Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser 1910 - 1914 Pocket Pistols / 6.35 mm
Değerli forum üyeleri;

Mauser üretimi 6.35 mm çapında Pocket tabancalar hakkında bilgisi olan veya kullanmakta olan üyeler,burada bilgi paylaşımında bulunabilirler ise sevinirim.Saygılar

[Resim: p2xsj.jpg]

[Resim: p2xuc.jpg]

Alıntı

Sn.voguefalcon mauser 1910 (6.35) klasik silah envanterlerine dahil olan silahlardan olmasına rağmen eski silah severlerin çok muhabbet ettiği tabancalardan değil,özellikle 1914(7.65)i. Sağlıklı çalışan bir silah olmadığını biliyorum en azından benim tecrübe ettiklerim öyleydi 6,35 cal.silah denilince akla gelen silahların tamamına yakınından büyük. 6.35 cal bir silah tercihinin ana gerekçelerinden bir tanesi küçük olması iken bunun ebatları birçok 7.65 çaplı silaha denk.Ama iyi muhafaza edilmiş orjinalliği bozulmamış bir mauser 1910 herşeye rağmen sevimli...

Alıntı

Sn; tokoglu yardımlarınız için teşekkür ederim.Resimde görülen Mauser ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim ?

Alıntı

Bir zamanlar rahmetli babamda ruhsatlı 7,65 mm vardı çok hoşuma gıderdi çocukken.Yangında yandı.Yarım alman çıplaği derlerdi silaha.Genelde tutukluk yaptığı söylenırdi ama bizde 30 sene cıvarnda kaldı ben görmedım duymadım da tutukluk yaptığını rahmetli pederden.(bizim şanslılığımızdan herhal)Genelde de alman geco marka mermiler kullanırdık o zamanlar yerliler fazla yoktu.

Alıntı

(13-06-2013, 12:03 AM)CivanBaşkanYUSUFELİ demiş ki: Bir zamanlar rahmetli babamda ruhsatlı 7,65 mm vardı çok hoşuma gıderdi çocukken.Yangında yandı.Yarım alman çıplaği derlerdi silaha.Genelde tutukluk yaptığı söylenırdi ama bizde 30 sene cıvarnda kaldı ben görmedım duymadım da tutukluk yaptığını rahmetli pederden.(bizim şanslılığımızdan herhal)Genelde de alman geco marka mermiler kullanırdık o zamanlar yerliler fazla yoktu.

:s Dodgy Huh Smile

Alıntı

Sn.voguefalcon resimler üzerinden değerlendirme yapmak pek sağlıklı olmuyor ve yanılma payınız artıyor yinede birkaç şey söylemek mümkün.Boyası (tahminince)orjinal değil sonradan güzel bir sürme boya veya meneviş yapılmış (kostik boyada olabilir) boyalı silah ise evvelini bildirmez,mekanik aksamının,namlusunun ne durumda olduğunu söküp bakmadan bilmemize imkan yok...

Alıntı

Değerli forum üyeleri;
İlgili linkte 1910-1914 ve 1934 model Mauser Pocket Pistol tabancaların, kalibrelerine göre üretim yılları hakkında bilgi veriyor.

http://www.mauserguns.com/wp-content/upl...er1910.pdf

Alıntı

Sn.voguefalcon Hayırlı olsun.
Görüp inceleme şansım oldu ama kullanmadım.Bir ara araştırmıştım,You Tube de atışlarını seyrettiğimde namluda , fişek yatağında kırım yaptığını gördüm.Sökümü basit bir silah.İnşallah sizde bir sorun çıkarmaz.Çıkarır ise biz buradayız Smile

Alıntı

Çocukluğumda bir komşuda görmüştüm, izin verince atış ta yapmıştım.
Çok detay hatırlamıyorum, ama sürgüsü çocuk halimle sert gelmişti. Bu arada aynı çocuk halimin browning HP sürgüsünü rahat şarj ettiğini de belirteyim..

Tahminen kilitsiz direk blowback çalıştığı için bu miniğin yayı bayağı sert...

Alıntı

[Resim: p409aL.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi