Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FN Browning Model 1922
Sn.Uutkuu aramıza yeni katılan bir üye olarak öncelikle forum sayfalarında bolca mesai harcamanızı tavsiye ediyorum.Forumu okudukça göreceksiniz ki forumumuzun değerli üstadları bile hiçbir silah için ''.......... silahların şahıdır'' gibi bir söylem kullanmadılar,kullanmazlarda.Onun için damdan düşer gibi böyle sivri ve mesnetsiz bir ifade kullanırsanız tepki görmeniz kaçınılmaz olur.''Yeri geldikçe'' yapacağınız değerli açıklamaların ve değerlendirmelerin zevkle takip edileceğinden şüpheniz olmasın.

Saygılarımla.

PS 1: İlk fırsatta yukarıda bir önceki mesajımda alıntıladığım söylemlerinizi destekleyen değerli paylaşımlarınızı görmek dileğiyle.

PS 2: Mükerrer mesaj için özür dilerim,üstteki mesaj silinirse memnun olurum.

Alıntı

Sn lupus , üstadtan rica etsek resmini eklemiş oldugum fn hakkında yorumda bulunabılır mı acaba ??

Alıntı

Sn.uutkuu,

Bu konuda bildiğim tek şey bu modellerin kısa dokuz kalibrede olanlarının, özellikle de kısa namlulu modellerinin kısa dokuz kalibrede olanlarının Türkiye çok az rastlanır olduğudur...Yukarıdaki silahı bizzat elimize alıp, ayrıntılı bir şekilde incelemeden de, silahın orijinalliği veya değeri konusunda fikir beyan etmek çok zor...

Saygılarımla.

Alıntı

Sn Lupus,

Görüşünüz için teşekkür ederim. İkamet ettiğim şehirdeki silahçı bir yakın dostumuza silahı gösterdim bugün, gayet temiz orjinal ve bakımlı olduğunu söyledii ancak silah hakkında kısa dokuz olan modellerinin pek tutulmadığını 7,65 ler kadar güzel çalışmadıklarını ve sırf bu yüzden kısa dokuz olduğu için bir değerinin olmuycağını söyledi. Açıkcası biraz canım sıkıldı, çalışabilirlik bakımından bana göre aralarında herhangi bir fark olmasa gerek ama yine de siz üstadımız bu konuda daha fazla bilgi ve tecrübe sahibisinizdir, fikriniz nedir ??

Saygılarımlaa..

Alıntı

Bu silahlarla ilgili, kısa dokuz modellerinde iki problem olduğunu biliyorum. Birincisi atışta fazla şahlanma. Kısa dokuzun enerjisi tabancanın kütlesine biraz fazla geliyor. İkincisi bahsettiğiniz çalışma sıkıntısı. Ama ben bunu silahın dizaynıyla değil, MKE mühimmatının uygunsuzluğu ile ilişkilendirme yanlısıyım. Bu sene MKE'ye gelen Geco mermileriyle almadan bir denemek lazım.

Alıntı

Efendim bu tarz silahlar, imkan oldugunda, bulundugu an alinir ve gelecek nesiller icin mumkun oldugunca bozulmadan saklanir. Cok fazla kalibresini vs dusunmeye gerek yok. Fiyati da uygun olduguna gore alin koyun kenara ve gule gule saklayin.

Alıntı

Sn Pinus,

Farklı düşünceler ve görüşler mevcut bu konuda meraklılar arasında. Kısa 9 mühimmatın biraz daha yüklü bir enerjisi olacaktır elbetteki ancak sorduklarımdan söylüyorsunuz ama sız rastladınız mı dıyorum, sadece öyle duyduklarını söylüyorlar.. Smile) İnternetten bir video buldum, degerli üstadlarımızın takdirine sunuyorum..

Alıntı

Sn Üstadlarım,

Birkaç zaman önce resimlerimi bu konu altında paylaştığım silahı sonunda sahibi zeki amcadan yoğun ısrarlarım sonucu bugün satın aldım. Umarım benim için özel hatırası olan kullanmaktan ve saklamaktan zevk aldıgım bir parça olur. Silahın 2004 yılında alınan kısa dokuz mm fişekleriyle poligonda yapmış olduğumuz atışlar sonucunda herhangi bir sıkıntı veya problemle karşılasmadık. Kısa dokuz mermi atması sebebiyle 7,65 olan silahıma göre daha tok ve şahlandırıcı atışlarının olması gayet memnun ediciydi. Güzel bir klasik ve yaşına göre emsallerine kafa tutacak seviyede olması mutlu ediciydi. Devir işlemleri tamamlandıktan ve silahı zeki amca dan teslim aldıktan sonra daha detaylı resimlerini ve videolarını paylaşmaktan zevk duyacağım. Hepinize Teşekkürlerimle..

Alıntı

7,65 düğmeli beratta'dan sonra tek geçebileceğim bir silah.Bence 7,65 tabancaların ilk sırasında gelir, manevi değeri çok rağbet gören bir tabanca.80 ihtilalinden önce, yurda fazlasıyla giren, ancak ihtilal sonrası ve zor alım şeklinde, resmileştirilen en fazla silahlardan birisi. İlk resimde paylaşılan arapça yazılı olan uzun belçika gerçekten, ama gerçekten harika.Hep sahip olmayı istediğim, ancak çok temizine hiç rastlayamadığım klasiklerden biri. İlk resimde paylaşılan silahın aynısını (temizlik ve orjinallik açısından) bulsam, hiç tereddüt etmeden alır, evladıma ve hatta, torunuma kadar muhafaza ederim.

Alıntı

Sn pasa 7676,
Fn 1922 ler gerçekten özel bir klasik ancak hiç kısa dokuz mm mermi atanlarını hiç kullanma ve görme imkanınız oldu mu ? 7,65 olanları gibi sorunsuz ve güzel çalısan tabancalar mıdır ? İkinci resimdeki Tc yazılamalı olan silahı satın aldım ancak mermisi olmadığından yeterince atış yapamadık attığımız 2 pakette hiç bir sorun çıkarmadı.

Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi