Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS Mod.TR 9 X 19 Detaylı Söküm hk yardım;
Değerli forum üyeleri;

İnternette çok defa araştırmama rağmen HS mod. TR 9x19 ait detaylı söküm videosu ve resimli anlatımı olan bir örneğe rastlayamadım.

Bu konuda bilgisi olan üyeler burada paylaşırlar ise çok sevinirim,zira sahip olduğum HS şuana kadar 1.000 atım gördü,sadece namlu kısmını sökerek temizlik yapmaktayım.Selamlar

Alıntı

Alıntı

Teşekkürler Sn; lupus

Alıntı

Sayın arkadaşlar,

Glock kullanıcı için ipuçları (http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=10544) konusunda geçen ve yağlanmaması gereken kısımlardan Sn.Lupus üstadın açıkladığı aşağıdaki alanların;

(24-06-2013, 11:40 AM)lupus demiş ki: ... şarjör dışı ve içi, '' WEEP HOLE '' olarak gösterilen pislik tahliye kanalı, '' FIRING PIN '' olarak gösterilen iğne ve iğne kanalının kesinlikle yağlanmaması ve mümkün olduğu kadar kuru bırakılması gerekmektedir.

Hs-9'daki karşılığı bu işaretli kısımlar mıdır?

[Resim: imagejpg1_zpsbfa4299b.jpg]

Eğer bu alanlar ise daha önce yağladığımız bu kısımları yağdan arındırma şekli nasıl olmalıdır?

Saygılarımla,

Alıntı

(15-06-2014, 04:32 PM)Oberon demiş ki:
(24-06-2013, 11:40 AM)lupus demiş ki: ... şarjör dışı ve içi, '' WEEP HOLE '' olarak gösterilen pislik tahliye kanalı, '' FIRING PIN '' olarak gösterilen iğne ve iğne kanalının kesinlikle yağlanmaması ve mümkün olduğu kadar kuru bırakılması gerekmektedir.

Hs-9'daki karşılığı bu işaretli kısımlar mıdır?

Evet.

(15-06-2014, 04:32 PM)Oberon demiş ki: Eğer bu alanlar ise daha önce yağladığımız bu kısımları yağdan arındırma şekli nasıl olmalıdır?

En güzeli tamamen söküp, temizleyip, kurulamak...

Eğer sökülemiyorsa, hava kompreserü ile temizlenebilir.

saygılar.

Alıntı

Sayın üstadım teşekkür ederim. Yakın zamanda bir poligon ziyareti yaparsam atış sonrası gözümü karartıp yukarıdaki videoyu izleyerek sökmeyi deneyebilirim.

Saygılarımla,

Alıntı

Sn. Oberon,

Otomatik iğne emniyetini (çentikli) ve iğneyi sabitleyen (konik) pimlerin yerleşimine dikkat ! aman ters takmayın. Birde tırnağı almak epey zor, buna uygun ince sacdan mamul bir alet lazım. Olmazsa zorlamayın o şekilde temizleyin.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi