Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Forum olarak bıçak yaptıralım mı?
Bu anket kapalı.
Evet
94.42%
186 94.42%
Hayır
5.58%
11 5.58%
Toplam 197 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum olarak bıçak yaptırma talebi
Çok güzel bir fikir , keski konusunda hiç bir bilgim yok , okadar çok üstad varki olmasına gerekte yok , ortaya mükemmel bir şey çıkacağına eminim .

Ağız keskinliğini olabildiğince koruyabilen, pasa karşı dayanıklı, kalınlığı 6-7 mm, boyu 20 cm'den az, mümkünse kullanışlılığı açısından kydex kılıflı ve kök ceviz kabzalı bir bıçak güzel olur diyorum ben de.

Busse bıçakları ile ilgili bir araştırmanın, ''o bıçak'' arayışında faydalı veriler içereceğini düşünüyorum.

Bu konuda ileri gelen ustalarımızdan da fikir danışmak, usta sözü üflemelerini istemek boynumuzun borcudur derim.Gerçi Sn.ozgurteksan, Turgut Ustamla yakın irtibat halinde...

Bu süreçte ödün verilmeyecek bileşenler, ısıl işlem standartları, şekillendirme standartları ve test aşamaları başarı ile sonuçlanırsa, neden hayranlık uyandıran bir marka oluşmasın...

Saygılar.

Boy 20-22 cm ideal. D2 ağız koruma konusunda başarılı. Hatta kasaplar masatlanmadığı için şikayet ediyor. Sn. Ozgurteksan işçilik ve ısıl işlem konusunda gayet başarılı. Çeliğe sıfır altı işlemde yapıyor ki bu ülkemiz şartlarında bir çok ustanın yapmadığı bir şey.

Ustamıza lafım yok tabii ki.Smile Üzerinde konuşulur, tartışılırsa daha sağlıklı karar vermek mümkün olur diye düşündüm.Büyük bıçak olsa daha da güzel olur.

Saygılar.

Sayın ecorotti'nin verdiği sade modele bayılmakla beraber Smile ben bir çakı hayal ederdim:
http://www.fallkniven.com/en/shop/detail...roducts/gp
Üzerinde incecik tabancatufek yazan, kutusu olan vs vs.
Linkteki çakının fiyatı yaklaşık 300USD ve gentleman's pen knife diye geçiyor.

Eh, t shirt ile 1 yıl uğraşmıştık, bu konu bizi 3 yıl götürür Big Grin
Hayırlı olsun Smile

Bencede çakı daha mantıklı,bir çogumuz günlük hayatımızda çakı taşıyoruz diye düşünüyorum.Bu benim için çok özel bir parça olabilir.Büyük keskilerde kullanım alanı,boyutu,taşıma durumları,diğer aksesuarlara uyumu gibi bir çok sebepten ötürü karar vermenin zorlaşacağını düşünüyorum.Eğer kılınç,pala yaptıralım diye bir karar verilirsede hayır demeyecegimi bilmenizi isterim.Bıçaklar konusunda bu kadar bilgili insanların bulundugu bir forumda,kötü bir seçim yapılmayacagı aşikar.
Saygılarımla.

Hatta ustalar lütfederlerse bir tasarım yarışması yaparız Smile
Bir de ödül belirlemeli tabii.
İnceledikçe derinleşiyor bu konu, çok zevkliymiş.
Mesela bir centilmen çakısının olmazsa olmaz özelliği göze ve ele hoş gelmesi ve iyi malzemeden üretilmiş olmasıymış. Üzerine klip vs koymak, bu çakıların zerafetine halel getirirmiş.
Bu firma USA'ın en eski firmalarındanmış.
http://www.wrcase.com/index_en.php
"Giderek dedelerimizin çakılarına doğru kayıyor konu" diyebilecek forumdaşlar için de bir cevap var Smile Bir sitede "böyle bir çakıyı almaya kalkışmadan önce, dedenize, babanıza bir sorun bakalım, ellerinde eski bir çakı var mıymış?" şeklinde bir öneri var Big Grin
Bu çakıları değerli kılan, bir hikayelerinin olmasıymış. Bizim bir hikayemiz var çok şükür Smile
Saygılarımla

Sponsorlardan biri belki silah hediye eder. Smile

Güzel bir şeyler çıkacağından ümitliyim. Benim tercihim kolleksiyonluk değil evladiyelik bir şey olması.

(04-09-2013, 10:52 AM)tirendaz demiş ki: Sayın ecorotti'nin verdiği sade modele bayılmakla beraber Smile ben bir çakı hayal ederdim:
http://www.fallkniven.com/en/shop/detail...roducts/gp
Üzerinde incecik tabancatufek yazan, kutusu olan vs vs.
Linkteki çakının fiyatı yaklaşık 300USD ve gentleman's pen knife diye geçiyor.

Bilir kişiler tırnaklı açma yerine "kan oluğudur" raporu vermesinler sonra. Smile

1 kişi Hayır oyu kullanmış oda yanlışlıkla işaretlemiştir kesin Smile

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi