Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruger RedHawk Kırımı
#1
Aşağıda Ruger'in .44 magnum RedHawk modelinde meydana gelen bir namlu kırımını görüyorsunuz. Bu hadisenin nedeni Ruger'in daha önce kullandığı namlu oturtma tekniği ve bu işlem esnasında kullandığı bir yağdır. Namlu oturtulduktan sonra bir gün bir yağla beraber bekletilerek, namlu son aşamada yavaş yavaş gövdedeki son noktasına oturtulup sabitlenirken, bu bölgede gereğinden fazla stres oluşturuluyordu. Eğer malzemede de küçük bir artefakt varsa, aşağıda gördüğünüz durumlara zemin hazırlıyordu.

[Resim: rugerredhawk1jg9.jpg]

[Resim: rugerredhawk2iz3.jpg]

[Resim: bustedredhawk3.jpg]
 
Alıntı

#2
Merhabalar Sn.Lupus.Ruger firmasının tabancalarının kalite açısından genel görüşünüz nedir?
Saygılar:
Kutay Şahin
 
Alıntı

#3
2008 yılında paylaşılmış, bu derece kritik bir konuya, şimdiye kadar, bir mesaj yazılmış olması, gerçekten garip. Kimsenin dikkatini çekmemiş, yada forumunuzda, Ruger .44 magnum RedHawk sahibi yok. Sayın Üstadım, gerçekten, değerli bir payşım. Dikkatimi çeken bir şey var. Sayın Lupus hocam, resim'de aldatıyor olabilir. Sanki, namluda kırıma uğramış bölge, çelik değilde, döküm gibi görünüyor. Yanılıyor isem, effedin hocam. Bu silahların namlularında, alaşım bir malzeme, kullanılıyormu?
Saygılarımla.
 
Alıntı

#4
Namlu sağlamlığı ile ün yapmış bir firma olan Ruger'in kalitesiz namlu malzemesi kullanmış olduğuna inanmak çok güç.
 
Alıntı

#5
Arkadaşlar, aslında tüm namlularda alaşım, yani pek çok farklı madenden oluşan çelik alaşım malzeme kullanılır. Ancak MIM veya Casting türü döküm üretim teknikleri kullanılmaz. Namlular alaşımı blok olarak dökülüp, dövülüp, çeşitli işlemlerden geçirilmiş, belirli dayanım özelliklerine haiz blok çelik malzemelerden üretilir. Kırım esnasındaki ayrışmanın şeklinden dolayı porlu döküm malzeme hissi veren yukarıdaki namlu da dolu malzemeden işlenerek üretilmiş bir namludur.

Ruger uzun yıllardır '' casting '' ve '' MIM '' teknolojisini ürettiği silahlarda en yaygın kullanan, bu konuda en başarılı, belki de en başarılısı denilebilecek üreticilerden birisidir. Ruger, yüksek basınçlı mühimmat kullanan yarı otomatik tabancaların sürgüsünü dahi döküm malzemeden üretebilecek, hem de çoğu dolu malzemden üretilmiş sürgüden daha sağlam bir şekilde üretebilecek kadar bu işte iyidir. Ruger ' in silahlarına kaba diyebilirsiniz, ince işçiliğini çok beğenmeyebilirsiniz, ama asla çalışmaz, dayanmaz, sizi yarı yolda bırakır diyemezsiniz. Ruger'in uzmanlık alanı, kısıtlı bütçelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek dayanıklı ve çalışkan silah üretimidir.

Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ertdr
#6
bir konuyu merak ettim. ruger hala bu namlu kirilmasina neden olan islemi uygulamaya devam ediyor mu ?
 
Alıntı

#7
Acaba namlu üzerine takılan dürbün kırımı hızlandırmış mıdır ????. Kanımca atış esnasında namlu üzerinde oluşturduğu agırlık ile göğde geriye ve yukarı doğru giderken, namlu agırlıkdan dolayı yerinde durmaya çalışmış ve kırımı hızlandırmış olabilir .

Tabiki sn Lupus'un dediği imalat metoduyla birleşince sonuç kaçınılmaz olmuşdur . ( Bence )
Saygılar .
 
Alıntı

#8
(02-09-2011, 03:34 PM)bozkurtcml demiş ki: bir konuyu merak ettim. ruger hala bu namlu kirilmasina neden olan islemi uygulamaya devam ediyor mu ?

(23-11-2008, 01:46 PM)lupus demiş ki: Bu hadisenin nedeni Ruger'in daha önce kullandığı namlu oturtma tekniği ve bu işlem esnasında kullandığı bir yağdır.


 
Alıntı

#9
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1...=1&theater
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi