Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 19 İle Atış Mesaisi...
O zaman ben de sizin gibi biraz çocukluk yapayım izin verirseniz?

"Hele bir de devrelerinizden birisi elden çıkarmak için bir ürün satışa çıkardığında hemen konunun altına üşüşüp ürünün değerini arttıracağım diye günümüz pazarcıları gibi 'Param olsa da ben alsaaaam!' tavırlarınız yok mu, işte o en komiği."

Düzeltelim,  virgül önemli Smile

"Hele bir de devrelerinizden birisi, elden çıkarmak için bir ürün satışa çıkardığında, hemen konunun altına üşüşüp, ürünün değerini arttıracağım diye günümüz pazarcıları gibi, 'Param olsa da ben alsaaaam!' tavırlarınız yok mu, işte o en komiği."

Bakın sizin virgül eksikliği daha fazla. Smile

Ahhh, ah. Gitti güzelim konu. Neyse ki Sn.Moderasyon bu mesajları kaldıracaktır. Sn.Fuat61'in güzelim atışları tekrar konuyu süsleyecek.

3 üye teşekkür etti:
Xlll, Sabri, Kanuni
Evet, işte haklı olduğunuz ender noktalardan birisi! Sn. fuat61'in güzelim atışlarının konuyu süslemesi, şimdiki haliyle, cehalet akan sizin mesajlarınızın konuyu süslemesinden çok daha iyidir!

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Söyleyeyim ki öğrenin. Virgül, eğer kullanılmaz ise cümlenin anlamının değişeceği ya da cümlede duraksama yapılması gereken yerlerde kullanılır. Aklınızca düzelttiğinizi sandığınız cümlemde ise sizin kendi kafanıza göre yerleştirdiğiniz virgüller olmadan da, yazmış olduğum cümle anlam değiştirmeyerek ya da kaybetmeyerek tek seferde okunabiliyor.

Çocukluktan bahsediyorsunuz da, ilkokulda öğretilen bu bilgiden bile habersizsiniz. Hemde Türkçe'ye böylesine özen gösterilen bu forumda!

He bir de burada soru işareti kullanılmaz;
O zaman ben de sizin gibi biraz çocukluk yapayım izin verirseniz?

Başka bir zaman da fırsat olursa soru işaretinin kullanımıyla ilgili bilgi veririm. Bu günlük, virgül kullanımı bilgisi size yeter. Önce bu bilgiyi sindirin. Diğer bilgilere sonra geçeriz. Birden aşırı yükleme olmasın Wink

Üstün dil bilginiz konusunda haddim olmayarak ben de bir düzeltme yapayım o zaman Smile

"Hemde" yazılmaz " Hem de" yazılır.

Ama lütfen sizi aşağıladığımı düşünmeyin.

2 üye teşekkür etti:
Sabri, Kanuni
Bu sefer ben yanlış yazdım Smile

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi