Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotting Scope Önerisi
Orta ve uzun mesafe atış çalışmam için bir adet artı kıllı teleskop almam gerekiyor fakat asıl istediğim model olan Leupold Mark 4 12-40x60 tan edinemedim.
İnternet araştırmalarımda iki adet buna alternatif buldum.Birincisi Swarovski STS 65mm.Okülar ı vortex ile aynı şekilde imiş.Vortex in 30x Mrad artı kıllı okülari ile bu şekilde bir artı kıla sahip oluyor;

[Resim: tbhj.jpg]

[Resim: us90.jpg]

Sorun fiyatı ABD de 2200 dolar olan teleskopa burada 3500 Euro fiyat aldım.

İkinci alternatifim.Meaopta TGA 75.Bu da aynı şekilde okülar ı değişerek sabit 30X şekilde artı kıllı olabiliyor.Fiyat çok daha uygun 1000 Euro.Artı kılı tam istediğim gibi sade ve işlevsel.Yarım mil çizgileri bile var.Bu teleskoptada aklıma takılan,korsan dürbünleri gibi uzayıp kısalan türde olması.Kullanımı standart teleskoplardan zor olabilir.Mesafe değişdikçe dürbün ileri geri geleceği için rahatsızlık verebilir.

Meopta nın görünüşü;
[Resim: y1y5.jpg]

[Resim: ummr.jpg]

http://img849.imageshack.us/img849/7168/8ap1.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/5769/ww16.jpg

Neyi tercih yapmalıyım? Hiç biri Leupold gibi taktik bakımdan işlevsel değil ama işimi görür nitelikte.Meopta nın kalitesi bakımından da kafamda soru işareti yok değil.

Alıntı

Merhaba Sn.m16a2,

Birtane Videodaki makinadan alın, her işinizi görsün Smile. Şu an ben bunu kullanıyorum. Yalnız başıma bile olsam atışlarımı inceleyebiliyorum. Çok amatörce ama olsun. Bizde amatörüz neticede Smile

Leuopoldu neden alamadınız? Sivil satışımı yok?

Hoşçakalın.

Alıntı

Ben de atışlarımı kayıt altında yapmayı düşünüyorum.iphone için teleskop bağlantı aparatları var.Bu şekilde daha kolay.Leupold'un temsilcisinde yok istediğim ürün.ABD den getirecek birisini bulamadım.Kendim almaya gitmem lazım veya Emniyet genel müdürlüğünden izin alabilirsem ithal edebilirim ama çokca emniyet ve gümrük uğraşması gerekiyor.

Alıntı

Alıntı

Gümrükte takılma ihtimali en kötü şartlarda %50. Siparişi verin. Takılırsa izin alırsınız. Helede Bayram ve yılbaşı dönemlerinde daha bir esnek olur. Ben bir spotting scope, bir rifle scope ve rangefinder getirtmştim. Muhtelif tarihlerde.

Alıntı

Sn m16a2, sizin tufek durbunun kuvveti neydi? Ben 25 defa buyuten rifle scope ile 1000 metrede hedefi ve vuruslari gorebiliyordum. (Celik hedefde kursunun yayilmasi sayesinde. Kagit olsa gorunmez) Spotting scope icin sanki iki kisi olunsa daha iyi gibi. Yalniz atici iseniz, o kadar masraf yapacaginiza belki biraz daha guclu bir tufek durbunu de isinizi gorebilir diye dusunuyorum.

[Resim: 640px-US_Navy_Seals_fires_M-91.JPEG]

Alıntı

Kullandığım tüfek dürbünü 22X Night Force.Pek spotting yapmaya uygun değil.Daha güçlü bir tüfek dürbünü alıp (örn: 46X) hem yedek dürbün hem spotting scope olarak kullanabilir miyim diye düşünmedim de değil ama çok verimli olmaz diye tahmin ediyorum.Şu aralar benim kadar meraklı bir arkadaş da buldum.Mil-dot u tek anlatımımla anladı.Askerlii tecrübesi ve atışının iyiliğide var.Karşılıklı spoter ve shooter lık yapabiliriz.Bu nedenle spotting scope edinmeyi hızlandırdım.

Alıntı

Sayin m16a2 s&b pm2 12-50x56 kullaniyorum.Kullandigim gozcu durbunu zeiss 65 T* FL ve 20-60x ( 15-45 de test ettim gayet yeterli ) Rahatlikla soyleyebilirimki swarovskiden 2 tik otede.Bunu swarovskiyi aktif kullanmis birisi olarak yaziyorum.Ozellikle uzun mesafe dusuk isikli ortamlarda zeiss arayi aciyor ve renk degerleri cok daha keskin.Eger butceniz yeterli ise kesinlikle tavsiyem zeiss.Degilse linke bir goz atin.

http://www.nikonsportoptics.com/en/Nikon...-Body.html

Alıntı

Sadece bu iki markayı kıyaslamak gerekirse Swarovski derim. Bir de tripod lazım tabii. Başka markalar dersen gerçekten iyi ++++ ama tuzlu olan bir marka var.çok pahalı. Hensoldt Spotter 20-60x 72mm Mil Dot Spotting Scope by Zeiss Optics, 5000 dolores. Öte yandan; Benim de sahip olmak istediğim tek marka diyebilirim Leupold Mark 4 Spotting Scope 12-40x60mm için.

Alıntı

Zeiss Spotter 60 ın fiyatı çok uçuk zatende artı kılını beğenmiyorum (istemem yan cebime koy hesabı Smile Zeiss in DIALYT FIELD SPOTTER olan ürününde artı kıl olsa tadından yenmez.
Bu arada aracı firma veya kendim Leupold Mark 4 12-40x60 için ithalat araştırıyorum.Başka isteyenler olursa daha uygun fiyata temin edilebilir.İstekliler buraya yazsın lütfen.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi