Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAUSER M 03 TEKNİK DEĞERLENDİRME
Slm. Sn. Xlcod3r,
.30 ve 8 mm kalireler 1-11 hatvesine sahipler ama diğerleri için şu anda kesin bir bilgim yok. Pazartesi günü gerkli bilgiyi verceğim.
Mauser-Sauer-Blaser yivli av tüfekleri sadece sipariş üzerine yapılıyor. Permi ile gelenler için nasıl bir hatve istiyorsanız yapılır ama mkek için gelen silahların hepsi mevzuat gereği aynı hatveye sahipler.

Saygılar,
Nüvit Rodop

Alıntı

İzahat için teşekkürler sn. Rodop.

Alıntı

Sayın Yivlici;
Öncelikle bu harika bilgiler için çok teşekkürler. Şu sıralar yivli tüfek almayı düşünmekteyim ve Mauser marka tüfekler de en olası seçenekler arasında. MKE'nin şuan stoklarında M-03 EXTREME SYNTHETIC modeli de mevcut. Efendim acaba sentetik kundak ile ahşap kundak arasındaki farklar nelerdir sentetik kundaklı bir yivli tüfeği tavsiye edermisiniz? Yoksa ahşap olması tercihinizmidir ?

Teşekkürler.

Alıntı

Ben layloncuyum ama yivli olarak ahşap isterim. Sebebi görsellik. Smile

Alıntı

Öncelikle selam ederim.
Yivli tüfeklerde sentetikten yanayım,ahşap özen ister, çalıya sürtünse çizik oluşma ihtimali yüksek.Çizilse bir dert ,gidip gelip gözünüze takılır sonra ulan az daha dikkatli olsaydım da çizilmesin diye, yer durur içimizi.Ufaktan bir yere düşse ,ahşap kısmının verniği atsa al başına sıkıntı.
İnsanın ağıran yerindedir derler canı , eskilerimiz.Silahlarımız da öyle bir şey işte.
Saygılarımla.

Alıntı

(16-03-2014, 02:53 PM)Draven demiş ki: Bende tufeklerde sentetik kundaktan yanayim, ahsabin aksine daha ozenli hatta mikrometrik olarak isleneniliyor, kesinlikle daha hatasiz. İstenilen agirlik ve agirlik merkezi istenildigi gibi ayarlanabiliyor, cizildi bozuldu derdi yok, benim icin en onemli kriterde parasi, sirf ahsap diye ceviz diye bir tufege 300 - 500 dolar fazla veremem. Hatta bazi kundaklar icin yok bilmem kacinci kalite ceviz 1000 dolar sirf kundak extra diyorlar ya, dunyanin son kalan ceviz agaci olsa, 100 m uzaktan isil isil parlasa bile o parayi kesinlikle vermem.
Ahsap kundak eskidenmis, yapacak malzeme yok, teknoloji gelismis degil napalim ahsap olsun hadi demisler. Oysa simdi ahsaptan her konuda bariz avantajli oldugu halde daha ucuz ve daha kolay uretilen kompozit malzeme nicin israrla istenmiyor anlamiyorum.

Ahşabı silip attınız. Müthişsiniz!

Alıntı

Sn. ecorette,

Sn. Draven, gerçekten ağır şartlarda yoğun olarak ava giden insanların kullanacağı tüfekleri kast etti, zannımca.
Yoksa ahşap, bu işten gerçekten zevk alan, belli bir seviyeye gelmiş avcılar için vaz geçilmez. Wink

Alıntı

İki ayrı kundağımız olsa nasıl olur...

Alıntı

Arkadaşlar bende ahşap ve plastik arasın da lamine kundakları görmekteyim.Daha bir estetik daha bir göze gönle hitap ediyorlar sanki.(şahsi görüşüm tabi)

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi