Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ev Savunması Köpek Seçimi
Bu zamana kadar gördüğüm en psikopat köpek bir Rott idi ancak Rott un çocuk gibi oyun oynayan gayet uysal olanına rastladım da bu Bull Terierlerin tehlikesizini hiç görmedim. Ev koruması için kesinlikle alternatif olarak düşünülebilir.

Alıntı

Sayın cömert çok teşekkür ederim ancak eve kafkas owcharka alırsam sanırım ben değil o bana bakarSmile
Açıkçası boxer düşündüm ama bugün bir arkadaşımın boxer köpeği ile evde 2 saat vakit geçirdim gerçekten çok oyuncu bir köpek evin altını üstüne getirdi tam bir enerji deposu o yüzden vazgeçtim..
Bull terier tip açısından çok hoşuma gitmedi açıkçası ama değerlendireceğim..Şuan aklımda ingiliz bulldog var boyutu gayet iyi tüy sorunuda yok gibi ancak tipinden midir bilmem miskin gibi geliyor banaSmile
Yani eve hırsız girse bakıp tekrar yatacak gibi duruyorSmile Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum vahşilik ve güç açısından ingiliz buldog ev savunmasına katkısı ne olabilir?
Saygılarımla

Alıntı

Hırsıza eskort istiyorsanız Golden alın. 1 sene evde kaldı havlamadı, bahcede simdi iyi sesi çikiyor.

Alıntı

Zamanında orjinal ve secereli ingiliz buldog almak için yapmadığım kalmadı.3000 sterlin bütçe bile ayırdım.Ama ne yazık ki bulamadım. Bull dog sisli puslu havaları seviyor. Bizim ülkenin yazı çok sıcak geliyor. Bu yüzden devamlı uyuklama modunda ve " Yormayın beni" bakışlarıyla bakıyor. ayrıca buldog horlar.

Bir dostumda kafkas boxer'ı vardı. Aşırı güçlü bir tür. Arkadaşımla ikimizde 100 kilonun üzerindeyken , kedi gördüğü vakit 35 kiloluk boxer'ı tutamıyorduk. Her şeye havlardı.

Kendim çerkesim. Kafkas göçmeniyim. Türkiyede brakın owcharka bulmak ne olduğunu anlayan 2. bir insana dahi rastlamadım. Bizzat gidip getirmedikçe tedarik etmek imkansız. ( + gümrükten ne şekil geçer ?? Bu da ayrı mesele ) Yanlız evde owcharka ve eşyalar durumu varkı , herhalde terlik kemirmek bu türü kesmez , dişinin kovuğuna yetmez. Direkt gardrobu yer gibime geliyor.

Israrla bull terrier tavsiyesi vermemdeki bir sebepte, bu tür kolay kolay havlamıyor. Köpeğe hatta saldırgan bir köpeğe benzememesi insanları oldukça yanıltıyor. Bu köpek boyuna içgüdüsel olarak saldırıyor. Ve bunu genelde zıplayarak yapıyor.

İnatçı ve kinci olduğunu söylemiştim.Lütfen aşadaki video'uyu seyredin. Bu köpek hiç bir şeyden çekinmiyor. Korkup kaçmıyor.

Alıntı

Efendim bulterier gerçekten beni etkiledi..Türkiye de safkanını araştırmaya başlayacağım ama malum ev içerisinde tip olarak diğer ev üyelerininde sevgisini kazanabilecek azda olsa sevimli bir köpek istememden dolayı beni biraz düşündürüyor..Bullterier dediğiniz gibi köpeğe hiç benzemiyor
İngiliz buldogların eskiden boğalar ile güreştirildiğine ilişkin bilgiler okudum horlamasına gelince bende horluyorum beraber geçinir giderizSmile Tek sıkıntı koruma görevini yerine getirebilir mi?

Alıntı

SN; victorinox
Efendim sizin ilacınız kesinlikle ve kesinlikle Dogo Argentino

Alıntı

Sn victorinox, sizi çok iyi anlıyorum zira evde yaşayanların sevimli bir köpek istemeleri durumunu ben de yaşadım. Birara Rott a takmıştım fakat evdekilerin istememesi, duyduğum ve yaşadığım psikopat tavırlarından dolayı ve de rott alırsam ikinci bir av köpeği almak zorunda kalacak olmam nedeniyle vazgeçtim. Neticesinde 4 gün önce FCI secereli bir Deutsch kurzhaar(Bu almanların köpekleri bile kalite) edindim.

Neticesinde henüz 4 gün olmasına rağmen o ve biz çok mutluyuz. Konunuza faydası olmayacağının farkındayım ama müsadenizle paylaşmak istedim.

Alışsın diye şimdilik yanımda geziyor.

[Resim: 952aff31cf3298f23cbb164a4a67838e_zpsd14c0ba2.jpg]

Bu bizimkilerle olan ilişkisi

[Resim: 2705be65782e843ad7c9460801abc569_zps78508f30.jpg]

Bu da hizmetlerinin neticesi Smile

[Resim: 29d85371b02fc131eaa9e3d2453d67de_zps7559d63e.jpg]

Alıntı

(29-09-2013, 10:31 PM)comert demiş ki: Burada illaki iyi bir köpek tavsiye etmek gerekirse dünyanın en iri köpeğini tavsiye edeyim bende bari. ( bilgi amaçlı yazıyorum elbette tavsiye etmem )

Dünyanın en iri köpeği zannedildiği gibi Napoliten mastiff değil , pek bilinmeyen bir ırk olan Kafkas Owcharkadır. Kendi cüssesinde pek rakibi olmadığı için , oyun olsun diye ayıya dalabilen tek köpek türüdür.

Resimdeki insanlar cüce değil. Bu Köpek türü aşırı devasa ölçülerde. Herhangi iki türün karışımı ile oluşmamıştır. Sivas kangal gibi orjini saf bir ırk.

Bazen bazı köpek türleri için çenesi şu kadar ton basarmış gibisinden bir takım söylentiler dolaşır.

Diş ve damak yapısına dikkat ederseniz alt düşler üst damakta ki dişlerin arasındaki damak boşluklarının arasına girecek şekilde. Yani bu köpek ısırdığında çene tamamen kapanıyor ve kilitleniyor. Bu diş yapısı yanlış bilmiyorsam dünyada sadece raptor cinsi dinazorlarda var.

Buradan şöyle bir sonuç çıkıyor. Bu köpek alt dişler üst damağa girene kadar çene basıncına devam eder. Taa ki ısırdığı yer kopana veya bırakmaya karar verene kadar. .

Bull terrierler sahiplerine aşık olurlar. Sahibine aşırı düşkündür , bu yüzden size kimse bırakın saldırmayı , Geleneksel Türk usulü eşek şakası bile yapamaz. Yapmaya kalkanda hayatının sonuna kadar bir daha size şaka yapmaya tövbe eder.

Ayrıca aşırı kinci hayvandır. Birisi buna sopa veya benzeri bir şeyle vurursa asla kaçmadığı gibi , ısırana kadarda takip etmeye devam eder. ısırdığı vakitte tam olarak ne olacağını Allah bilir.

Sn. comert
Kafkaslar iri köpek ırklarındandır ama dünyanın en iri köpeği biraz fazla olur.
Ayıya dalacak bir kafkas çoban köpeği görürseniz ayının siyah olduğundan emin olun kahvererengi veya beyaz ise güzelim kafkasa çok yazık olur.
Koyduğunuz resimler malesef hileli çekimlerdir. Minyon insanlar ve perspektif açıları köpekleri büyük gösteriyor.
Çene basınçları köpeklerde tonlarla ifade edilecek kadar büyük değildir ayrıca santimetre kareye uygulanan basınçlarla çene basıncı karıştırılmamalıdır.
Görselini koyduğunuz diş damak yapısı birçok köpekde benzerdir.Dinazorunkini bilemiyorum tabi.
Köpekler öyle her ısırdığı yeride koparıp alamaz.
Birde köpeğe saldıran olduğunda köpeğin vereceği tepkiyi sadece ırkı belirlemez.Hatta aynı ırk iki köpekde tam zıt iki tepki gözlemleyebilirsiniz.

Sn. victorinox
Vahşi, güçlü, tüyü dökülmeyen, salyası akmayan ve havlamayan köpek karakteri ya köpeğin doğasına aykırı ya sizin isteklerinize.
Ev savunması için köpek arıyorsanız;
Köpek eğitimi veren biryere gidin, evde bakılabilecek ırkları sorun, temel itaat eğitimi verilmiş, istiyorsanız koruma eğitimide almış,kötü alışkanlığı olmayan beğendiğiniz bir hayvanı alın.
Aldığınız hayvana nasıl bakılması gerektiğinide yetiştiriciden sorup öğrenin.
Köpeğin canlı olduğunu, kendini havlayarak, hırlayarak ifade ettiğini, yaz ve kış kıl değiştirdiğini, bakım, besleme, stres, çevre gibi birçok faktörden etkilendiğini, ırk özelliklerini gösterip gösterememesinin size bağlı olduğunu ve şu ırk sizin için en uygundur dendiğinde sadece o ırkı almakla işinizin bitmeyeceğini unutmayın.

Saygılarımla...

Alıntı

Sn.victorinox
Köpeklerle ilgili bende yardımcı olmak isterim.Uzun süre yurtdışında köpek eğitimi ile ilgilendim.Bu konuda biraz aydınlatmak istedim.
Resimde görülen ısırık ''makas ısırışıdır'' molosser tipi köpeklerde sıkça görülür.

Bullterrier kesinlikle bir koruma yada bekçi köpeği değildir.İyi bir arkadaş olabilir,hiperaktiftirler,çocuklu aileler için önerilmez,zor eğitim alan,inatçı köpeklerdir.

Sn.comert'in bahsetti owcharka yada nagazi dog,kafkas çobanı Gürcistan orijinli bir köpek,dünyanın en iri köpeği olmamakla beraber,yetişkin bir ayıya kafa tutması olası değildir,iyi bir bekçi köpeğidir,çok tüylü,aile ortamında büyümesi zor,geniş arazi şartlarında bakılabilecek köpeklerdir.Bundan 5 sene önce bizzat Gürcistan'dan şampiyon bir kandan binbir rüşvet ile bir çift getirtmiştim.Ülkeden çıkartırken sahte evraklar düzenlediler,ve ancak o şekilde çıkabildik.Pek ülke dışına çıkmasını istemezler.Etkileyici köpekler.

İngiliz bulldoglar keza koruma yada bekçilik yapamazlar,boğalar ile dövüşebileceği rivayet edilenler nesli tükenmiş olan Old english bulldoglar.

Özellikle belirteyim bekçilik ve koruma ayrı olgular.Bekçiliği çok ufak bir jack russel dahi yapabilir,çünkü bekçinin görevi sadece düdük öttürmektir,tehlikeyi haber vermektir.
Fakat saldırganı etkisiz hale getirmek,ancak uzun profesyonel eğitimlerden sonra mümkün olabilir.
Bunu şöyle özetleyebiliriz,tüm iyi arkadaşlarınız sizinle beraber kavgaya girecektir,fakat arkadaşınızın yakın dövüş sanatı bilip bilmemesi sizin o kavgada dayak yeyip yememe durumunuzu belirleyecektirWink

Benim hemen hemen tüm koruma köpekleri ile tanışıklığım oldu.Şu anda eve en iyi uyum sağlıyacağına inandığım bir American bulldog yavrusu besliyorum.Henüz 6 aylık.Araştırmanızı tavsiye ederim.
Bana göre çocuklu aileler için sahip olunabilecek en ideal köpek ırkı,koruma güdüsü güçlü,kendi neredeyse sadece kas ve kemikten oluşmakta.Tüyler kısadır,duruma göre hareket eden,nazik,köpekler.
Resimlerini ve anne babasını aşağıda koyuyorum.NKC secerelidir.
[Resim: sz9j3.jpg]
[Resim: sz9jm.jpg]
[Resim: sz9jx.jpg]

BABA:mAXİmus of massimo
[Resim: sz9su.jpg]

ANNE:Silke of ostergaards
[Resim: sz9th.jpg]

Alıntı

Rottweiler,GSD,Dobbermann,Belçika malinois,tüm bunlar çok profesyonel eğitim alabilen koruma köpekleridir,fakat iş köpekleridir,devamlı alarm durumda olurlar.Aile yaşantısı için çok uygun olmayabilirler.
Sn.Radyal dogo argentino ırkı tavsiyesinde bulunmuş,bu ırkta hayvan avı için tasarlanmış bir ırk,temel görevleri arasında koruma yoktur,ama bekçilik yapabilir,hayvan agrasyonu daha yüksektir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi