Değerlendir:
  • 1 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BULUNDURMA RUHSAT HARCI İADESİ ÜZERİNE
23-09-2013, 10:41 PM (Bu Mesaj 23-09-2013 11:51 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: BULUNDURMA RUHSAT HARCI İADESİ ÜZERİNE
Sy ErDİNİ78,

Avukat ağabeyiniz ile buluşup görüştünüz mü? Bulundurma harçları geri veriliyor mu?
Yani MKEK' den yıvli alsam, 6 ay veya 1 yıl sonra satsam, geri kalan parayı Devlet Baba bana iade eder mi?
Sy Avukat Bey bu konuda ne diyor?..

Herşey gönlünüzce olsun.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-09-2013, 12:51 AM
Sn turkmenoğlu uzun süredir işveren olduğum için devlete çok para verdim.Vergiler harçlar vs.
Devletimiz verirken çok kolay bir şekilde parayı alır.Ama geri ödemeye geldimi iş orda arap saçına döner.

Tecrübeyle sabittir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-09-2013, 06:40 PM
Sn. civanbaşkan, maalesef bulundurma ruhsat harçlarının geri iadesini yapmıyorlar.

Saygılarımla.

"Eğer elinizde bir çekiç varsa, gözünüze her şey çivi gibi gözükmeye başlar" Konfiçyüs
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2013, 01:02 AM
Son durum:

Sonuç alınamıyor, herkes topu birbirine atıyor. Bıkıp bıraktım.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2013, 07:14 PM
Sayın Turkmenoğlu,
Siz yine de bıkmayın bence. Yazılı müracatınızı yaptıktan sonra yani dilekçeyi verdikten sonra dilekçenizi verdiğiniz kurumlar size 60 gün cevap vermek zorundadır eğer cevap vermemişler ise 60. günün sonunda talebiniz red edilmiş sayılır. İşte bu 60. gün yada size cevap verildiği günden itibaren 60 günlük süre içerisinde sizin idari yargıda dava açma süreniz başlar.
Eğer bu süreleri geçirmediyseniz açacağınız davayı kazanacağınızdan eminim yani dava yoluyla kalan miktarları alabilirsiniz.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: turkmenoglu
13-12-2013, 07:34 PM (Bu Mesaj 13-12-2013 07:34 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : tirendaz.)
Sayın nebukadnazar,
Size bir konuyu danışmak isterim.
Rica etsem bana topcubasimert@hotmail.com adresinden ulaşabilir misiniz?
Saygılarımla.

"Ehl-i dildir diyemem sinesi saf olmayana
Ehl-i dil birbirini bilmemek insaf degil"
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-12-2013, 09:50 PM
Sn Nebukadnazar,

Ne yazık ki 60 günleri geçireli çok oldu.

Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-02-2014, 07:35 PM (Bu Mesaj 11-02-2014 07:37 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Lvnt.)
Yeni bir konu açmamak için burda yazarak bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica edicem .

Taşıma ruhsatlı silahımı devir ettim ,dosyam Ankara da idi ancak silah Urfa ilinde Jandarmaya bağlı bir ilçede devir gerçekleşti ,
bir kaç konuda daha önce okumuştum ancak şu an bulamadım , 5 yıllık harcın henüz 2 yılı dolmuştu ben bu geriye kalan 3 yıllık harcın iadesini nasıl geri alabilirmiyim , Ankara da bu konuda nereye müracat etmem lazım ve acaba bir dilekçe örneği varmı ? bu konu ile alakalı .
Geçmiş konulara biraz inceledim ancak bulamadım , izlemem gereken yol hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

Saygılar..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-02-2014, 10:02 AM
Şu bulundurma ruhsatı kalksın , kuzu kesecem.

Eğer bir ülkede gölgelerin boyu insanların boyunu geçmişse o ülkede güneş batıyor demektir. tolgaseku@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-02-2014, 03:00 PM
Sn Lvnt
Yılbaşından önce taşıma ruhsatımı yeniletmem gerektiği için süresinin dolmasına 1 yıl kalmasına rağmen yenilettim. Şubemdeki görevli personele kalan sürenin harç iadesini almak istediğimi söyledim. Kendisi Vergi Dairesine verilmek üzere dilekçe yazdı. Dilekçeyi ve hesap numaramı Vergi dairesine verdim. 1 hafta içinde hesabıma para yattı.

Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS