Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger : Müşteri hizmetleri ve memnuniyeti...
Malumunuz olduğu üzere Stoeger ve özellikle tabancaları ülkemizde son dönemde yerli üreticiler arasında tercih edilen bir marka haline geldi.

Formumuzda pek çok üyemiz özellikle Cougar 8000 F/FT modeline sahip. Kullanıcıları tarafından benimsenen ve yerli tabanca alacaklara önerilecek kadar beğenilen bir platform.

Takip edebildiğim kadarıyla, yine ülkemizde üretilen 45.cal modellerine yurt dışında ciddi bir rağbet ve kullanımına dair olumlu geri dönüşler var.

Benim Stoeger'e dair en büyük eleştirim satış sonrası hizmetleri hakkındaydı.

Yaşadığım problemler ve çözümler silsilesi aşağıdaki gibi gelişti :

* Tabancamı MKE ambarından teslim aldığım kutudan çıkan şarjörün biri kullanılmış çıktı. Ankara'da bulunan temsilcileri konu hakkında yardımcı olarak değişimini sağladı.

* Tabancamı almama müteakip yaklaşık bir hafta sonra arpacık üzerindeki boya düştü. İnternet siteleri üzerinden muhtelif defalar e-posta ile durumu bildirmeme rağmen bir geri dönüş olmadı. Fabrikayla telefonla irtibat sağladığımda tabancayı getirmem durumunda sorunu giderebileceklerini söylediler.

* Tabanca ile hediye olarak verilen dış kılıf üzerinde bulunan "çıt-çıt'ın" emniyet manivelasına doğrudan temas ettiğini ve bu durumun güvensiz bir durum teşkil ettiğini e-posta olarak paylaştım : dönüş olmadı.
Sağ olsun formumuz üyelerdinden Sn. harun bu konuda yol gösterdi ve yardımcı olarak Cougar için tasarlanmış gerçekten son derece güvenli-kaliteli bir iç kılıf sahibi oldum.

* En ciddi sıkıntım ise yedek şarjör temin etme noktasındaydı. Zira fabrika bu konuda ilk etapta yardımcı olamadı. Yoğun bir telefon tarafiği yaşadım lakin sonuç hep olumsuzdu. Sonrasında ( 5-6 ay ) Ankara'da bulunan temsilcileri üzerinden durumu çözüme kavuşturarak tanesi 55 TL olmak üzere iki adet orjinal Cougar şarjörüne sahip oldum. Meblayı firmanın hesabına yatırmama müteakip şarjörler adresime faturasıyla beraber kargolandı.

Bu noktada Ankara temsilcileri Gazi Bey'in kişisel çabaları ve müşteri memnuniyeti konusundaki samimi yaklaşımları gerçekten takdire değer.
Yine fabrika yetkililerinden Ümit Bey, süreç hakkında beni bilgilendirerek yardımcı oldu.

Genel olarak duruma bakıldığında aslında problemler giderildi. Lakin gereksiz ve zaman alan bir bürokrasiyle.

Stoeger ülkemizde ve yurt dışında ilgi gören bir platform. Umarım ülkemizde daha sistematik ve yapıcı bir müşteri hizmetleri anlayışı oluşturarak kendilerine olan bu ilgiyi karşılıksız bırakmazlar.

Bir Cougar sahibi olarak tabancamı seviyor ve güveniyorum.

Selam ve saygıyla.

Alıntı

Sn.Borz,

Stoeger Cougar yurt dışında makul fayda / fiyat oranı ile oldukça iyi satış grafiği çizen bir model. Beretta ve Stoeger' in üretimi Türkiye' ye kaydırırken temel amacı üretim maliyetlerini düşürüp, makul bir fayda / fiyat oranı ile özellikle ABD pazarındaki ticari Cougar fiyaskosunu, ki bunun nedeni tamamen Beretta' nın pazarlama stratejierinde yaptığı hatalardır, bir nebze de olsa tersine çevirebilmekti ki, bu konuda hedeflediklerinin de ötesinde bir başarı yakaladılar. Bu noktadan sonra açıkçası Türkiye pazarı onları, özellikle de üst düzey yönetimi çok da ilgilendirmiyor. Bu nedenle Türkiye piyasasında önlerine koydukları bir hedef ve bunun için herhangi bir planları da yok. Durum böyle olunca, bu konuda özel bir çabaları da yok. MKEK' deki satış rakamları da buna paralel olarak inanılmaz derecede düşük...

Her şeye rağmen, ne olursa olsun, eğer illa ki yerli üretim bir tabanca almak zorunda kalsaydım, hiç hazzetmediğim sürgüdeki eşşek kulakları ve alüminyum alaşım gövdesine rağmen tercihim kesinlikle bir Cougar modeli olurdu...

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ThePulchra, zaferatun
Geçen gün fabrikadaydım. Üç vardiya çalışıp, yurt dışına silah yetiştiremiyorlar. Aksaklıklar belki bu yüzdendir. Benim SP 312 D'yi kısa sürede yaptılar. Picatinny ray eksikti. Onu da taktıktan sonra teslim alacağım. Sn. lupus'a katılıyorum. İyi niyetli bir firma. Daha da iyi olmaları dileklerimle.

Alıntı

6 ay önce sayfalarını yenileyeceklerini söylemişlerdi ama hala aynı eski sayfa. Neden bu kadar umursamazlar anlamıyorum.

Alıntı

(27-04-2013, 01:09 PM)lupus demiş ki: Sn.Borz,

Stoeger Cougar yurt dışında makul fayda / fiyat oranı ile oldukça iyi satış grafiği çizen bir model. Beretta ve Stoeger' in üretimi Türkiye' ye kaydırırken temel amacı üretim maliyetlerini düşürüp, makul bir fayda / fiyat oranı ile özellikle ABD pazarındaki ticari Cougar fiyaskosunu, ki bunun nedeni tamamen Beretta' nın pazarlama stratejierinde yaptığı hatalardır, bir nebze de olsa tersine çevirebilmekti ki, bu konuda hedeflediklerinin de ötesinde bir başarı yakaladılar. Bu noktadan sonra açıkçası Türkiye pazarı onları, özellikle de üst düzey yönetimi çok da ilgilendirmiyor. Bu nedenle Türkiye piyasasında önlerine koydukları bir hedef ve bunun için herhangi bir planları da yok. Durum böyle olunca, bu konuda özel bir çabaları da yok. MKEK' deki satış rakamları da buna paralel olarak inanılmaz derecede düşük...

Her şeye rağmen, ne olursa olsun, eğer illa ki yerli üretim bir tabanca almak zorunda kalsaydım, hiç hazzetmediğim sürgüdeki eşşek kulakları ve alüminyum alaşım gövdesine rağmen tercihim kesinlikle bir Cougar modeli olurdu...

Saygılar.

Sn.Lupus,

Öncelikle Merhabalar.

Foruma yeni katıldım. Stoeger Cougar için yukarıdaki yazdıklarınızı bugün içinde söyleyebilir misiniz? Bugünün şartlarında benim de aklıma yatan tek yerli silah Stoeger Cougar 8000 F. Yorumlarınızı rica ederim.

Saygılar

Alıntı

Sn.BATAR,

Şahsen son dönemlerde üretilmiş bir Cougar' ı inceleme veya atış yapma şansım olmadı. Bu nedenle güncel bir yorum yapmam mümkün değil. Ancak aşağıdaki linklerde son dönemde Cougar sahibi olmuş arkadaşlarımızın çok daha güncel değerlendirmelerini okuyabilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=8213

Saygılar.

Alıntı

Sn.Lupus

Düşünceleriniz için teşekkürler

Saygılar

Alıntı

Değerli dostlar,

Bu hafta iş seyehati sebebiyle Yurt dışında olacağımdan, bizim Cougar'ı 1000 atım sonrası rodaj bakımı için Stoeger'e sayın Ümit beye emanet ettim. (Aslında bu isimde bir rutin bakımları yok, fakat hazır zamanım varken silahı genel olarak bir kontrol etmelerini rica ettim) Sağolsunlar, beni kırmadılar.

Kendileriyle konuşurken Cougar'la ilgili forumda da sıkça paylaşılan boya, badana, kaplama v.s. kozmetik sıkıntısını dile getirdim. Sağolsun, namlu kaplaması sertlik değeri dahil gerekli ölçümleri ve incelemeleri yapacaklar. Yeterli zamanım olduğunu da belirttiğimden, kozmetik kaygılarımı giderecek detaylı bir boya çalışması yapacaklar...

Bu vesileyle fabrikadan Ümit bey başta olmak üzere, Stoeger'in tüm çalışanlarına müşteri odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bakalım bizim vahşi kedi nasıl olacak???

Saygılarımla

Alıntı

Stoeger Cougar'ın 1000 atım akabinde, fabrika bakımı sonrası hali aşağıdaki gibidir:

[Resim: cou1.jpg]

[Resim: cou2.jpg]

[Resim: cou3.jpg]

Sürgü dağıtılıp, boyası komple sökülerek yeniden boyandı, gövdede her hangi bir kozmetik operasyon yapılmadı fakat komple sökülüp temizlendi ve yeniden toparlandı. Kabze kapak vidaları yenisiyle değiştirildi.

Namlu, irca yay-mil seti, kilit takozu, iğne, horoz, horoz yayı, kovan fırlatma tırnağı gibi kritik parçaların sertlik ölçümleri yapılıp korozyon veya aşınma olup olmadığı kontrol edildi. Bunun dışında silahın genel temizlik, bakım ve nişangah ayarları yapılıp, deneme atışları gerçekleştirildi.

Silahımın genel durumunu, direkt üreticisinde kontrol ettirmenin verdiği gönül rahatlığından dolayı, kozmetik kaygılarımı giderdikleri için ve bunu bila-ücret gerçekleştirdiklerinden ötürü başta Ümit bey olmak üzere, Soeger'e tekrar çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Alıntı

Değerli dostlar,

Tabii olarak, bakım sonrasında vahşi kediyle hasret gidermeden olmazdı! Gidip 2 kutu mermi ile silahı denedim. Aşağıda sırasıyla 10 ve 15 metre mesafelerden yaptığım 5'erli seri atışları görüyorsunuz. (Yaklaşık her atış arası 1sn. civarı)

[Resim: cou4j.jpg]

[Resim: cou5j.jpg]

Ayrıca atış gözlüğünün kamerasına kaydettiğim, Cougar'la aramızda geçen diyalogları da dinleyip, izleyip eğlenebileceğiniz bir videoyu yakın zamanda youtube'a yükleyip buradan paylaşacağım. Akşam evde yaptığım detaylı bakımdan sonra kendisini öpüp kokladım, anlaşılan ayrı kaldığımız zamanda o da beni özlemiş olacak ki, kıskanıp Glock'a pençe atmaya kalktı.. "Yapma dedim, karanlık tarafa geçmiş olsa da o senin kardeşin!" Smile

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ThePulchra

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi