Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni evlatlığım : Beretta FS92 İnox
İyi dileklerini sunan herkese teşekkürler.

Biraz yoğun bir dönem geçirdiğim için detaylı paylaşımda bulunamadım.

Ayrıca ufak tefek değişiklikler için bazı siparişlerim söz konusu. Onların gelmesini bekliyorum. Böylece nacizane daha verimli bir paylaşımda bulunabileceğim.

[Resim: usevuvu5.jpg]

Alıntı

Ağabey kardeş çok güzeller. İyi günlerde, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Alıntı

Bugün Brownells kargom geldi.
Elin Amerikalısına sipariş geçerken 1 olarak belirttiğin kabza vidasını Türk mantığıyla 1 çift olarak anlamasını beklersen, sonuç olarak kutuyu açınca yüzünde tebessüm oluşur. Tecrübeyle sabittir Smile

[Resim: qu2a9e2e.jpg]

Alıntı

(28-04-2013, 03:19 PM)lupus demiş ki: Sn.Borz,

Evet manüpülasyon zorlaşıyor, bir sıkıntı bu. Ancak asıl sıkıntı, farklı namlu kilit geometrilerinde, irca yayı sertliği silahın sıhhatli çalışması çok önemli. Namlu kilitlerinin kapanma açılma şekli, fişek basıncı, şarjör yaylarının tam bir uyum içerisinde olması gerekir.

Halihazırdaki 9 x 19 mm MKEK fişekleri ve standard veya biraz kullanışmış irca yayları ile atış yaparken, sürgünün resmen gövdeye '' küt '' diye vurduğunu hissediyorsunuz. Mevcut fişeklerle, silahın besleme sıhhatini bozmayacak ve sürgünün fişeklerin bitmesini müteakiben geride kilitlenmesine engel olmayacak en sert irca yayını kullanıp, sürgüyü bu yayla manüpüle etmeye alışmakta fayda var...

Saygılar.

Sn. lupus,

İrca yaylarım geldi. Görüşünüze istinaden 20 Lb. yayı kullanmakta karar kıldım. Onayınızı rica ederim Smile

Yay değişimine ek olarak, tabancamı sadece hedef atıcılığında kullandığımı var sayarsak; Buffer'ı da kullanmamı tavsiye eder misiniz ?

[Resim: a6e3ymuh.jpg]

[Resim: emy2e5ar.jpg]

[Resim: azu7a3yd.jpg]

Alıntı

Eğer silah 20 lb ile rahatça çalışıyorsa, bunu kullanın. Gövde alüminyum, mühimmatımız MKEK olunca tampon kullanmakta da fayda olacağını düşünüyorum. Sert irca yayı ve tamponla ilk başlarda son fişekten sonra sürgü kilitlenme problemleri yapabilir, bu normaldir.

Saygılar.

Alıntı

Berettanın m9 versiyonu Türkiye'de varmı fs92 çok hoş bu arada?

Alıntı

Sn.Forumdaslarim

Sn.Lupus un yukaridaki mesajina istinaden paylasmak ve dikkat cekmek istedigim husus sudur;

Browning BDA ( Karaca ) da 22 lb irca yayi ve tampon takili halde MKE nin mevcut 9mm fisekleri ile her son atista surgu kilitlenmis bulunmaktadir.

Nacizane fikrim Mumkun mertebe silahlarimizda tampon kullanmaliyiz.

Brownells ten siparis ettigim 1911 tamponlarini hem SW 6904 e hemde Haci Bro BDA ya modifiye ettim.

Ihtiyac sahibi forumdaslarimdan mail bekliyorum. Elimde dort adet mevcut...

Saygilarimla...

Alıntı

(02-05-2013, 04:00 PM)ozbakan demiş ki: Berettanın m9 versiyonu Türkiye'de var mı?

Stoeger / Beretta M9 modelini ithal etmiyor.

Saygılar.

Alıntı

Sn. lupus,

20 Lb. ve 18 Lb. irca yaylarında maalesef kovanlarda tahliye sorunu oldu; hiçbir şekilde kovan tahliyesi gerçekleşmedi, elimle manipüle ettim.

16 Lb.'de ise sorun yok gibi. Sürgü bir kere geride takılı kalmadı o kadar, ki siz zaten bunun ilk etapta olabileceğini söylemiştiniz. Zaten sorun olursa son alternatifim kalan 15 Lb. ve orjinal 13 Lb. Yanlız 18 Lb. ve 20 Lb.'ye olan sıfır toleransı çözümleyemedim. Bu kadar yetersiz kalmasının asıl sebebi ne olabilir?

Buffer ise sorunsuz çalışıyor.

D horoz yayı ve metal irca mili kılavuzunu taktıktan sonra evlatlığım huzura erer.

İstem dışı gerçekleşen ve bir türlü düzeltemediğim sol fraksiyona ve bölgeye olan eğilimi de kontrol altına aldığımda, sanırım herşey daha iyi olacak. Zira aynı sapmaları Cougar'ımda da yaşıyorum. Sanırım tetik ezme noktasında özellikle SA atışlarda parmağım hızlı refleksler gösteriyor.

Selam ve saygıyla.

[Resim: u7aqytyr.jpg]

Alıntı

Sn. Borz,
Atışlar kaç metreden yapıldı?
Atışta hangi tarafataki elinizi ve gözünüzü kullanıyorsunuz?
Bu arada silahınız hayırlı olsun.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi