini bir bilebilsem boyutları açısından bana çok uygun
Saygılarımla

Alıntı

(30-09-2013, 11:30 PM)dark_angel demiş ki: Sn.erman
Bilgi vermek sorumluluk gerektiren bir iştir,yanlış bilgilendirme,yanlış yönlendirmede bunun sorumluluğu vebali sizin üzerinize kalır.
Verdiğiniz bilgiler subjektif,yanlış,eksik,mahallede köpek dövüştüren bir gencin kaleminden çıkmış gibi,kusura bakmayın.

Sizin bunları yazmaya hakkınız yok. Bazı yazdıklarınız doğru, bazıları yanlış. Bilgileriniz yetersiz. Hiç köpek dövüştürmedim. Ama doğduğum andan itibaren yaşadığım yerlerde hep köpeklerim vardı.

Tosa İnu, Bully Kutta ve Fila Brasilaro dışındaki yukarıda yazdığım tüm köpekleri de besledim. Bunların dışında Kangal da besledim. Fakat tavsiye etmem. Çünkü korkaktır. Şimdi korkaktır derken, bundan bütün kangallar korkaktır anlamı çıkmasın. İçlerinden %7-10 oranında çok cesur köpekler de çıkar. Zaten bunlar da kurt boğarlar. Fakat kangallar son derece duygusal, romantik köpeklerdir. Romantikler genel olarak da korkak olurlar.

Forumlarda maksat insanların bilgilerini paylaşmalarıdır. Herkes bildiğini yazar, okuyanlar değerlendirirler.

Ben bildiklerimi paylaştım. Eksik yada yanlış neyse alıntı yapıp yazarsınız, ben de okuyup, cevap veririm. Tanımadığınız birine, ''mahallede köpek dövüştüren genç'' şeklinde mesaj yazarsanız, edepsizlik yapmış olursunuz.

Alıntı

Hiç köpek beslemedim , ancak Sivas ın Şarkışla ilçesinin bir Köyü'ne giderken yola çıkan koyunların üzerine açılmaları için arabayı biraz sürüp korna çaldığımda arabama saldıran Kangal hiç korkak bir köpek izlenimi vermedi bana , arbamın içinde olduğum halde , kan ter içinde kaldım ...Big Grin

Saygılar ..

Alıntı

(01-10-2013, 01:06 AM)victorinox demiş ki: Kararım amerikan buldog veya ingiliz buldog üzerinde yoğunlaştı amerikan buldog ev için azda olsa iri kalabiliyor aslında ingiliz buldog un savunma görevini üstlenebileceğini bir bilebilsem boyutları açısından bana çok uygun
Saygılarımla

Koruma için köpek alacaksanız, referansınız Pitbull olmalıdır. Suçluların ve kötü niyetli insanların genellikle Pitbulları olur. Alacağınız köpeğin Pitbulla başa çıkabilmesi gerekir. Bunun için Türkiye'de bulunabilir 3 seçenek vardır.

1-Presacanario, 2-Dogo Argentino, 3-Cane Corso...

Bence bunlardan birini seçmelisiniz. İlla Buldog almayı düşünürseniz de kesinlikle İngiliz Buldog alın.

Pitbullar 17 kg ile 26 kg arasında değişirler. Daha fazla kiloluları da vardır ama onlar hantal olurlar. Kangallar ise 65 ile 80-90 kiloya kadar olabilirler. Bir Kangalin ideal kilosu 75'tir. Pitbul ve Kangal boğuşmasında kazanma ihtimalleri %50'ye %50'dir. Kangal gibi muhteşem dizayna sahip bir köpeğin, üçte biri büyüklüğünde bir köpeği yenememesinin tek bir açıklaması olabilir :Korkalık...

Kangallarda %7-10 arasında çok cesur köpekler çıkar. Pitbullarda ise %70-75 oranında cesur köpekler çıkar.

Aksaray Malaklılarında cesaret yüzdesi Kangallardan yüksektir.

Ayrıca Fino köpekleri de dahil bütün köpekler arabalara saldırır.

Alıntı

Sn.erman
Ben mütevaziliği erdem olarak öğrenerek büyüdüm.Köpek eğitmeniyim,bu konuda aldığım diplomam var.Yıllarımı verdim köpeklere.
''Romantikler genelde korkak olurlar'' diye cümle kurarsanız sizi nasıl ciddiye alalım.Haklısınız sizi tanımıyorum ama,yazılanlardan birinin bilgi birikimini,konuya hakimiyetini anlıyacak kadarda dirsek çürüttüm.

İngiliz bulldog'unu koruma köpeği olarak tavsiye eden birini bir eğitmen olarak ciddiye almak mümkün değildir.Google'da bile aratsanız bu ırk ile ilgili bilgiye kolayca ulaşır,ve İngiliz asillerin gösteriş için beslediği,tembel,nefes alma problemi olan,ve sürekli gaz çıkaran bir ırk olduğunu okuyabilirsiniz.
Sürekli köpeklerin güçlerini ''şu şunu yer,döver,karşısında şansı olmaz'' gibi ifadeler kullandığınızdan,bu betimlemeyi yazdım size.
Edepsiz yakıştırmasını bu yüzden üstüme alınmıyorum.Ama sizi terbiye ye davet ediyorum.
Saygılar.

Alıntı

Konunun dışında olmakla beraber anlamadığım bir konu var . Saf Kangal köpeklerini korkak oldukları içinmi yurtdışına bir şekilde götürüp yüksek fiyatlara satıyorlar , şu an Türkiye de bile saf Kangal bulmak çok zor , bulunsa bile uçuk fiyatları var .

Saygılar.

Alıntı

(01-10-2013, 01:56 AM)dark_angel demiş ki: Sn.erman
Ben mütevaziliği erdem olarak öğrenerek büyüdüm.Köpek eğitmeniyim,bu konuda aldığım diplomam var.Yıllarımı verdim köpeklere.
''Romantikler genelde korkak olurlar''

Mütevaziliği erdem olarak öğrendiyseniz, tanımadığınız birine ''mahallede köpek dövüştüren genç'' şeklinde niçin mesaj yazıyorsunuz.

Alıntı: ''Romantikler genelde korkak olurlar''

[/quote]

Evet. Bunu iddia ediyorum. Bu kural insanlar için de geçerlidir. Romantikler genellikle korkak olurlar. Böyle olmadığını söylüyorsanız, beni ciddiye almamayı bir tarafa bırakıp, böyle olmadığını ispat edeceksiniz.

Benim koruma köpeği için tavsiye ettiğim köpekler mesajımda yazıyor. Katılımcıya illa Buldog alacaksa İngiliz almasını yazdım. Yoksa İngiliz buldog'u koruma köpeği olarak tavsiye etmedim.

Ayrıca beni terbiyeye davet edebilmeniz için yukarıda alıntıladığım tırnak içindeki ifade için özür dilemeniz gerekmiyor mu?

Sizin karşınızda yazıştığınız kişinin de bir özgeçmişi, bir mesleği var. Herkes sizin gibi köpek eğitmeni değil.

Kangal köpekleri son derece duygusal, romantik köpeklerdir. Sahiplerine son derece bağlıdırlar. Mesela TSK'da bu köpekler önceden kullanıldı fakat duygusal oldukları için şimdi kullanılmıyorlar. Bu konuyu açan değerli katılımcı koruma köpeği aradığını, hatta mesajında köpeğin vahşi de olmasını istediğini yazmıştı. Bende uygun olan köpekleri yazdım. Kangallar bu özellikte köpekler değildir.

Fakat herkes bu tip köpek aramaz. Duygusal, sahibine bağlı ve dış görünüşü mükemmel bir köpek de arayabilir. Pek çok insan Golden tercih eder. Kangallar da bu yüzden tercih ediliyorlardır.

Alıntı

Sayın Victorinox,

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Kardeşimin yüzbaşı rütbesi ile TSK da görev yapan bir arkadaşı, bu hayvanların bir kısım erattan daha akıllı olduğunu söylemişti.

TSK nın Nevşehir'deki at ve köpek yetiştirme merkezinin başındakı yarbay oldukça yakın bir tanıdığım. Geçen sene kendisini ziyaret ettiğim zaman üç tip köpek yetiştirdiklerinden bahsetti. Bunlar Alman kurdu, Belçika kudu ve Golden Retriever tarzı bir köpek.

Olaya yerli malı yurdun malı felsefesiyle yaklaştığımdan dolayı kangal köpeklerini sormadan duramadım. Kangalların çok başına buyruk ve aldıkları eğitimi hızlı unutan hayvanlar olduğunu, o yüzden mayın ve patlayıcı arama gibi görevlere uygun olmadıklarını belirtmişti yanlış hatırlamıyorsam. Kangalların hergün uzun mesafeleri yürümesi gerektiğinden ve daha çok çiftlik ( range dediysek shooting range değil ;-) ) köpeği olduklarından bahsetmişti.

Belçika kurdu çok hareketli ve küçük bir köpek, golden veya her ne cins ise çocuklar için oyuncak gibi geldi bana, pek caydırıcılığı yok.

Velhasılı yine Alman'dan vazgeçemiyoruz!
İş yerlerimizden birisinde mekan sıkıntımız yok ancak o zaman kurt efendiyle daha çok başkaları ilgilenmek sorunda kalacağı için evden şimdiik izin çıkmadı.

Saldırgan tipli köpeklerden hoşlanmıyorum, hele ki tasmasız gezdirilsin. Lütfen böyle şahısları uyaralım, gerekirse kolluğa haber verelim. Mazallah hem hayvancağız canından olur, hem de durduk yerde bizim başımız ağrır.

Alıntı

Amerikan Pit Bull sahibi olarak, Pit Bull demek istiyorum.
Pit Bull cinci köpekler korumadan da ötedir, her şeydir. Yanınıza alacağınız istediğiniz yere götürebileceğiniz en iyi yoldaştır. Pit Bull'dan önce Rottweiller besledim, ama aşırı tüğ dökme ve aşırı derecede gaz çıkarma sorunları var Rott'ların, sadece benim Rott'umda var sanıyordum ama araştırınca hemen hemen hepsinde aynı sorunun olduğunu söylediler.
3 Yıldır Pit Bull besliyorum, bir dahaki besleyeceğim köpeklerde Pit Bull olacak.
Bu da silah sevgisi gibi bir şey benim için.

Buyurun bu arada kendi köpeğimin resimlerini de paylaşayım.

Adı; Evo.
3 Yaşında.

[Resim: t5k2c.jpg]

[Resim: t5k2f.jpg]

Alıntı

Fotoğraftaki köpek amstaf pitbull, medyada anlatılan korkunç pitbull ile alakası yoktur. Medyada anlatılan efsanevi pitbull, tuğla kafa ve yerden bitme olandır.

Yukarıdaki köpek, her aileye tavsiye edilebilecek, çocuklarla en iyi arkadaş olabilecek, müthiş bir dost ve aile köpeğidir. Koruma içgüdüsü çok yüksektir ve mükemmel koruma köpeğidir. Rengi de çok iyi, çok iyi bakmışsınız, tebrikler. Yanlız kilosu biraz fazla, bence daha fazla egzersize ihtiyacı var.

Vahşi köpek, canavar köpek diye bir şey yoktur. Tamamen yetiştirme ile alakalıdır. Yerden bitme, tuğla kafa olanlar da canavar falan değildir. Bu köpeklerin en önemli özelliği acı eşiklerinin yüksek olmasıdır. Bull terrierlerde pitbul cinsi köpeklerdir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi