Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4.25 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Princess / MNE Poligonu
Mermi 5 TL olduktan sonra bir silah sever olarak yönetim kurulu başkanı Dr. Mehmet Naci Bey ile görüşmüştüm. Bu rakamlardan dolayı üzüntülerimi iletip, sitem de bulunmuştum. Bir kaç kere haberleştik.

Çok samimi ve ilgili davrandı sağ olsun. Bunun geçici bir durum olduğunu ve tekrar düzeleceğini söylemişti. Ben de bekleyeceğimi belirtmiştim. Dediğini yapmış. Teşekkür edeceğim kendisine.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
evrenay
Sayın 1905sss, yetkili kişinin sizinle ilgilenmesine sevindim.

Fakat her ne olursa olsun bu yaptıkları fiyat politikasını mantıklı olarak açıklayabileceklerini sanmıyorum.

Neyse serbest piyasa, isterse 10 TL'ye satarlar.

Saygılar.

Alıntı

Saygıdeğer forum yönetici ve üyeleri acaba bulundurma ruhsatlı silah için şehirler arası yol belgesi düzenleniyor mu? ANKARA da yaşayıp da poligon bulamayan bir silah sevdalısı olarak soruyorum eğer izin veriliyorsa hızlı tren ile gelip talim yapmayı istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla...

Alıntı

Dün poligon görevlisi arkadaşla yaptıgım görüşmede 1.5 tl olan kendi mermisiyle atiş yapma ücretini 1 tl yaptıklarını söylediler.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Yasin06, Ahmet Efe, blacksea, tirendaz, yyildiz, mimaslan, lenduha, drmehmet, ihtiyar, 1905sss
1000 mermiyi 2,5 TL ye attıran yerler var. 1,8 mermi + 1 TL poligon pahalıya gelir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
taarruz
(18-04-2018, 06:09 AM)serdaraktas demiş ki: Dün poligon görevlisi arkadaşla yaptıgım görüşmede 1.5 tl olan kendi mermisiyle atiş yapma ücretini 1 tl yaptıklarını söylediler.

Kendi silah + poligon mermisi atış fiyatı 3,5 TL idi. Onda bir değişiklik olmuş mu, haberiniz var mı Sn serdaraktas?

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
serdaraktas
O konu hakkında bilgim yok sn lenduha.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Bugün MNE ye atış için gittiğimde kendi silah ve mermimizle atış fiyatının son zamlardan sonra yine 1,5 TRL olduğunu öğrendim. Maalesef 1 TRL den atış yapmak hiç nasip olmadı.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57
Mermi fiyatı artınca; neden kendi silah ve mermisi ile gelene de zam geliyor, anlamıyorum. 2 tl lik mermi, daha mı fazla zarar veriyor poligona? Psikolojik bir baskı mı oluşuyor, dükkan sahibinin üzerinde? Anladıysam arap olayım.

Saygılarımla.

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
tirendaz, serdaraktas, sem, 1905sss, sauerist, Ahmet Efe, Robin, mimaslan, Karagoz, SKN, hunter 12, Murata, alone61, Gazanfer, asicocuk, Speed
Sn. Karabasan,

Size tamamen katılıyorum. Bence de artışın temeli yok. Ama poligon işletmecileri de kendi faydalarına olduğunu düşündükleri şekilde kendi karlarını maksimize etmeye çalışıyorlar.

Yıllardır aynı yüksek fiyatlarla karşılaşma durumunu amatör denizcilikte de yaşamaktaydık. Sonunda dernekleştik. Dernek adına birçok ihtiyacımız için toplu alım anlaşmaları yapıldı. Sonrasında ihtiyaçlarımızı çok daha ekonomik fiyatlara sağlayabildik. Kuşkusuz bunda rekabet ortamının oluşmasının da faydası oldu. Dernek yöneticileri de dernek üyelerinin çıkarlarını koruyan iyi fiyatlar için anlaşma sağlarken sektörün profesyonellerinin de neticede kar etmesi gerektiğini dikkate aldılar. Gördüğüm kadarıyla sonuçta herkesin memnun olduğu bir sonuca ulaştık.

Bence benzer bir durum poligonlarla olan ilişkimiz için de sözkonusu olabilir. Mesela poligonların boş olduğu gün ve saatler var. Kendi silah ve mermimizle gittiğimizde belli saatler için farklı fiyat anlaşmaları yapılabilir, saatlik ücret üzerinden anlaşılabilir, daha uzak olup müşteri çekmekte zorlanan veya yeni açılan poligonlara öncelik verilebilir. Yazıyı uzatmamak için burada çok ayrıntıya girmiyorum ama karşılıklı ihtiyaçlar iyi analiz edilerek bence hem poligon işletmecilerinin hem de bizlerin faydasına olacak fiyat politikalarını birlikte geliştirmek mümkün.

Saygılarımla,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi