Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sig Sauer P227
Sig Sauer'in yeni .45'liği çift sıra şarjörlü 10+1 kapasiteli P227.

Bu zamana kadar en çok atış yaptığım tabanca olan ve gönülden bağlı olduğum P226'nın .45'liğini görünce heyecanlanmadan edemedim. O kadar meraklandım ki nutnfancy gibi geveze bir adamı bile yarım saat dinledim... Smile

Tabanca, P226 ile aynı boyutlarda ve alüminyum alaşım gövdeli bir Sig Sauer. E2 tipi ergonomik kabza kapakları ile çok rahat bir tutuş sunacağını P226 ile tecrübe etmiştik. SRT kiti uygulaması yapıldığı taktirde çok kısa yeniden kurulum mesafeli tetiği ile tadına doyum olmayacaktır.

Tek sıra şarjörlüleri sevsem de benim gibi gönlü geniş silahseverlerin gönlünde bu güzele de yer vardır sanıyorum. Bakalım P220'nin yanında tercih edilme oranı ne olacak.

[Resim: 227-Nitron-Detail-L.jpg]

Yerim dar diyenler için 3.9" namlulu ufak boyunu da yapmışlar:

[Resim: 227-Nitron-Carry-Detail-L.jpg]

Ray filan istemem öyle oyuncaklar taktikılcı bebe işi diyenler için düzü de var: SAS Gen2; azıcık sürgü tıraşı farkı ile;

[Resim: 227-SAS-Detail-L.jpg]

Birkaç da video:

Saygılar.

Alıntı

Sn.RedKit,

İlk başta '' P 220' nin çif sıra şarjörlü, yüksek fişek kapasiteli versiyonu...'' yerine '' P 226' nın .45' liği...'' tabirini kullanmış olmanızı biraz yadırgamış olsam da, özellikle kabza açısına bakınca, sizin kullandığınız tanımın daha doğru olduğunu düşündüm...Çift sıra fişek dizili, özellikle de .45 ACP gibi oldukça tombul bir fişek dizili bir şarjörde bu açı fişek besleme sıhhati için çok daha iyi olacaksa da, P 220' nin 1911'i andırır kabza açısını aratacağını, P 227' nin bu kabza açısı açısı ile .45 ACP' nin tepmesini P 220' den biraz daha sert olarak hissettireceğini tahmin ediyorum...Tabii ele alıp atış yapmadan kesin konuşmak zor...

Bu modelle SIG Sauer uzun yıllardır Kuzey Amerika pazarının talep ettiği yüksek kapasiteli .45' liğini silahseverlerin beğenisine sunmuş oldu...Kuzey Amerika' da modern efsanelerden birisi olan P 220' nin gölgesinde kalıp kalmayacağını zaman gösterecek...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
Sn.Red Kit

P229'un 45'liği diyorum bende. P226'a göre daha compact olmasından dolayı. MKEK ithal edermi bilemiyorum ama 45likler içinde iyi bir alternatif oluşmuş. Yüksek güç ve yüksek kapasite tanımı bu silaha uyuyor. Saha testlerindeki geridönüşler silahın yerini belirleyecek. P220 ile yarışırmı derseniz P220si olan biri P227 de alır diye düşünüyorum. Saygılarımla

Alıntı

Üstadım,
Aslında P226'nın .45'liği derken, kabza açısına dikkat etmeden bu yorumu yapmıştım. Üstad bakışı farklı olsa gerek. Ben o şekilde nitelendirirken aparat raylı bir P220 olmayacağına inandığımdan Smile , gerek aynı SRT kitini kullanıyor oluşu, gerekse görünüşü (Kabza açısı burada devreye girmiş ama ben bilinçaltında farkedebilmişim) tam olarak P226'yı işaret ettiğinden P226'nın .45'liği dedim.

Sn. Tekoğlu,
MKE ithal eder mi, ederse fiyat ne olur, alüminyum alaşımlı gövde ile o parayı hakeder mi hep beraber göreceğiz.

Saygılar, selamlar.

Alıntı

Silahı kullanmış/kullanan forumdaşımız var mıdır?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi