Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotting Scope Önerisi
Tripod olarak vectronix kullaniyorum baya basarili tavsiye ederim.Hendsoltu bende merak ediyorum acikcasi neden bu kadar pahali anlamis degilim.Tufek durbunleri incelme sansim oldu ama spotter a hic denk gelmedim..

Leupold gorsel ve kutu dolulugu olarak guzelde swarovski kadar basarili degildir diye dusunuyorum zeiss le hic kiyaslamiyorum bile.Tabi bu bi onyargi test etme sansimda olmadi ama ben zeiss uzerine su an baska bi markayi koyamiyorum cidden cok farkli bunu kamera kayitlariyla degil ancak ciplak gozle test ettiginizde anlayabilirsiniz.Birde alirken bende dusundum bu kadar para veriyoruz ama degermi diye kesinlikle deger cunku hayat boyu kullansaniz dahi caninizi sikmaz.Bu arada daha uygun birseyler dusunurseniz renk takintinizda yoksa kowa yada bir goz atin Japon bi yapimci.Kullannalar baya memnun gozukuyor.

Alıntı

Leica nasıl arkadaşlar fena bir marka değil değilmi benceSmile

Alıntı

zeiss ile hemen hemen ayni fiyatlardan gittigi icin zeiss daha agir basiyor..Yoksa leica icin soylencek fazla soz yok o da devlerden birisi.

Alıntı

Sn.seagull,
Kullandığınız araçlar S&B PMII,Vectronix tripod.Siz bizler gibi amatör değilde profesyonel yapıyorsunuz galiba bu işi.Kullandığınız tüfeğin çapını merak etmiyor değilim.

Alıntı

Sn seagull un önerdiği nikon için indirimli bir fiyat gözüme çarptı. Performansı tatminkar ise fiyat çok makul gibi, ayrıca 20-60x82 gibi bir seçenekte var.

http://www.cabelas.com/product/Nikon-Pro...l+Products

Alıntı

Sn; m16a2 sizinde bildiğiniz gibi bu yıl mart ayında Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a gitmiştim.Cz mağazasını ziyaret ettiğimde Nikon,Swarovski,Zeis vb.bir çok markanın tüfek dürbünlerini ve sizin paylaşmış olduğunuz ürünüde orada görmüştüm.Ben ülkemizle kıyaslandığında optikleri çok hesaplı bulmuştum.Eylül ayı içerisinde tekrar üç günlük bir tatil düşünüyorum ancak henüz karar veremedik,sizin için bakmamı isterseniz mennuniyetle bakar size haber verebilirim.Saygılar

Alıntı

(04-08-2013, 07:26 PM)m16a2 demiş ki: Sn.seagull,
Kullandığınız araçlar S&B PMII,Vectronix tripod.Siz bizler gibi amatör değilde profesyonel yapıyorsunuz galiba bu işi.Kullandığınız tüfeğin çapını merak etmiyor değilim.

Yok efenim profesyonellik kim biz kim.Iste ucunda tutmaya calisiyoruz.338 lapua cap.Vectronix tripod rangefinderi ile geldi.Snipercilik oynadigimiz zamanlar da duruma gore konfigure ediyoruz.

Nikonu yabana atmayin sakin cok taktik degil ama kesinlikle uzerine duseni ozellikle verdiginiz paraya gore misli misli yapiyor saygilar.

Alıntı

Bu arada acili degil duz olani tercih etmenizde yarar var.Askeri veyahut degil ozellikle yatis pozisyonunda cok fark ettiyor uzun sureli gozetlemelerde..

Alıntı

Sn.seagull,Tüfeği tahmin edebiliyorum.Rangefinder Vector modeli sanırım.İdef de incelemiştim çok fazla özelliği olan bir model.Siz memnun musunuz? Spotting scope te ise internet forumlarında da düz modelin atıcılıkta daha fazla rahat olduğunu okumuştum sizden de teyit almam çok iyi oldu.

Sn.voguefalcon,benim acelem yok,yurt dışından direk temin etmek çok büyük kolaylık olur benim için.Teşekkür ederim,haberleşiriz.

Alıntı

O cok abarti olur.Terrapin isimizi memnun olmanin otesinde goruyor diyebilirim.Su anda kafamda soru isareti kalmadan cok yuksek keskinlik degerleriyle atislarimi icraa edebiliyorum.Ciddi paralar doktuk ama pisman degilim bidaha olsa bi daha yaparim.Duz ile acili arasindaki farki kafanizda simule ederek sonlandirabilirsiniz.Ozellikle low profile da iken artilari cok fazla.Uzun soluklu gozetlemelerde kan dolasiminizdan ense kas grubunuza kadar strese daha gec girmenize neden olur duz olan tip saygilar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi