Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rusya Federasyonu Poligon
Moskova'da 2015 yılında ziyaret ettiğim bir poligon var, 2018 yılında ellerinde nasıl bir envanter vardır ve nelerin kullanılmasınıa izin veriliyor bilmiyorum ancak o dönemde ellerinde RPK, AKS-U, AKM, AK-47, AK-74, CZ Skorpion gibi Doğu Bloğu'na ait olan çoğu silah vardı ve şaşılacak şekilde envanter silahların hiç birinin mekanizmasına müdahale edilmemişti ve tam otomatik/full auto atış yapılıyordu. Heyecanlı(!) Ruslar ve diğer ziyaretçiler çoğunlukla tüm şarjörü tek tetikte boşaltmanın derdindeydiler. Hatta görevlilere sormuştum; buna gerçekten izin veriyor musunuz diye...

Silah seçiminde her ne kullanmak isterseniz isteyin, görevlilerin tepkisi "AK-47mizi denediniz mi?" şeklinde nezaketle başlayıp, tercihiniz ne olursa olsun elinize zorla bir AK-47 tutuşturmak şeklindeydi. Anlayacağınız Gaziantep baklavası bizde her ne ise, onlar da AK-47'nin tadına baktırmadan göndermiyorlardı. 

Bahsettiğim poligonun linkini bulamadım, kapanmış olabilir ancak başka bir poligon envanterini de web sitesinde detaylı olarak paylaşmış. Anladığım kadarıyla bu poligon devlete bağlı bir kuruluş. Detaylı incelemeyi web sitesinden yapabilirsiniz:

http://en.mgssk.ru

Ancak göz önünde bulundurulması gereken bir nokta var ki; şu anda FIFA 2018 Dünya Kupası sebebiyle tüm Rusya Federasyonu'nda poligonlarda ateşli silah kullanımı 26 Temmuz'a kadar durdurulmuş durumda;

Alıntı: Our sincere apologies! 

Due 2018 FIFA World Cup taking place in Russia
real gun shooting is temporarily restricted by Russian government. It will be available from July 26th.

Moskova'ya yolunuz düşerse Uçak Mezarlığını, Kozmoz(uzay) Müzesini, 2. Dünya Savaşı Müzelerini, Tretyakova'yı, Sanat Tarihi Müzesini, İnsanlık Tarihi Müzelerini gezmeden ayrılmayın. Moskova'da kaldığım süre boyunca silah kültürü üzerine çok fazla eğilemedim ancak Ruslar tuhaf insanlar. Şöyle ki; poligonda tanıştığım müdavimler bana istersem bir başka poligonda "kıyamet sonrası Moskovası'nda hayatta kalma kursu" verebileceklerini ve bir başka grup maceracının da "uçakta rehine kurtarmacılık" oynadıklarını ve bu oyuna istersem belli bir meblağ karşılığında "rehine" olark katılabileceğimi söylemişlerdi. Rehine olup uslu uslu uçak kabininde oturuyormuşuz bu sırada Spetsnazcılık oynayan gençler tepemizden vızır vızır geçen mermilerle (artık airsoft mudur, havalı tüfek midir nedir bilemem), teröristçilik oynayan gençleri vurarak bizleri kurtarıyorlarmış. Yok canım, ben almayayım diyerek teklifi geri çevirdim. "Kıyamet sonrası Moskovası'nda hayatta kalma" senaryosunda da kafamıza nükleer başlık mı atıyorlar Tovariç diye sormadım bile...  Dmitry Glukhovsky yaktı hep bu çocukların beynini !

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Carbon12, yyildiz, Kıraç Ata, alone61, kepir

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi