Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ev Savunması Köpek Seçimi
Değerli arkadaşlar,
Bu başlığı açmamın sebebi yakında (1ay içinde) bir köpek edineceğimden kaynaklı ancak sizlere danışmadan olmaz...Köpeğim evde (apartman katı) beslenecek;

Bu anlamda;
1-)Tüy sorunu olmayan ya da çok az olan dökülen bir köpek istiyorum

2-)Apartmanda besleyeceğim için diğer komşulara da saygısızlık olmaması için havlamayan ya da çok az havlayan bir köpek olmalı

3-)Tüm bunların yanında köpeğin koruma ev savunması özelliği olmasını istiyorum namı diğer güçlü ya da az da olsa vahşi denilebilecek bir köpek istiyorum.O ellerinde kucaklarında taşınan köpekler ya da fino kaniş cinsleri bana hiç köpek gibi gelmiyor ne yazık kı o yüzden köpeğin caydırıcı olmasını istiyorum

Aslında bu dostumu apartmana hapis etmek istemiyorum ama malum şartlar ama emin olun ki iyi bir dost olmak için elimden geleni yapacağım..
Bugüne kadar bahçeli evimizde kangal ve alman kurdu (sheper) cinsi köpekler besledim...Kangalın bahçe büyük olmasına rağmen kilometrelerce koşması gerektiğini öğrendiğim an büyük dostumla ayrılık vakti geldi o artık bir dostumun 200 hayvanlık sürüsüne korumalık hizmeti veriyor özgür upuzun arazilerde dilediğince koşturuyorWink
Alman kurdumda sheper cinsi idi çok tüylü bir cins ve çok akıllı o da şuan dayımın bahçesinde güzel bir sibirya kurdu ile ailesini kurmuş çoluk çocuğa karışmış bir aile babası durumundaWink
Şimdi de yeni bir dost edinmek istiyorum ev yaşamına uygun havlaması az tüyü az güçlü vahşi bir köpek
Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla

Alıntı

Sibirya kurdu haricinde hiç havlamayan köpeğe henüz denk gelmedim. Sibirya kurdu da ara sıra uluyor. Ama yürüyen tüy fabrikası gibidir.

Saydığınız şartlara uyan fazlada yürütmeniz gerekmeyen sadece iki köpek türü aklıma geliyor. İlki bulldog. fazlaca salya üretip , kötü horlar.

Diğeri ve size asıl tavsiye edebileceğim köpek bull terrier. Yavru iken bile zıplama yeteneklerini hayretle izlersiniz. sizinle gözgöze gelebilecek kadar yükseğe zıplayabilir. kendisinden büyük köpeklerin ensesine zıplayarak kamikaze dalışı yapar. Koyuna benzer bir suratı var. Hatta köpeğe bile benzetilemez. Ancak ön dişlerinii kullanmayı bilen bir bull terrier hakikaten zorlu bir köpektir.

Alıntı

Cane corso , tek kelimeyle mükemmel bir köpek .Aile ilişkisi , çocuklara karşı hassasiyeti , zekası , yakın koruma özlliği ve asalet... Saf kan bir cane corsa bulabilirseniz tavsiye ederim , tek sorunları kalça çığı , evin içerisinde olacağı içinde öyle bir sorun da olmaz.

Alıntı

Forumda bu ve benzeri konular sayfalarca, bol fotoğraflı olarak yer almaktadır. Araştırınız.

Alıntı

Sayın Alperka çok kısa bir zaman aralğım olduğundan hap bilgi edinmek istedim
Saygılar

Alıntı

Sn. Victorinox,
Bildiğim kadarı ile tüy sıkıntısı olmayan büyük köpek yok.
Saygılar.

Alıntı

Douge de Bordeux namı diğer Fransız Mastifi.

Yetişkin 60 kg. Kocaman, korku salan görüntü, inanılmaz sakin, iyi huylu ve akıllı. Kediler hariç havlamaz. Hırsız, uğursuz tip gördü mü gür sesini duyurur. Kısa tüylü, pek tüy dökmüyor. Ancak sarkık yanakları nedeniyle hafif bir salya sorunu var. Her cins köpek gibi vücut kokusu var. Ev içinde beslenebilecek belki de tek büyük köpek cinsi.

Alıntı

Efendim mastiflere bende bayılıyorum..salya sorunu çok önemli degil köpek kokosu ise bir şekilde manüple edilebilir yalnız mastifler çok iri o yüzden çok sıcak bakamıyorum açıkçası..

Alıntı

(29-09-2013, 07:20 PM)harun demiş ki: Douge de Bordeux namı diğer Fransız Mastifi.
Ancak sarkık yanakları nedeniyle hafif bir salya sorunu var. Her cins köpek gibi vücut kokusu var.
Bir arkadaşıma ait bu köpekle biraz zaman geçirmiştik vaktiyle ve salyasından bezmiş idik.Smile
Kafasını salladığında duvara yapıştırır kendileri yada yanındakinin siyah kıyafetlerine..

Saygılarımla

Alıntı

Konuyu açan üye , apartman katında besleneceğini belirtmiş. mastif ve apartman katı ne derece uygun olabilir ??? 30 kiloluk bir Boxer'ı bile zaptedebilmek zorken 60 kiloluk masstif ??? Heyecanlanan ir mastiff ve ev eşyasıı. Hımmmmm

Burada illaki iyi bir köpek tavsiye etmek gerekirse dünyanın en iri köpeğini tavsiye edeyim bende bari. ( bilgi amaçlı yazıyorum elbette tavsiye etmem )

Dünyanın en iri köpeği zannedildiği gibi Napoliten mastiff değil , pek bilinmeyen bir ırk olan Kafkas Owcharkadır. Kendi cüssesinde pek rakibi olmadığı için , oyun olsun diye ayıya dalabilen tek köpek türüdür.

Resimdeki insanlar cüce değil. Bu Köpek türü aşırı devasa ölçülerde. Herhangi iki türün karışımı ile oluşmamıştır. Sivas kangal gibi orjini saf bir ırk.

[Resim: y2fg.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Resim: 5vll.jpg]

[Resim: 1dui.jpg]

[Resim: xt8s.jpg]

Size neden Bull terrier tavsiye ettiğimide resimle açıklayayım. Bu bir bull terrier çenesi ve dişleri.

Bazen bazı köpek türleri için çenesi şu kadar ton basarmış gibisinden bir takım söylentiler dolaşır.

[Resim: qis4.jpg]

Diş ve damak yapısına dikkat ederseniz alt düşler üst damakta ki dişlerin arasındaki damak boşluklarının arasına girecek şekilde. Yani bu köpek ısırdığında çene tamamen kapanıyor ve kilitleniyor. Bu diş yapısı yanlış bilmiyorsam dünyada sadece raptor cinsi dinazorlarda var.

Buradan şöyle bir sonuç çıkıyor. Bu köpek alt dişler üst damağa girene kadar çene basıncına devam eder. Taa ki ısırdığı yer kopana veya bırakmaya karar verene kadar. .

Bull terrierler sahiplerine aşık olurlar. Sahibine aşırı düşkündür , bu yüzden size kimse bırakın saldırmayı , Geleneksel Türk usulü eşek şakası bile yapamaz. Yapmaya kalkanda hayatının sonuna kadar bir daha size şaka yapmaya tövbe eder.

Ayrıca aşırı kinci hayvandır. Birisi buna sopa veya benzeri bir şeyle vurursa asla kaçmadığı gibi , ısırana kadarda takip etmeye devam eder. ısırdığı vakitte tam olarak ne olacağını Allah bilir.

Köpekten daha çok tavşana benzer. Ufak , kısa tüylü , savunmacı ve Evde bakılacağı için tavsiyemdir. Eğer bahçeniz varsa olayın son noktası Kafkas Owcharkadır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi