Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKEK .45 ACP
MKEK geçmişte yerli 45acp mühimmat üretimi yapıyordu.
NEDEN yerlisini piyasada talep varken üretmez?

Alıntı

(28-12-2016, 10:22 AM)lupus demiş ki:
(28-12-2016, 01:18 AM)rs6 demiş ki: Sadece MKE ANKARA' dan 45 ACP mermi kullanan tabanca alımlarında yanında 50 adet mermi veriyorlar.

Uygulama devam ediyor.

Artık bu uygulama da devam etmiyor... Edemiyor. Çünkü fişek kalmadı.
Biz, kazandibi olarak faydalanmışız demek ki ağustos sonunda. Huh Huh

Alıntı

(28-12-2016, 01:48 PM)tatarian demiş ki: MKEK geçmişte yerli 45acp mühimmat üretimi yapıyordu.

sayın TATARİAN
benim şahsi düşümcem talebin çok az olmasından dolayı üretmiyor.
Yoksa zor değil MKE için üretmişti 20 yıl önce şimdide üretebilir.

[Resim: 20160915_165721.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ilbay, taarruz, Gravis_Pro, Fruktoz23
(28-12-2016, 01:48 PM)tatarian demiş ki: MKEK geçmişte yerli 45acp mühimmat üretimi yapıyordu.

O dönemlerde özellikle kritik bir birim olarak addedebileceğimiz SAT/SAS birliklerinin demirbaş silahlarının Colt 1911 olmasını bir sebep gösterebiliriz.Ayrıca pek çok komando tugayının ve mekanize birliklerin depolarında yığınla Colt 45 olmasının belirli bir talep oluşturduğunu iddia edebiliriz. Amerikan ordusunun .45 kalibreden 9mm parabellum mühimmata dönüş yapması bizim de bu çapa dönüş yapmamıza neden olmuştur.

ABD için bu dönüş seksenli yılların tam ortası olsa da (hizmete girişi 1990 yılını buluyor) bunun bizde tezahürünün epey zaman alması gayet normal bir şey.

Yoksa MKEK sivil vatandaşları çok sevdiğinden dolayı o zamanlarda .45 kalibre mühimmat üretmemiştir.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Fruktoz23, pasa_7676, karabasan

TSK 2000 li yıllarda pek çok  45 ACP kullanan silahı envanter dışı bıraktı . Ben 99 da askerken subay  silahı olarak 45 ACP M3A3 ve thompson makinalı tabancalar vardı. Her bölükte her subay astsubaya 1 tane olacak şekilde. 

TSK  genel anlamda subaylara tahsisli makinalı tabanca kullanımını terk etti. Makinalı tabanca ihtiyacını 9mm para MP-5 ile karşılıyor.  Yeterli iç talebin  olmaması sebebiyle üretimi bırakmış olmalılar.

Alıntı

MKEK'ye 45 acp mermi geldiği henüz satışa başlanmadığı söyleniyor bu konuda bir bilgi var mı ? Sn forum üyeleri.

Alıntı

Sayın burak4ok,

Geçen hafta MKE' ye mail atmıştım .45ACP mermiler için. 45ACP mermisinin ithalat işlerinin tamamlandığını, satış için de bakanlıkça fiyatının belirlenmesini beklediklerini ifade ettiler. Hayırlı akşamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
cevik1911
(18-02-2017, 07:59 PM)batuhanvurall demiş ki: Sayın burak4ok,

Geçen hafta MKE' ye mail atmıştım .45ACP mermiler için. 45ACP mermisinin ithalat işlerinin tamamlandığını, satış için de bakanlıkça fiyatının belirlenmesini beklediklerini ifade ettiler. Hayırlı akşamlar.

Sayın beyuhanvural cevabınız için teşekkür ediyorum evet mermiler gelmiş hayırlı olsun çok bekledik Smile Hayırlı akşamlar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
batuhanvurall
45 ACP LER MKE SATIŞA ÇIKMIŞTIR.
FİYATI 2.42 TL CİVARI
Saygılarımla

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
heisenberg, batuhanvurall, fbalun, ronin1907, ismicey, tatarian, tosyali
45 acp mke guncel stoklarıyla alkalı bilgisi olan var mı acaba? İstihkak yazım yeni çıktı , insallah bitmemistir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi