Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG M9 9x19
Eğer böyle bir tabanca üretilir ve mekanik güvenilirliği kabul edilirse iş yapar. Düz bir hatta ilerleyen tetik güzel olur. Fakat Tisaş 1911 .45 cal klonunun tetik zaafiyetlerinden arındırılmalı. Bir de tırnağı artık dışarı almanın zamanı gelmedi mi?

Alıntı

Gaza gelip bunlarin reklamini yapar gibi oldum, cahilligimle kimsenin vebalini almayayim.
Eski konulari okurken denk geldim, Sn. Kotucenk Tisas 1911'leri incelemis. Sag ve sol et kalinliklari farkli, arkada delik acilmis. Yeni uretimlerde boyle ise uzak durmakta fayda var.
Hic kafayi yormayip bu paralara, eski bir Browning HP almak en iyi cozum.
(10-02-2013, 12:09 PM)kotucenk demiş ki: Bu da yerli 45lik, üstün işçilik...

Et kalınlığı biraz sola çekmiş

[Resim: 538593_10150859710831048_883899983_n.jpg]

Bu tabancayı da fazla ağır bulup oyarak hafifletmeye çalışmışlar, namluda delik yok ama arkadan giren rüzgar soğutma işlevi yapıyor...

[Resim: 550484_10150859711441048_1280169381_n.jpg]

Alıntı

(02-09-2013, 10:53 AM)exorcist demiş ki: Hic kafayi yormayip bu paralara, eski bir Browning HP almak en iyi cozum.

Aklın yolu bir Sn.exorcist...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
Aşağıda bulunan videoda Tisaş'ın üretmiş olduğu standart 45'lik 1911 ile 9x19 1911 compact karşılaştırılması ve atışları mevcut. 45'lik sorunsuz çalışmakta iken, 9 mm olan modelde boş kovan tahliyesi ve sürgüyü geride kilitlememe gibi sorunlar mevcut. Yorum ustaların.

Alıntı

Bu videoda 1.kısmı,

Alıntı

Tek kelime Macarca anlamamama rağmen dikkatle izledim.
Her iki silahı da test etmek amacıyla farklı tutuşlarla ateşlemişler. 9 mm' de iki kere tahliye sorunu oldu, iki kere de son mermide sürgü kilitlenmedi.
1911 platformunda 9 mm sıklıkla sorun yaratıyor. Bir de Office boyda namlu boyu dolayısıyla zurna namlu ( bull barrel ) olmak zorunluluğu da var. Fişek besleme rampasının tam boy olması bir avantaj, yaşanan sorunların daha çok tutuş tarzından kaynaklandığını tahmin ediyorum. ABD' bir 1911' i en az birkaç yüz rodaj atışı yapıp alışmadan değerlendirmiyorlar. Tisaş arada kalite kontrolundan kaçan örneklerin haricinde 1911 lerde kaliteyi oldukça yükseltti.
Hem taşıma kolaylığı sağlamak için Officer boyu silah yapıp, hem de aksesuar rayı koyup silahı ağırlaştırmanın mantığını anlamış değilim. Üstelik gizli taşımaya de uygun değil. Tacti-Cool fantazi sevenlere hitap edebilir.
Benim fuarda incelediğim 9 mm Government boyu idi, yüzüklü namlulu idi ve işçilik açısından da iyi görünüyordu.
.45' liğe diyecek bir şey yok, zaten bana göre bir 1911 .45' lik olmalı. Ama 1911 platfomunu seven ama mermi temin avantajı nedeni ile 9 mm' yi tercih edeceklere tam boy 1911' i seçmelerini öneririm.
Her şeyin ötesinde Macar kardeşlerimizin bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza gösterdikleri saygı gözlerimi yaşattı.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Tisaş'ın yeni sitesini incelerken, daha önce sitede bulunmasına rağmen satışta olmayan bu model yine dikkatimi çekti. Üzerinde fiyat da görünce iletişim numarasını aradım ve müşteri temsilcisi ile görüştüm. Modelin şu an satışta olduğunu söyledi. Siyah Krom modeli için 1700 TL fiyat belirlenmiş.
Saygılarımla.

Alıntı

[Resim: cef5618.jpg]

Merhaba saygıdeğer üyeler.

Bu model ile ilgili son yorum 2015 yılında yapılmış. Yazılanları dikkatle okudum. Bu modeli rahat taşınabilir (gizli taşıma) olması nedeniyle tercih etmek istiyordum. Merakım aradan geçen iki yılda firma bu modelde bir gelişme göstermiş midir? Ayrıca forumda bu model ile ilgili sadece iki konu açılmış bu nedenle tercih edilmeyen bir ürün olduğu kanaatine vardım.

Farklı bir platform da bir kullanıcı bu ürünü alarak Amerika' dan getirttiği bazı parçalar ile revizyon yaparak kullandığını ve çok memnun olduğunu belirtti. Fiyat uygunluğu ve taşınabilir olması halen benim için cazip bir tercih durumunda. 

İlk silahımın Canik TP9 SFX olması nedeniyle daha küçük bir model tercih edeceğim. Bu nedenle bu model ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var.

NOT: Yeni üye olduğum için forum kurallarını okumama rağmen hatalarım varsa değerli üyelerden özür dilerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nutkey

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi