Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG M9 9x19
Tisas'in 4 inch namlu boyuna sahip 1911 platformundaki 9 parabellum tabancasini cok merak ettigimden bu basligi actim.

Forumumuzda bazi yerlerde 1911 platformlarinda 9 mm kalibrenin saglikli calismadigini, platformunun mermi boyuna gore yeniden duzenlenmesi gerektigini okumustum. Fenomen olmus 1911 ureticilerinin sadece .45 kalibreyi kullanmalarinin bir sebebi oldugunu iddia etmislerdi.
Acaba bu yazilanlar dogru mu? 1911 platformunu 9para kotu mu calistirmaktdir?

Bildiginiz gibi bu sorunun sebebi gercek tabancaya benziyen, celik konstruksiyonlu 1911'in TISAS tarafindan uretilmesidir. 4 inch namlu boyunun dusuk basincli .45 acp kalibre merminin cikis hizina olumsuz etkisi sebebiyle, 9x19mm 4 inch 1911 platformu gercekten cok ilginc. 9x19mm kalibrenin yuksek cikis hizi, namlunun boyunu onemsiz hale getiriyor.
Turkiye'de kolay 9x19 mermi temininden bahsetmiyorum bile.
Maalesef bu tabancaya ait hicbir fotograf veya video yok.

ZIG M9 tabancaya sahip veya hakkinda bilgisi olan uyelerimizden blgilerini paylasmalarini rica ederim.
Ornegin Sayin Ortac bizi ZIG 1911 SS'i ABD'den yaylar, namlu yuksugu gibi parcalar getirerek custom hale getirip, mekanik guvenirliligini yukseltmisti.
Ayni custom islemler 9mm 4inch ZIG'e de uygalanabilir mi?
Kimber 4 inch 9mm tabancalar uretmekte, ABD'de bu platform'da cesitli tabancalar mevcut, bunlarin parcalari Tisas'a uyar mi?
Yetersiz ingilizcem ile anlayabildigim kadar 1911 platformunu 9mm'nin gayet normal calistirdigi yonunde.
Degerli cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.
http://www.brianenos.com/forums/index.ph...pic=104579
http://forums.1911forum.com/showthread.php?t=329956
http://forums.1911forum.com/showthread.php?t=287368

Zig M9 9x19
[Resim: 23.jpg]

Bu da hastasi oldugum Kimber 9mm 1911
[Resim: Kimber%20Stainless%20Pro%20Carry%20II.jpg]

Alıntı

Alıntı: Gönderen exorcist
Tisas'in 4 inch namlu boyuna sahip 1911 platformundaki 9 parabellum tabancasini cok merak ettigimden bu basligi actim.

Maalesef bu tabancaya ait hicbir fotograf veya video yok.

Bende Tiaş'ın sitesinde görülen M, PC, PCS modellerinden hangilerini gerçekten ürettiğini,
MKEK sitesinde görülen fiyatların gerçekten bu modellerin MKEK' te olduğuna delalet edip etmediğini,
İnternet sitelerindeki fiyat listesindeki model çeşidi ile MKEK de fiyatları verilen model çeşidinin neden farklı olduğunu
Gerek kendi sitelerinde gerekse MKEK sitesinde görülen ürünlerde aynı model tabancanın siyah krom, beyaz krom veya stainless steel olması birçok şeyi değiştirmekte bunun gerçekliğinin olup olmadığını merak ediyorum.
Bilgisi olupda cevap verme nezaketini gösteren herkese şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla

Alıntı

25.08.2013 16:44 tarihinde, Tisas'a yazdigim bilgi talebim ve gelen cevap:

Sayin TISAS Mudurlugu'ne

Urununuz olan ZIG M9 9x19mm tabanca ile yakindan ilgilenmekteyim. Bu tabancaya ait gorseller, fotograflar videolar maalesef hicbir yerde bulunmamaktadir. Mail yoluyla bu urununuze ait fotograflari videolari yollarsaniz cok memnun olacagim. Ayrica tabancatufek.com forumunda bu gorselleri ivedilikle paylasacagim. Bu tabanca 1911 platformunda kibarligiyla, stainless steel olmasiyla, 4inch kisa namlusuyla ve de rahatca bulunabilen 9x19 kalibresiyle bircok kisinin dikkatini cekmektedir. Degerli cevabiniz icin simdiden tesekkurler.

Cagatay Yetim

Silaha ait olan tek fotograf
http://www.trabzonsilah.com/resimler/urun/23.jpg

GELEN CEVAP

Merhaba,

Ne yazıkki bahsetmiş olduğunuz modelimizin yurt içi satışı yoktur. Türkiye geneli satışa sunulması için çalışmalarımız devam etmektedir. Tabanca sizin de bahsetmiş olduğunuz özelliklerinden ötürü birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Yurt içi satışımızla ilgili ve firmamızla ilgili güncel bilgilere http://www.trabzonsilah.com adresimizden ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar dileğimizle.

--
Fahriye ÇALIŞKAN

TİSAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş.
DeGol Caddesi No:13/1 06580 Tandoğan/Ankara
Tlf:0(312)2137509 Fks:0(312)2137806
fahriye.caliskan@trabzonsilah.com
http://www.trabzonsilah.com

Alıntı

Sn.exorcist, üç seneyi aşkın çıktı çıkacak diye bekleniyor. Sorulduğunda, izin alınamadı, üç ay, beş ay gibi cevaplarla bu duruma kadar geldi. Yani tam bir yılan hikayesi.

Saygılar.

Alıntı

Saçma sapan bir sürü platformları var bu modele nasıl oluyorda izin alamıyorlar anlamıyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ugrastelefon
Mesele ne biliyormusunuz arkadaşlar bu tabancayı önce solid üzerinde çalışıp resimlendiriyorlar daha sonra bir fiyat belirleyip sanki mke de satışta varmış gibi lanse ediyorlar.Bunun da amacı bu silahın pazar araştırmasını yapmakmışşş...
Bunu bana şimdi ismini hatırlamadığım bir tisaş bölge yetkilisi telefonda söylemişti. Yani anlayacağınız olmayan malın çığırtkanlığını yapıyor su kurnazları.Dodgy
saygılarımla

Alıntı

Yani biz en iyi kaçtan (!) iteleriz millete bunu diye hesaplama yapıyorlar Syn . hipokrat . Benim anladığım bu .

Alıntı

Silahın sadece görüntüsü ve sesini kriter alan bir tüketici profili karşınızdaysa yapılacak en iyi iş bu tip bir nabız tutma gibi gözüküyor Smile

Alıntı

(28-08-2013, 03:44 PM)cnrabt demiş ki: Silahın sadece görüntüsü ve sesini kriter alan bir tüketici profili karşınızdaysa yapılacak en iyi iş bu tip bir nabız tutma gibi gözüküyor Smile

TISAS 1911 modellerini tercih edenler acaba hangi tuketici profilinde acaba?
Sn. Ortac'i hayranlikla takip ediyoruz, 1911Tisas kullanicisi ve buyuk ihtimalle goruntusunden dolayi bu modeli tercih etti.

Alıntı

Sözüm meclisten dışarı deseymişim keşke sn. Exorcist.

Tisaş 1911 tercih edenler,platformun ruhunu özümseyip bulabildikleri en yakını bu olduğu için tercihlerini bu yönde kullanan, rafine silah zevki sahibi silahseverler olduklarını düşünüyorum. Değerli büyüğümüz Sn. Ortaç adına yorum yapmam korkarım ki haddimi aşmak olur.

Tisaş yetkilileri,1911 tercih edenlerle silahın bazı abartılı görsel özelliklerine göre karar verenler arasındaki farkı gerçekten anlasa, etik olarak sn. Hipokratın şahit olduğu tarzda araştırma yapmayı düşünmezdi. Belki başka modellerinde aynı tekniği denediler ve ticari olarak faydalı oldu. Ancak 100 yıllık,her şeyi bilinen modeli satıştaymış gibi göstermek nasıl birşey acaba.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi