Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz Maskeleri
(05-06-2013, 11:12 AM)Schumacher demiş ki: Sn. Arkadaşlar

Bu gaz maskelerindeki kartuşlar tek kullanımlıkmıdır?
Eğer tek kullanımlık ise kaç saat kullanılabilir?
Ev de kıyamet senaryoları için ne kadar muhafaza edilebilir? Detaylı bilgisi olan arkadaşımız varsa paylaşırsa sevinirim.

Filtreler bittiğinde, hava geçirmemeye başlar. Nefes almak zorlaşır. Ömrünün dolduğu oradan anlaşılır. Bu belirti olduğu zaman filtreyi değiştirmek gerekir.

Ne kadar uzun koruduğu çevredeki zehirli gaz miktarına göre değişir.
İçerisinde aktif kömür bulunmaktadır, zehirli ve uyarılmış ( radyoaktif ) parçacıkları tutar.

Filtrelerin çeşitli türleri var Sn üyeler. Alırken dikkat edin.

A Tipi, Organik Gazlar, Boya, Solvent vb.
B Tipi, Inorganik Asit Gazlari, Klor Gazlari vb.
E Tipi, Sülfürdioksit, Sülfirikasit vb.
K Tipi, Amonyak Gazi için.

Kıyamet senaryoları için arıyorsanız A.B.E.K tipi kombine filtre almanız gerekmektedir. Yada tam korumalı yangın filtreleri. Fiyatları 25 liradan 50 liraya kadar değişir.

Kimyasal saldırıdan korunmak için aldığınız filtrenin içinden sadece partikül filtresi ( tülbent-pamuk ) çıkarsa şaşırmayınız. Dikkatli olun.

(05-06-2013, 07:20 PM)sarp kılıç demiş ki: Lastik ömrü göz önüne alındığında, örneğin nükleer serpinti ihtimali için stoklanacak gaz maskelerinin vakumlu olarak saklanmasının bir faydası olur mu? Zamana karşı dayanıklı ve başarılı iş çıkaran tek model olarak hangisi önerilebilir?

Bir de çok uç olacak belki ama yangın durumlarında faydalanılabilir mi? İtfayecilerin pek maske taktığını görmedim şahsen.

Saygılar.

Evet koruyor ama yangında binlerce gaz çok hızlı bir şekilde çıkış yaptığından çok kısa bir süre koruyabiliyor. Özel yangın filtreleri var. Gaz maskesi fiyatına kadar çıkıyor o filtreler. ( 75 - 100 )

Hatta bu konu üzerine bir ders videosu var.

Alıntı

Kim kurdu bilmiyorum ama yazanın eline sağlık çok faydalı bir blog
http://www.gazmaskesii.blogspot.com

Alıntı

KBRN tehlikesine hazırlanıyorsunuz farkında değilsiniz.

Alıntı

(07-06-2013, 12:53 AM)betfair39 demiş ki: Kim kurdu bilmiyorum ama yazanın eline sağlık çok faydalı bir blog
http://www.gazmaskesii.blogspot.com
Gerçekten çok yararlı, helal olsun kurana vallahi.

(07-06-2013, 09:55 AM)hakan30 demiş ki: KBRN tehlikesine hazırlanıyorsunuz farkında değilsiniz.

Farkında olduğum için KBRN ( Kimyasal. Biyolojik. Radyoaktif. Nükleer ajanların yol açtığı durumlar ) ye hazırlanmaktayım. Sığınıcağım mağaradan yiyeceğim yemeğe, kullanıcağım iyot tabletlerine kadar herşeyi planlamaya başladım.
Günümüzün dünyasında ciddi tehlikeler bulunmakta . Sevdiklerimin güvenliğini sağlamak herşeyden önemli.

Alıntı

Bugün Ebay den Scott GSR almış bulunmaktayım bakalım gümrükte takılmaz inşallah terrörist diye içeri atmazlarsa iyidir Smile

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?V...OR:GB:1123

Alıntı

(07-06-2013, 03:39 PM)betfair39 demiş ki: Bugün Ebay den Scott GSR almış bulunmaktayım bakalım gümrükte takılmaz inşallah terrörist diye içeri atmazlarsa iyidir Smile

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?V...OR:GB:1123

Çok güzel bir parça . Normal bir ülkede, bunun gümrükte takılmaması gerekiyor. Smile Takılmazsa sipariş edeceğim bir tane.
Elinize ulaşınca lütfen bildirin konu altından.

Alıntı

Bir Bayrampaşa Çevik Kuvvet personeli olarak düşüncem şudur ki , maskede önemli olan görüş açısı ve buharlaşmamasıdır . Tek parça camı olanlar görüş konusunda daha iyi çift parça olanlara göre .

Kullandığımız maske ;

[Resim: scott-promask.jpg]

Alıntı

(08-06-2013, 01:40 AM)cevik1911 demiş ki: Bir Bayrampaşa Çevik Kuvvet personeli olarak düşüncem şudur ki , maskede önemli olan görüş açısı ve buharlaşmamasıdır . Tek parça camı olanlar görüş konusunda daha iyi çift parça olanlara göre .

Kullandığımız maske ;

[Resim: scott-promask.jpg]

Kullandığınız maske Scott M120 100$ a rahatça alınabilir ebay üzerinden.Diğer Çevik Kuvvet ve polislerde S10 vardır ilk fotoğraftaki gri olanlar S10 dur.

[Resim: s_t22_73927509.jpg]

[Resim: s_t03_RTX103XA.jpg]
Siyah olanlar Scott M120 Smile

Alıntı

Sayın betfair39 S10 çok çabuk buharlaşıyor ve görüş açısı çok zayıf . Camı çizik olmadığı sürece M120'lerde sıkıntı yaşamazsınız . 200 300 $ verip maske almayada gerek yok heralde Smile 100$ ' a M120 dururken .

Alıntı

(08-06-2013, 01:56 AM)cevik1911 demiş ki: Sayın betfair39 S10 çok çabuk buharlaşıyor ve görüş açısı çok zayıf . Camı çizik olmadığı sürece M120'lerde sıkıntı yaşamazsınız . 200 300 $ verip maske almayada gerek yok heralde Smile 100$ ' a M120 dururken .

Almışken eniyisini almak gibi bir hastalık var bende valla meydanlarda çok gaz yediğim içinde çevik kuvvetin kullandığı maske'den daha cool görünenini almak istedim araştırdım en iyisinin Scott GSR olduğunu anladım (Avon M50 dışında).
[Resim: Scott%20P2%20General%20Service%20Respirator-l.jpg]
180 pound a satın aldım efendim bugün itibari ile Smile Ömürlük dedikleri bu olsa gerek.Taksimde biyolojik atsalar sağ çıkarım diye düşünüyorum Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi