Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotting Scope Önerisi
Tüfek dürbünlerinde dediğiniz gibi ama bunun yanında paralalx ayarı yok.Sadece zoom ve focus ayarı mevcut.Focustan da reticle pek değişmiyor gibi geldi bana.

Alıntı

http://www.walmart.com/ip/Leupold-Tactic...k/12356065
adresinden baktım, özelliklerde "Side focus parallax adjustment" yazıyor, ama sonuçta ürün sizin elinizde şu an, ve yanda bir düğme yok diyorsanız yanlış yazdıklarını farzediyorum.

Bu modelde zuma göre reticle boyu değiştiği için, gözünüzde artikılın netliğinin değişmesi doğal geldi bana...
parallax ayarı da yoksa, göze en rahat, en net gelen ayarda kullanmak en mantıklısı, zaten çok zumlayınca mirajlardan görüntü bozuluyor...

Alıntı

Evet o adreste baya bir karıştırmışlar.Yükseklik ve rüzgar ayarı bile koymuşlar.Sanırım m3 kuleli tüfek dürbünü ile karıştırmışlar açıklamayı.

Alıntı

Reticle işini sanırım çözdüm.Dürbüne bakarken çok hafif kaymalarda artı kıl görünüp kayboluyor.Sanırım özellikle yapılmış bir özellik.Arka plana daha iyi odaklanılsın diye yapılmış olabilir.Artı kıl gözüktüğünde hiç kıpırdamadan bakmak gerekiyor artı kıl ile bakmak için.Gözünde biraz alışması gerekiyor iki ayrı planı aynı anda görebilmek için.

Alıntı

Tripod olarak Manfrotto 190 xprob ve 322RC aldım.Çok sağlam ve parasını hak eden iki parça.Her türlü şekle getirilebiliniyor.Yatarak bakmadan,oturarak ve ayakta pozisyona çok kolay ve hızlı geçiş yapılabiliniyor.Tek eksiğim dürbüne iphone bağlantı aparatı.

[Resim: mgox.jpg]

[Resim: 0uol.jpg]

[Resim: coo9.jpg]

Alıntı

Manfrotto, üçayakların Porsche'si, çok iyi tercih...

Alıntı

Leupold'a bir kamera bağlantısı düşüncemi nihayet gerçeğe dönüştürebildim .Telefon bağlantı aparatları var fakat telefondan balistik program kullandığım için bir kamera takmak daha uygun olurdu.Bende Gopro'yu uydurdum bir şekide.Gopro aparatı tam teleskopa uymadığından tuvalet kağıdı rulosundan bir aparat yaptım kendimce. Big Grin
Telefondan gerçek zamanlı olarak görüntüyü de izleyebiliyorum.

Bu Mirage okuma işini çözemedim,ağaç hareketi olmasa rüzgarın ne taraftan estiğini bile anlayamıyorum.Üzerinde daha fazla çalışmam gerekecek anlaşılan.Videoda ki mesafe 1200-1400m ler.

[Resim: _DSC0005.jpg]

[Resim: _DSC0004.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi