Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GLOCK. Kullanıcı için ipuçları.
Efendim
Sizlere sorum glock gen 3 deki anahtar kilidi nasıl kullanılıyor denedim lakin tam kilitleme olmadı özellikle resimle ya da video ile anlatırsanız çok sevinirim
Çok zorlamak istemedim
Saygılarımla

Alıntı

(22-06-2013, 11:24 PM)alpago demiş ki: [Resim: lube_zps7b5de062.jpg]

Acaba bu yağlama yapılmayan kısımlar sadece Glock marka silahlara mı özgüdür yoksa diğer silah markalarında da hiç yağlanmaması gereken parçalar varmıdır.
Saygılarımla.

Alıntı

(30-10-2013, 09:40 PM)victorinox demiş ki: Sizlere sorum glock gen 3 deki anahtar kilidi nasıl kullanılıyor denedim lakin tam kilitleme olmadı özellikle resimle ya da video ile anlatırsanız çok sevinirim

(30-10-2013, 04:41 PM)lupus demiş ki: http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...l+hikayesi

[Resim: glock030.jpg]

[Resim: glock042.jpg]

[Resim: glock037.jpg]

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...l+hikayesi

(04-11-2009, 12:16 PM)lupus demiş ki: Arkadaşlar, malumunuz olduğu üzere ülkemize gelen Glock modellerinde kabza tabanından manüpüle edilen bir kilit sistemi mevcut.

Aşağıda bu kilit isteminin nasıl çalıştığını göreceksiniz.

Aşağıdaki ilk iki fotoğrafta tetik kolunun arka kıvrımının hemen gerisinde, gövde içerisinde yarım ay şeklinde polimer bir parça görülüyor.

Bu parça aşağıda görüldüğü pozisyonda iken silahın tetiği kullanılabiliyor.

[Resim: abc001.jpg]

[Resim: abca.jpg]

Kabza tabanındaki kilit çevrilmeye başladıkça bu parça da kendi etrafında dönmeye başlıyor;
Dönme işlemi tamamlandığında boşluk arkaya dönüyor, malzemenin dolu kısmı tetik kolunun arkasına yerleşiyor.
Anahtar turunu tamamladığında, tetik kolu, dolayısı ile tetik kolu üzerindeki artı şeklindeki iğne kurma tulumbası da tamamen bloke edilmiş oluyor.

[Resim: abc003.jpg]

[Resim: abc004.jpg]

[Resim: abc005.jpg]

Alıntı

Sayın Lupus çok teşekkür ederim..Yalnız anahtar ile kilitlendiğinde o ıkıntı çıkıyor mu kabzede?

Alıntı

Şöyle söyliyeyim anahtar tam tur dönüyor kilitledim sanıyorum lakin o zaman anahtar yerinden çıkmıyor...
Kilitlemediğim zaman anahtarı kolayca çıkarabiliyorum...

Alıntı

Sayın Lupus
Size zahmet verdim lakin o çıkıntıda çıkmıyor acaba arızadan mı kaynaklı?
Tam tur döndüğünde anahtar çıkmıyor ayrıca anahtar takılı iken her pozisyonda gayet sürgüyü manuple edip tetiğe basabiliyorum...
Tam tur çevirdiğimde anahtar yerindende çıkmıyor..

Alıntı

Silahı kilitlediğinizde kabza sırtındaki tabla dışarı çıkar, kilidi devre dışı bıraktığınızda tekrar kabza içerisine girer.

Kilit yeni iken bazen kilitli pozisyonda, bazen de kilit açıkken anahtarı çekip çıkarmak zor olabilir, ancak kullandıkça rahatlar.

Eğer kullanımla rahatlamazsa, gövde ve anahtarı gönderin kontrol edelim.

Saygılar.

Alıntı

(30-10-2013, 11:29 PM)victorinox demiş ki: Sayın Lupus
Tam tur döndüğünde anahtar çıkmıyor ayrıca anahtar takılı iken her pozisyonda gayet sürgüyü manuple edip tetiğe basabiliyorum...
Bir tur çevirince kilitleme olmuyor.İki tur çevirmek gerekiyor.Bende ilk denediğimde arıza olabileceğini düşünmüştüm.

Ayrıca bu anahtar işi insanı mahcup edebiliyor.Haftasonu arazide saatlerce taşıdığım silahla hedefe ateş etmek isteyipte silahın kilitli olduğunun farkına varmak çok üzücü oldu.

Alıntı

Şükredin ki bu tecrübeyi hayatınız tehlikede iken yaşamamışsınız...

Alıntı

(05-11-2013, 10:21 PM)Adilku demiş ki:
(30-10-2013, 11:29 PM)victorinox demiş ki: Sayın Lupus
Bir tur çevirince kilitleme olmuyor.İki tur çevirmek gerekiyor.Bende ilk denediğimde arıza olabileceğini düşünmüştüm.

Ayrıca bu anahtar işi insanı mahcup edebiliyor.Haftasonu arazide saatlerce taşıdığım silahla hedefe ateş etmek isteyipte silahın kilitli olduğunun farkına varmak çok üzücü oldu.

Silahınızı ya herzaman kilitli taşıyın ( aslında bunu hiç tavsiye etmem ) ya mermi ağzında , yada mermi sürülmemiş halde ve acilen devamlı aynı şekilde taşıyın , bu bilinç altınıza dahi yerleşsin rüyanızda bile aynı şekilde hatırlayın ..

İnanın bu çok önemli bir konu , taşıma şeklinize alışın , çünki taşıma şekline bir an önce alışmaz iseniz Allah'a göstermesin bir dalgınlık ile kaza yapabilirsiniz .

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi