Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 3.75 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6136 yasa - İçişleri Silah Alt Komisyonu
Yasa değişikliği ile ilgili gazetede aşağıdaki gibi bir ibare vardı
"Öte yandan Cumhurbaşkanınca çıkarılan yönetmelikte belirlenecek esaslara göre valiler tarafından verilecek izin vesikası alanlara da silah taşıma ve bulundurma hakkı tanındı"

Konu ile ilgili net bir açıklama bulamadım ama valilikler 7A can güvenliği dışında, izin vesikası ile taşıma hakkı mı verebilecek. Taşıma ruhsatı için farklı bir yol belirleniyor diye ümitlendim ama net bir bilgi yok hiç bir yerde..
Bilgisi olan var mı arkadaşlar?
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tartarus
(26-10-2019, 01:44 PM)Ahmet Efe demiş ki: Özetle cezanın infazı bittikten 5 yıl sonra silah almaya engel bir durum kalmayacak deniliyor, tabi uç noktalardaki suçlar hariç.

Ateşli silahla işlenen suçlardan hükümlü bulunanlar ile taksirli suçlar hariç olmak üzere bir yıldan fazla hapis cezasına mahkum olanlara, mahkum olunan cezanın infazının tamamlandığı tarihten itibaren 5 yıl geçmedikçe ve haklarında yasaklanmış hakların geri verilmesine ilişkin karar verilmedikçe, ateşli silah taşıma ve bulundurma izni verilemeyecek.

Haklarında memnu hakları geri verilmesi kararını alan, hırsız, katil, soyguncu v.s (kanunda devlete karşı işlenen suçlar ve terör suçları hariç yazıyor) infaz süresinin bitiminden 5 yıl geçince, ruhsatlı silah alacak mı yani sonuç itibari ile?
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi