Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotting Scope Önerisi
(07-08-2013, 01:47 AM)m16a2 demiş ki: Ben bir tane Mark 4 Spotting bulsam,GPNVG bulmuş gibi sevinirim Rolleyes

Bu kadar cok istiyorsaniz getirtelim o zaman Smile

Alıntı

Müteşekkir olurum.Bana m16a2carbine@hotmail.com dan ulaşabilir misiniz?

Alıntı

Tabikide.

Alıntı

Spotting scope işini hala halledemedim.Ücreti mukabilinde temin edebileceklere açığım.Bana m16a2carbine@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz.

Alıntı

Forumdan tanıştığım eski bir dost sayesinde Leupold Mark 4 12-40x60 TMR sahibi oldum.Kendisine buradan da çok teşekkür ederim.
Şimdi iyi bir tripod almak kaldı.Manfrotto 190XPROB ve 322RC2 almayı düşünüyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Alıntı

Optiğiniz hayırlı olsun. Yurt içinden mi temin ettiniz, dışardan mı getirttiniz. Mahzuru yoksa bedeli ne kadar tuttu.

Alıntı

Yurt içindeki Leupold temsilcisi 2500 Euro fiyat istedi.Temin etmesi de uzun sürecekti.Yurt dışından gelen bir arkadaş sağ olsun getiriverdi.Bu şekilde bana 2000 dolara mal oldu.Teleskop hoşuma gitti.Compact ve hafif.Zoom ve focus çok kullanışlı.Görüşü parlaklığı hoşuma gitti.Başka teleskop kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım.İsterseniz sizinle birlikte bir inceleme yapabiliriz Sn.xlcod3r.

[Resim: 9z5q.jpg]

Alıntı

Hayırlı olsun sn.m16a2,
Tam sniper işi bir malzeme. SiZe yakışır.
Cumartesi günü üstadla Ankarada beraber olacağız inşallah, size hep yakın ama bize biraz daha yaklaşınca bu fırsatı kaçırmayayım dedim. İmkanınız olursa gelin. Adanadan şalgamda getirecem ona göre Smile
Sizin adınıza sevindim. Tekrar hayırlı olsun.

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Yavuzhan.Bende Ankara'da olmak istedim ama işlerim var ne yazıkki.İnşallah başka bir zamanda buluşup tanışabiliriz.

Bu arada teleskobu incelemelerim devam ediyor.40X hiç de çok bir zoom değilmiş onu anladım.Eğer 338 Lapua bir tüfek olsa idi Mark 4 ün 20-60x80 daha kullanışlı olurdu.7.62 kalibre için yeterde artar bir teleskop.Özellikle çantada taşınacak yapıda olması daha üstün kılıyor benim için.
Yurt dışı forum incelemelerinde Leupold un Mark 4 serisinin lens kalitesin kötü olduğu golden ring lerin daha iyi olduğunu okumuştum.Benim aldığımda golden ring mark 4 yazıyordu.Ben lens kalitesini çok beğendim.530m den bir evin balkon kapısının anahtar deliği çok rahat görünüyor.(Beni rötgenci zannetmeyin sadece deneme amaçlı bakılmıştır Smile )

Birde sanırım benim gözümde bir problem var.Arka görüntüye çok odaklanırsam artı kılı flu görmeye başlıyorum.Herhangi bir diopter ayarı olmadığından da kaynaklanıyor olabilir ya da ben daha bulamadım.

Alıntı

(20-09-2013, 10:56 PM)m16a2 demiş ki: ..
Birde sanırım benim gözümde bir problem var.Arka görüntüye çok odaklanırsam artı kılı flu görmeye başlıyorum.Herhangi bir diopter ayarı olmadığından da kaynaklanıyor olabilir ya da ben daha bulamadım.

Öncelikle hayırlı olsun.

Side focus parallax ayarı ile oynayın, gözünüze uyduğunu göreceksiniz.

Yandaki parallax ayarını, hedefi sabitledikten sonra kafanızı aşağı yukarı oynatıp, kafa hareketiyle artikıl artık yer değiştirmeyinceye kadar döndürün, probleminiz çözülür.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi