6136 yasa - İçişleri Silah Alt Komisyonu
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 3.75 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6136 yasa - İçişleri Silah Alt Komisyonu
Okudum ama suanda bu yasa ile ilgili birsey yapildigini zannetmiyorum. Sonra dilekçede buraya uymayan bir durum yokki. Harclar kalktida benmi bilmiyorum.

Alıntı

Halihazırda yasa ile ilgili bir şey yapılmıyor, çünkü ilgili komisyon halihazırda yasa üzerinde çalışmıyor. Konunun ve söz konusu yasa metninin bütününe vakıf silahseverler de, iki kez gündeme gelen ama çıkmayan bu yasanın kadük olması ve bir daha gündeme gelmemesi için dua ediyor. Çünkü söz konusu yasa metninin satır aralarına sıkışmış olan filleri gayet güzel görüyor.

Harçlar konusunda ise birinci muhatabınız Maliye Bakanlığı' dır. Çünkü işleyiş ve teammül gereği İç İşleri Komisyonu bu konuyu tamamen Maliye Bakanlığı' na bırakmıştır ve her türlü değişiklik veya düzenlemede Maliye Bakanlığı' ndan görüş ister ve bu görüş yönünde hareket eder. Örneğin Maliye Bakanlığı ruhsat alacak kişilerden '' Vergi Borcu Yoktur '' yazısı istenmesini talep ettiğinde, İç İşleri Bakanlığı ve EGM buna itiraz etmiş, ancak yapılan istişare ve görüşmeler sonucunda Maliye Bakanlığı' nın talebi yerine getirilmiştir.

Sözü çok uzatmadan kısa ve net yazacağım, buralarda '' Sizin koyun güttüğünüz yerlerde biz çok çoban güttük...'' diye bir söz vardır. Bu sayfa sandığınız üzere koyunlardan değil, kulağı kesik çobanlardan müteşekkil bir sayfadır, eğer burada vakit geçirmek istiyorsanız, bilir bilmez '' Harçlar kalktı da ben mi bilmiyorum...'' gibi zeka ve bilgi düzeyinizi belli eder tarzda kinayeler yapmaya çalışmadan efendice vakit geçirin...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, eraonk, Sabri, ctykolik, LAMRETOEJ, pasa_7676
Bence cok yanlis yapıyorsun. Aslinda senin konusma uslubunu duzelmen gerekli. Sanki küfür etim. Nedemisimki böyle cevap veriyorsun. Osman abi kıral adamlarda var sizin gibilerde var iste. Al senin olsun dahada girip bakmayiz.

Alıntı

Selamlar, konuyu hortlatmış oldum ama kafa kurcalayan bir iki şey sormak istiyorum. Forumda gecenlerde hangi konuydu tam hatırlamamakla birlikte, bir avukat abimizin silah yasası ile ilgili 2016 şubat aynını işaret ettiği mesajı hatırlıyorum. Söz konusu avukat abimiz silahına aldığı sözde yasal olmayan gümrükten geçen aletlerin videosunu çekip saydırmıştı. Bir diğer ipucuda Osman abimizin shotshow 2016 ata arm videosuydu galiba, sonunda firma sahibi sanki bir şey biliyormuş gibi, herşey düzelicek daha iyi olucak gibi bir yorum yaptı. Bir gelişme varda haberimiz mi yok. Varsa olan paylaşabilirse mutlu olurum.
Saygılar.

Alıntı

Yanlış bir mesaj yollamışım. Özür dilerim.

Bari işe yarasın, Avukat Abimizin videosuna link verecek çıkarsa teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı

Sayın lupus

Bu yasa tasarısı şu anda tam olarak ne durumda?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi