Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Python 357 ile tanışma, atışlar.. Glock 19 ile beraber.
Sevgili Forumdaşlar, bu gün ilk defa bir Revolver deneme şansım oldu. Hemde ne Revolver,Smile Colt Python 357. Ayrıca, tabanca da 9mm den güçlü kullandığım ilk kalibre..
Hayran hayran bakarak silahı teslim alıp atışa koyuldum..
Öncelikle topu açmak gerekti tabii ama topu tek ile açarım diye umarken pek mümkün olmadığını anladım, zira parmaklarım uzun da olsa iki el kullanmam gerekti. Mandala uzanmak zor ve uzansanız bile hemen açılmıyor, topu diğer el ile çekmek veya bir şekilde sola devirmek lazım. Boş kovanları çıkarırken de biraz zahmetli; Topu açtıktan sonra yine namlunun altında görünen teknik ismini bilemediğim çubuk şeklinde mandala basıp kovanların size gelmesi haricinde, aşağıya doğru silkelemek veya el ile çıkarmak gerekiyor. Yani taktik anlamda el alışkanlığı kazanmak için ciddi emek lazım, göründüğü kadar kolay değilmiş. Tabi bunları benim gibi hiç revolver kullanmayanlar için ayrıntılı anlatıyorum. Ufo gören masum köylü yaniSmile
[Resim: 20130420_183922.jpg]

[Resim: 20130420_183802.jpg]

[Resim: 20130420_183818.jpg]

[Resim: 20130420_183934.jpg]

[Resim: 20130420_184034.jpg]

[Resim: 20130420_184052.jpg]

[Resim: 20130420_184156.jpg]

Silah elime oturdu oturmasına ama serçe parmağım biraz sıkıntılı kaldı. Ayrıca yarı otomatikte alıştığımız tutuş şekli ile dikkat etmezseniz, tepme anında başparmağınıza topun çarpmasına engel olamıyorsunuz.
Silahın ağırlığı hiç rahatsız edici gelmedi ve gayet dengeli hissettim. Horozu kurduğunuzda, horozun yerine oturması ve silahın içindeki mekanizmanın hareketini hissetmek, "anlatılmaz yaşanır" derler ya aynen öyle. Bir defa kuru tetik düşürdüm ve tetiğe inanamadım. Özellikle horoz kurulu iken tetik adeta dokunmatik. Horozu kurmadan kullansanız bile tabiri caizse lokum gibi.

Alıntı

Gelelim atışlara.. Silahı sıkıca kavradım, ne olur ne olmaz 357 nin gazabına uğramayalım diye.. Ama hiçte öyle olmadı. Bomba gibi Mke mermilerinden olsa gerek, çok farklı hissetmedim. Ama bu tetik insanı ekstra önlem almaya teşvik ettirecek kadar dokunmatik... İlk 5 atışımın fotoğrafı ve biraz alıştıktan sonra elmaya güven atışı..Smile
[Resim: 20130420_184521.jpg]

[Resim: 20130420_185824.jpg]

[Resim: 20130420_190415.jpg]

Daha sonra masada hazır bekleyen Glock' a geçtim. İlk fark ettiğim nişangahların bana daha uygun olduğu oldu. Birden dindendirici gözlük takmış gibi oldum.. Hesapta tipini vs. beğenmedik ama ne zaman poligona gitsek onu sorar oldukSmileSmile
[Resim: 20130420_191937.jpg]

İnsan biraz da mecbur hissediyorWink en son 10.000 atım görmüş haliyle şimdi 30.000 atım görmüş hali arasında tetiğin biraz daha esneklik kazanması haricinde(öyle hissettim) fark yok.. 357 den yorulmuş bileklerime ve son zamanlarda yorulmuş gözlerime rağmen, dokunmatik Colt la hemen hemen aynı atışları yaptığımı gördüm.Smile
[Resim: 20130420_185710.jpg]

Alıntı

Üst kapak yakalama manivelasında bir küçük beyazlık o kadar.
[Resim: 20130420_192025.jpg]
Evvelallah; Artık yavaş yavaş, poligon elverdiğince panik-seri atışlara yöneleceğim.. Glock ile çok hızlı olmasa da hedefe fazla dikkat etmeden silahı doğrultup hızlı bir kaç atış yaparak işe başladım.
[Resim: 20130420_192420.jpg]

Umarım karınca kararınca faydalı bir paylaşım olur. Teknik bilgi eksikliğinden kaynaklanan hatalar varsa affola.. Ayrıca kağıtta Cold yazıyor. Cold Steel gibi olmuş. Kusura bakmayınızSmile
Saygılarımla

Alıntı

Atışlar çok güzel, elinize sağlık Sn.ihtiyar...

Fakat hep .357 atma ile o pitonun ömrü az olacaktır o poligonda. Ona yanarım...

Alıntı

Sn ihtiyar kelimenin tam anlamiyla bir "efsane" ile atis yapmissiniz. Revolver dunyasinda en begenilen modellerden biridir, ayrica yabanci forumlardan takip edebildigim kadariyla da hassasiyeti en yuksek revolverlerden biri oldugu soyleniyor. Onumuzdeki yillarda (aylarda ya da nasil denk duserse) almak istedigim silahlardan bir tanesi. .357 kalibre revolver'lerde en begendigim kalibredir. Ustununde (44 magnum vs) geri tepme oranlari epey arttigi icin en azindan kendim acisindan pek gerekli gormuyorum.

Saygilar.

Alıntı

Sn.İhtiyar;açıklayıcı paylaşımızınız için teşekkürler.Atışlarınız gayet başarılı,tebrik ederim.
Saygılarımla

Alıntı

Atislar guzel, tasvirler guzel. Emeginize saglik sn. Ihtiyar

Alıntı

Colt Python'a her zaman ayrı bir sempatim olmuştur. Paylaşım için teşekkürler Sn ihtiyar.

Alıntı

Sn.ihtiyar atislar çok güzel.Fotograflarda bir o kadar.

Alıntı

Gece gece guzel bir görsel şölen oldu.Colt gercekten benim icin bir zaaf.Paylasim icin tesukkurler Sn. Ihtiyar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi