Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yugoslavya Survival
[Resim: bosna_zps3b64ecb1.jpg]

Alıntı

(14-07-2013, 12:56 PM)kararsız demiş ki: [Resim: bosna_zps3b64ecb1.jpg]

Hiç unutamadım ki elleri arkadan tellerle bağlanmış, zayıflıktan yürüyemeyen, sırtından kurşunlanıp çayırlara kanları akan zavallı su gibi delikanlıları. Silahlanma karşıtı gafillere niye hep kızmışımdır ki? Yasal bilinçli silahlanma diye niye çırpınır dururum. Belki ülkemizdeki gafiller bu ölüme götüren gaflet uykusundan uyanır diye.

Hiç unutamadım sırtından vurulan, boğazı kesilip nehre atılan delikanlıları ve bunlar olurken zafer narası atanları.

Alıntı

Sn. Pinus,

Yaşananları birde , o yılları yaşamış kişilerin ağzından dinleseler ! Herhalde her dinleyen yasal silahlanma taraftarı olur .

Avrupa'nın ortasına olan katliama nasıl olduda bu denli sessiz kalındı ve göz yumuldu ? Angry

[Resim: GHB_2635_zps723cc13f.jpg]

[Resim: GHB_2638_zpsa00a508c.jpg]

[Resim: GHB_2650_zpsfcdf32ab.jpg]

[Resim: GHB_2654_zps634fe2af.jpg]

[Resim: GHB_2794_zpsef574d55.jpg]

[Resim: GHB_3941_zps2edb2fa5.jpg]

Saygılar ...

Alıntı

Ayakta bile durulamayan o hayat tünelleri... Gerçekten baktıkça içim parçalanıyor. Belki de her evde en azından 1 silah bulunsaydı, bu kadar büyük bir yıkım ve bu denli dehşet verici anılar hiç olmazdı kim bilir...

Saygılarımla...

Alıntı

Yıllarca terörden çekmiş , komşularında sürekli savaş olan ve şu an da girmeye çok çok az kaldığımız bir durumda olan bir Ülkenin evlatları olarak sanki bu tarz durumlarda kendimizi ve ailemizi korumak , hayatta kalmak hatta gerekirse vatanı savunmak ile ilgili konularda daha aktif olmalı ve bunları da aramızda bolca istişare etmeliyiz diye düşünüyorum , saygılar

Alıntı

Şu an mobildeyim ve konu ile alakalı başlık bulamadığım içim buraya yazmayı uygun gördüm fakat bence bir konu açılmalı ve Hocalı ile beraber her dakika gözümüze gelmeli , vicdanımıza kazınmalı ve aklımızdan çıkmamalı.

Özellikle benim yaş grubum için (35) tam çocukluğumun ortasında belki de bugünkü duygusal yapıma neden olan , tüm dünyanın gözü önünde olan Srebnenica soykırımını anmanın yanında mutlaka dersler çıkarmamızı diliyorum.

Son olarak hala hergün kulaklarımı çınlatan "Çocukları küçük kurşunla öldürürler değil mi anne?" sorusu ile sizleri 2 dk düşünmeye davet ediyorum.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi