Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKEK .45 ACP
.45 ACP silahı ve hazır mermi tahsis kağıdı olup MKEK stoklarında olmadığı için mermi alamıyan, .45 ACP mermi olmadığı için karar değiştirip 9 mm para tabanca satın almayı düşünenler için aldığım gayri resmi bir habere göre Eylül ayında mermiler geliyormuş.
Umarım ki MKEK tekelinden kurtulur da istediğimiz tip ve marka mühimmata ucuz ve sürekli olarak kavuşuruz.
Saygılar
Osman

Alıntı

Benim merak ettiğim husus, ki yeniyim bu bireysel silahlanma mevzusunda;

Mkek'in kendi ithal edip sattığı silahlara uygun olan ve kanun koyucunun silah sahibine yasal hak olarak tahsis ettiği miktarda mühimmatı bulundurması, tedarik etmesi zorunlu değil mi, verilmiş hakkın kısıtlanması ya da kullanılamaması söz konusu değil mi? Yahut yasa bu noktada silah sahibine bir hak sağlamıyor mu?

Misal vatandaş mahkemeye gitse, istikhakımı temin ve tedarik etmek zorunda diyerek yasal işlemler başlatabilir mi?

Atıyorum Mkek'de yoksa başka kaynaklara başvurabilmeli silah sahibi. Emniyet/İç işleri (hangisiydi hatırlayamadım) "İthalatında sakınca yoktur" diye yazı verdiğinde yurtdışından bu tür malzeme gelebiliyor olması lazım.

Farzı mahal vatandaş can ya da işyerinin güvenliği için silah sahibi oluyor fakat mermisi yok, fazla ironik geliyor bana. Allah korusun gene farzı mahal vatandaşın elinde mermi kalmamış, silahlı saldırıya uğruyor ya da iş yerinde gasp, darp vs. yaşanıyor, bu durumda zararı kim tazmin edecek?

Alıntı

Siz de festina lente, sayın eraonk
Biz 50 yıldan fazladır bu sıkıntıları yaşıyoruz.
Daha da epeyi yaşayacak mışız gibi görünüyor.
Bir ülkede tekeller olduğu müddetçe aymazlıklar da olacaktır.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sayin Ortac, bu tarz yorum ve durumlara sahit oldukca, ulkemizde silah sahipliginin sembolik bir vaziyette yasandigi ve "laf degil icraat" demeye mahal olmadigi fikrine kapiliyorum.

Umarim yaniliyorumdur.

Alıntı

SN , ORTAÇ
Her geçen gün silahlanma ile ilgili vatandaşa ne zorluk var ise çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Her yasak yeni bir illegaliteyi doğurur .

Alıntı

(14-08-2013, 02:35 PM)ORTAÇ demiş ki: .45 ACP silahı ve hazır mermi tahsis kağıdı olup MKEK stoklarında olmadığı için mermi alamıyan, .45 ACP mermi olmadığı için karar değiştirip 9 mm para tabanca satın almayı düşünenler için aldığım gayri resmi bir habere göre Eylül ayında mermiler geliyormuş.
Umarım ki MKEK tekelinden kurtulur da istediğimiz tip ve marka mühimmata ucuz ve sürekli olarak kavuşuruz.
Saygılar
Osman

Osman bey,

MKEK 'nin tekelinden kurtulma gibi bir durum mumkunmudur, mesala migros veya tansas'larda satilma ihtimali varmidir? yoksa Amerika'ya mi tasinmaliyiz?

saygilar,

Alıntı

Acikcasi yasal yollarla kurtulmak mumkun degil fakat dava etme veyahut ithalat iznini yurt icinde muhimmat bulunmadigindan oturu alip getirtmek mumkun gibi gozukuyor.Neticede satilan silahlarin muhimmatini saglamakla yukumluler ve her turlu yaptirima sahip olmalarina karsin bunu bile layikiyla yapamiyorlar.365 gunluk bir surede on gorup stoklar bitiyor yenilerini getirtelim demekten acizler.Keske dip bucak girselerde kuruma orumcek aglarindan kurtulsa..

Alıntı

.45 ACP'nin beklenen fiyatı ile ilgili bir bilginiz var mı?

Geçen senelerden gözlemlediğinize göre mühimmat kısa sürede tükeniyor mu? Mühimmat stoklara girince acele etmek gerekir mi, yoksa 3-5 ay rahat mıyız?

Alıntı

Hemen bitmesi mumkun degil.Ama millet sutten dilim yandi diyerek bu sacma zihiniler yuzunden telase edecektir.Silahcilar ote yandan yagmalayacaktir..Dolayisiyla bol bol alip saklamakta yarar var.Yanlis hatirlamiyorsam 0.82 idi tanesi..

Alıntı

Benim anlamadığım, MKEK'in sitesine baktığımda neden görece kullanımı çok daha az yaygın olan birçok mühimmat tipi varken, .45 acp gibi 9x19'dan sonra belki de en yaygın mühimmatta bu kadar sık stok problemi neden yaşanmaktadır? Forumda geçen senelerdeki mesajlara baktığım zaman, bu sorunun hep varolduğunu görüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi