Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STAR 9mm iğne krımı
[Resim: img2183xb.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Alıntı

Geçmiş olsun! Bir sürü can sıkıcı bürokrasi, kolaylıklar!

Alıntı

[Resim: img2178fd.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Resim: img2176kq.th.jpg]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/37/img2177s.jpg/][Resim: img2177s.th.jpg]

[Resim: img2183wp.th.jpg]

Öncelikle herkese selamlar.
Bu aksam resimleri nedense düzgün olarak yükleyemedim ve konuyu açarken ilk mesajı yanlışlıkla eksik olarak gönderdim ve bir türlü düzenleme yapamadım.İlk mesajımı moderatörler kaldırırsa sevinirim.

Hafta sonu baba oğul yazlık evimizin bulunduğu köye giderek meskun olmayan bir mahalde taşıma ruhsatlı silahlarımızın pasını silmek istedik.

Eve geldiğimde ise silahları temizlemek için sahra sökümüne babama ait olan İspanyol yapımı 9x19 mm STAR tabancadan başladım ki üst kızağı ayırdığımda iğnenin kırılan kısmı elime düştü.

Forumdan öğrendiğim kadarıyla STAR markası artık üretim yapmıyor.Ben bu kırıma uğrayan parçayı tekrar nasıl imal ettirebilirim.Yada nasıl temin edebilirim.Bu konuda izlememiz gereken yasal prosedür mevcut mu acaba ?

Ben Sakarya'da ikamet etmekteyim İstanbul veya Ankara'da yardımına başvurabileceğim silah emektarı ustalarımız kimlerdir?

Bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olan üstadlarımızın ve tüm forum üyelerinin yardım ve yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

Alıntı

Sn. Aquila54 Düzce'de Lütfü usta var. Türkiye'nin en iyi ustalarından biridir. Çok iddialı yazdığımı zannetmeyin gerçekten öyledir. Silahın her parçasını orijinali gibi imal eder ve bunu ayırd edemezsiniz. İlk olarak Sn. Lupus üstadımızdan yardım isterseniz sizi en iyi şekilde yönlendirir. Benimki ikinci plan.

Alıntı

Sayın Aquila geçmş olsun. Prosederünü bilmiyorum ama o iğneyi herhangi bir tornacıda 20 dakika da yaparlar.

Alıntı

(04-06-2013, 09:26 AM)yalvali demiş ki: Sayın Aquila geçmş olsun. Prosederünü bilmiyorum ama o iğneyi herhangi bir tornacıda 20 dakika da yaparlar.

Efendim resmi prosedüre göre balistik parçaları tornacıda yaptıramazsınız.Idea Prosedür bağlı bulunduğunuz silah ruhsat şubeye yazılı müracaatınız ile başlar. Sonrasında onlar sizi yönlendirir. İğnenin temini ne şekilde olur ve süreç ne kadar sonra sonlanır onu ancak Allah bilir.Sad

Alıntı

(04-06-2013, 12:31 AM)Kurban demiş ki: Sn. Aquila54 Düzce'de Lütfü usta var. Türkiye'nin en iyi ustalarından biridir. Çok iddialı yazdığımı zannetmeyin gerçekten öyledir. Silahın her parçasını orijinali gibi imal eder ve bunu ayırd edemezsiniz. İlk olarak Sn. Lupus üstadımızdan yardım isterseniz sizi en iyi şekilde yönlendirir. Benimki ikinci plan.

Sn.Kurban teşekkür ederim iletişim bilgileri sizde var mı acaba? Saygılar..

Alıntı

Sn. Akuila54 ustanın telefonunu araştırıyorum. Arkadaşlar arayıp numarayı verecekler. Email inizi yazarsanız.

Alıntı

Sn.aguila54,

Silahınız bulundurma ruhsatlı ise, ilk yapmanız gereken şey, silahınızın kayıtlı olduğu ruhsat büro amirliğine müracaat ederek, silahınızı tamir bakım yetki belgesi olan bir atölyeye götürmek üzere yol nakil belgesi almaktır. Yol nakil belgesi almayı müteakiben, silahınızı söz konusu atölye ve ustaya götürerek arıza ve kırım tespiti yaptırıp, durum bildirir bir rapor tanzim edeceksiniz. Raporu almayı müteakiben, bu raporla birlikte silahınızın kayıtlı bulunduğu ruhsat büro amirliğine müracaat edeceksiniz. Ruhsat büro amirliği size Kriminal Daire Başkanlığı' na iletilmek üzere bir üst yazı ve yol belgesi düzenleyecek, bu belgelerle Kriminal Daire Başkanlığı' nın Ankara Gölbaşı' ndaki birimine müracaat ederek buradan, silahınızın herhangi bir kriminal kaydı olmadığı, iğnesinin tamir veya değiştirilmesinde bir mahsur olmadığına dair rapor ve izin belgesi alarak arkadaşlarımızın tavsiye ettiği ustalardan birisine müracaat edeceksiniz. Silahınız tamirat sonrası atışa haiz bir hale geldiğinde de ruhsatta kayıtlı adresinize ger götürebilmek için bağlı bulunduğunuz ruhsat büro amirliğinden yol nakil belgesi alacaksınız.

Tabii tüm bu zahmetelere girmeden, kendi ruhsatınızı ve tamiratı yapacak olan ustanın tamir bakım yetki belgesini de riske atarak, sorununuzu çözebilirsiniz, ancak bu basamaklardan herhangi birisinde kasten veya sehven yapacağınız idari işlem eksiklerinden birisinin tespiti ve adli mercilere intikali durumunda, hakkınızda 6136 sayılı yasaya muhalefetten işlem yapılacaktır.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
06Fn1922
Sn.Lupus yol gösterdiğiniz içi teşekkür ederim.Tabancamız taşıma ruhsatlı olup babam emekli askeri personel olup bizim ruhsat işlemleri Ordonat şubelerden sürmektedir.İLgili personele ulaşamadım.Bugun tekrar görüşeceğim,sivil uygulamalara göre farklı olabilir sanırım.Dediğiniz gibi kanuni olarak riske atmaya gerek yok kendimizi.
Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi