Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotting Scope Önerisi
Sn M16a2,
Ben Meopta TGA 75 kullanıyorum. Teleskobik özelliğinin tek amacı taşıma kolaylığı. Zaten tam açmadan kullanamıyorsunuz. Zoom ayarı öbür teleskoplarda olduğu gibi okuler üzerinden yapılıyor.Yani mesafeye göre ileri geri durumu yok. Avrupalı avcılara göre Meopta Swarovski ayarında bir optik firmasıdır. Bana göre de Swarovskiden pek altta kalmaz. Tabi ben av gözlemi için kullanıyorum.Atış için ne nasıldır hiç araştırmadım.Bende Leupold da var. Bir zaman Swarovski de vardı. Fiyat kalite oranı açısından bence Meopta.
Saygılarımla..

Alıntı

Sn.bezoaribex,TGA 75 in focus ayarıda mı zoom bölümüne yakın biryerden yapılıyor?Tam açmadan kullanılamamasının sebebini çok anlayamadım.Lens kalitesi olarak diğer kulandığınız markalara göre nasıl?

Alıntı

Sn.m16a2,
Focus ayarı da zoom bölümüne yakın bir yerden yapılıyor.Yani gözlem yaparken gözünüzden indirmeden hem zoom hem de focus ayarını tek elinizle kolayca yapabiliyorsunuz. Bu alet teleskobik,siyah bölüm kalın ve yeşil lastikle kaplı bölümün içine giriyor ve alet kısalıyor. Kısaldığı vakit kullanamıyorsunuz. Ancak siyah bölümü çekip uzattıktan sonra alet aktif hale geliyor. Siyah bölüm öyle laçka bir şekilde kolayca ileri geri gidip gelmiyor,bir kalite hissi yaratıyor. Alet 30 yıllık garanti belgesi ile birlikte geliyor. Ülkemizdeki temsilcisi Zeiss ve Meoptanın temsilcisi olan Ahmet Bağcı (Av Doğa ltd.).Avrupa fiyatıyla aynı paraya satılıyor.
Saygılarımla..

Alıntı

Bende Leupold' un şimdi sanırım üretilmeyen Wind River serisi 15-45x65 spotu var.Meopta ondan açık ara iyi.Bir kaç yıl önce kullandığım ve elden çıkarıp tüfek aldığım Swarovski 20-60x80'den ise iyi değil. Ama o çok pahalı.İyi bir çifte aldırmıştı banaSmile

Alıntı

Elin adamları gece bile spotting yapar,biz gündüzünü bile edinemedik.

[Resim: 7u82.jpg]

[Resim: 55iq.jpg]

[Resim: p0od.jpg]

Alıntı

Bu fotoğrafı da Meopta nın sitesinde buldum.O koca merceği saklayacak bir kill flash(bal peteği koruması) olmadıktan sonra ghillie suitin hiçbir anlamı kalmıyor.

[Resim: dl1x.jpg]

Alıntı

Aliriz sizede bi ps22 olur biter Wink

Alıntı

Ben bir tane Mark 4 Spotting bulsam,GPNVG bulmuş gibi sevinirim Rolleyes

Alıntı

Teleskopik özelliği olan teleskoplar (spotting scope) swarovski ve optolyth markalarınında var.En önemli özelliği taşıma kolaylığı hele hele dağ avı yapıyorsanız gramın hesabını yapmak zorundasınız o kayalıklarda ve sarp geçıtlerde.Ama fıyatı evro üzerinden olunca alırken 2 kere düşünmek gerekiyor Smile

Alıntı

Bizim retiküller ve cihazlar farklı da olsa, optikte genelde LEICA tercih ediyoruz, 10 yıllık modelleri bile taş gibi yeni duruyor.

Bunun dışında rayban gözlüklerini üreten Bausch&Lomb firması da güzel scope üretiyordu ve fiyatları fena değildi, ama artık bulunmuyor sanırım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi